Cuma, Ekim 28, 2016
İlk Dikiş Denemem, Kızıma Etek

İlk Dikiş Denemem, Kızıma Etek

24

etek

Kızıma annemin gözetimi altında bir etek dikmeye çalıştım. Kumaşçıda, genellikle yastık, çanta vs dikimi için uygun olduğunu söyledikleri kalın kumaşlardan aldık çünkü onların desenleri çok daha güzeldi. Çapraz askılı, düğmeli, iki cepli klasik kesim eteği dikmek pek uzun sürmedi. Annem başımda olmadan henüz bir deneme yapmadım bakalım, yine gelmesini bekliyorum birkaç alıştırma daha yapmak için.

etek

Etek, iki parçadan oluşuyor. Ön ve arka için iki parça kesip birleştirdik, pili yerlerini oluşturup basit bir kemer dikişi ile sabitledik. Kolay giyilebilmesi için de bir düğme açıklığı ekledik.

etek

Bir de arkadan görünüm ekleyeyim, tam olsun dedim.

çocuk elbise modelleri

llk dikiş girişimim olduğu için coşkuyla paylaşıyorum :)

24 YORUMLAR

  1. Amanın da amanınnnnn…. Çok çok güzel olmuş, kumaş ayrı güzel,etek ayrı güzel, dikiş çok iyi hele kızınızzzz yesinler onu (çokta yemesinler :) ) Meaşallahhhhhh….

  2. etek nefis olmuş, kumaş seçiminiz de çok güzel..kırmızı düğmelere de bayıldım:) kızınıza maşşallah, çok çok güzel bir kız:)

  3. shane inanmıyorum sende olmuşsun bizim gibi..bende ilk önce kızıma etek dikmiştim..harika olmuş ellerine sağlık..

  4. çook teşekkürler, buradaki gibi insanların birbirini cesaretlendirse hep, güzel şeyler söylese, dünya daha güzel olur. ve @anekzura, ilk cümlenize çok güldüm :) sizler gibi olabilsem daha ne isterim!

  5. dikiş ustalarından da onay aldığıma göre doğru yoldayım demektir :) ince işlerde özenli olmaya çalışıyorum, hangi iş olursa olsun. becerebildiğime çok sevindim.

  6. ay sizde buradakilerden heveslenip dikişe merak saranlardan mı oldunuz ben gibi :) ne güzel şey değilmi paylaşmak paylaşılanlardan bişeyler kapmak, denemek, başarmak… çok güzel maşallah ilk dikiş demeseniz kimse anlamaz ama kızınıza 2 kere maşallah boncuk gibi…

  7. Sevgili Shaneciğim vallahi anneni bekleme dikmeye devam harika olmuş.şöyle robadan askılı boyu uzun bir elbise de hoş olur. Küçülen sevdiğin kıyafetleri kalıp olarak kullanabilirsin. Bade ile Buse benden uzak olduklarından önce gidip yaşlarına uygun kıyafet alıyorum sonra ondan kalıp çıkarıp dikiyorum bazen de telefon edip bel ölçüsü göğüs ölçüsü boy ölçüsü aldırıyorum. Boncuk kızın maşallah çok tatlı…

  8. Etek çok güzel olmuş, ellerine sağlık fakat içindeki güzellik eteğin çok önüne geçmiş durumda… Bence anneni beklemene gerek yok çok başarılı dikiyorsun zaten…Sevgiler