Cuma, Ekim 28, 2016
imkansızlıklar içinde nasıl minik güller yaparsınız?

imkansızlıklar içinde nasıl minik güller yaparsınız?

43

sizler fimodan minik güller yapıyorsunuz.Ben ise burada bir mahrumiyet bölgesinde ne fimo hamuru bulabiliyorum ne başka bi halt :((bakın ne icat ettim.kağıt peçeteleri kıvıra büke minicik güller yapabildiğimi farkettim.

iyi.güzel.ama bunlar yumuşak.nasıl sertleştirmeliyim?onu da buldum. bir bardağa beyaz tutkal doldurdum,hatta isteğe göre renkli guvaj boya sıktım ve iyice karıştırdım.sonra diplerine ip bağladığım minik güllerimi bu tutkala batırıp çıkardım ve kurumaları için astım.

kuruduklarında plastik gibi oldular.şimdi bunları nereye istersem yapıştırark vazo,çerçeve,vs. süsleyebilirim.

umarım bu FİGEN’CE PÜF NOKTASI işinize yarar..sevgiyle kalın :))

43 YORUMLAR

 1. Harika olmuşlar ellerinize sağlık. Bazen imkansızlıklar yaratıcılığı geliştiren en büyük etken olabiliyor, çok güzeller.Bunları boyamak da mümkün olabilir sanırım :)

 2. Sevgili Figen abla imkansızlık yaratıcılığı ortaya çıkarıyor.Aslında en güzeli. Hazırı her kez şekillendire bilir imkanlar dahilinde yapılan emeğe şapka çıkarılır…Sevgiyle kalın…

 3. Sevgili figen abla imkansızlıklar yaratıcılığı kamcılıyor. Hazır malzemeyle üretmek fikir yürütmek kolay.İmkansızlıklar içinde yapılan emeğe şapka çıkartılır.Sevgiyle kalın..

 4. harikasın canım..ellerine sağlık…tebrik ediyorum maşaallah yaaa…işte marifetli hanımların keşiflerine son yok…süper…

 5. tebriklerrr.. olmaz diye bir şey yok ! sözünün karşılığı olsa gerek bu şirin güller ;) elinize-emeğinize sağlık..

 6. sevgili Daliyacım,az bekle…aynısından deniyorum…eğer başarabilirsem sürpriz yapıcam…yapılışını da açıklayacağım…bana bir iki gün süre verin lütfen…bu arada hepinize kocaman teşekkürler…bunları istediğiniz gibi boyayabiliyorsunuz…ben denedim…kefilim…:)))

 7. İnsan ancak darda kalınca mı böyle fikirler üretir, bence herzaman hazır satılan malzemelerden çok, böyle elimizin altındaki malzemelerden faydalanırsak daha üretici oluruz. Fikrinize ve ellerinize sağlık…

 8. peçeteden bu gül, olsa olsa bu kadar güzel yapılabilir. şahane olmuş ellerinize sağlık. harikasınızzz

 9. yaa en azından sıfır maliyet…mesela beyaz tutkal bulamazsanız da aklınızda olsun..un-su karışımı da çok harika bir tutaldır..yumurta akı da…dahası da var..nişasta-su karışımıdiş macunu…hepsini dene(mek zorunda kaldım)dimmm :)))))hepinize teşekküler :)

 10. çok tebrik ederim canım çok mantıklı bişi yapmışsın gerçekten imkansız diye bişeyin olmadığını çok iyi kanıtlamış oldunn…Teşekkürler

 11. ellerine sağlık. gördükçe aklıma geliyor bende hemen yazı yolladım daha demin. bir de telefon kılıfı göndericem. insan yaptıklarını unutuyor burada görünce aa benimde vardı diyor. haa birde annemin yaptığı kumaş işleme kolya var. lafı uzattım. ellerine sağlık ben tutkallamamıştım birde öyle deneyeyim bakayım.

 12. ben bir köyde yaşıyorum…az ötemiz bir tatil beldesi ama bize biraz mesafesi var…ha diyince ulaşılmıyor..dağ,deniz,dereler,yeşillik filan…inanın başka da bişey yok :)))elim mahkum habire uyduruk bişiyler çıkartmaya.. :))))ama şunu farkettim arkadaşlar,yabancıları sitelerine de bakıyorum…Vallahi bizim türk hanımlarının ellerine su bile dökemezler…bizler çok becerijkli insanlarız…yirim ben bizleri yirim :)))))beğendiğiniz için de ayrıca çok sevindim..sağolun canlar :))))

 13. Ellerinize sağlık. Ben de sizin yaptıklarınızdan cesaret alarak ve nişastalı unlu tutkallı seramik hamurunuzu kullanarak seramik hamuru yaptım ve şimdi akşamları çocukları yatırdıktan sonra hamurla oynuyor, değişik çiçekler yapıp şimdilik biriktiriyorum. Kızım bana sinir oluyor, onu yatırıp hamurla oynadığım için:))) ama çok eğlenceli. Bize verdiğiniz fikirler için teşekkürler…

 14. Süper,muhteşem,haariikaa,ellerinize sağlık,bende buna benzer bir çalışma yapmıştım,çok afedersiniz tuvalet kağıdından güller,şu anda salonumun duvarını süslüyorlar,görenlerde acayip şaşırıyor,bi ara eklerim bende..

 15. tuvalet kağıdından güller ha :)))))nerde bakiim bizim evin tuvalet kağıtları? :)))))sevgili ozlemyr, çok zevkli di mi bu hamurla oynamak?hiç ele yapışmıyor,rahat bi hamur…beğendiğiniz için çok teşekkürler ediyorum…hadi sıfır maliyetli yeni şeyler bulmayaaa :)))))ben hepinizi yirim yirim :)))

 16. ya nereye baksam figen abla hayret bişey hiç yerinde durmuyon maşallah.bu fikri de nasıl buldun ? eh akıl akıldan üstündür imkansızlık mimkansızlık vıızzz gelir sanaa !!!

 17. sekerpembecim ben sizleri takip ede ede bu hale geldim :)))siteyi aylardır izliyordum..şahane fikirler veriyorsunuz insana :))ben sizleri yirim yirim :))