İnci ve kristal boncuklarla süslü gelin tacı

-

inci-ve-kristal-boncuklu-gelin-taci
İnternetten bir müşterimin gönderdiği model üzerine çalıştığım yeni ürünüm; inci ve kristal boncuklar ile süslü, yaprak detaylı, kristal taşlı şeritli gelin tacı / gelin çemberi.
Büyüklü küçüklü inci boncukları yine irili ufaklı şeffaf kristal boncuklar ile birlikte kendi ellerimle ördüm :) Gümüş rengi metal yapraklar ve kristal taşlı şerit ile hareketlendirdim. Tek sıra da çalışabilirdim ama iki sıra daha hoş görünüyor bence.

inci-ve-kristal-boncuklu-gelin-taci-
Daha ince olsa daha zarif olmaz mıydı diyecek gelin adayları için de küçük inci boncuklar ile hazırlanmış bir başka versiyonunu daha ürettim. Nişan / nikah / düğün için kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında sayısı artan kır düğünleri için ideal seçim olacaktır. Altın rengi kristal taşlı şerit, yapraklar ve krem rengi inci boncuklar kullanarak farklı bir versiyonunu daha hazırlamayı düşünüyorum.

Beril Öke Gülen

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü"nden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektler ile mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektro-pop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresindeki ofisinden, sadece internet üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. El yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan; aynalara, bez çantalardan; hasır şapkalara; inci kolyelerden; dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. MAĞAZALAR: Zebramo'da: www.zebramo.com/users/3048962 Dekopasaj'da: www.dekopasaj.com/berilokegulen-profil Gardrops'ta: www.gardrops.com/berilokegulen Tisho'da: www.tisho.com/dukkan/paperfaces_59823_1 Elemeğibunlar'da: www.elemegibunlar.com/uye/paperfaces