Pazar, Ekim 23, 2016

İplerden Lamba

13

İplerden lamba yapımının ayrıntıları burada…

13 YORUMLAR

  1. ARKADAŞLAR PÜF NOKTASI İŞTEEEEE :))))malzemelerde yazıyor :)))nrhnmrl’cim sen becerdin ama buradaki PÜF noktasını atlamışız.balon şişirilip üzerine VAZELİN sürüldükten sonra yün- ipvs. sarılıyor ve kurumaya bırakılıyor. balon söndürülüncedekuruyan ipler balona yapışmamış olduğundan tam yusyuvarlak lamba oluyormuş…Bizimgibiler paylaştığın için çok teşekkürler:)))

  2. Ben de daha önce görmüştüm bu çalışmayı. Ama buradaki kocaman bir balona sarılmış, o yüzden daha hoş duruyor sanki. Bende fark ettim vazelini, ama bunu duymamıştım.

  3. SEMYIL diyor ki;ARKADAŞLAR PÜF NOKTASI İŞTEEEEE :))))malzemelerde yazıyor :)))nrhnmrl’cim sen becerdin ama buradaki PÜF noktasını atlamışız.balon şişirilip üzerine VAZELİN sürüldükten sonra yün- ipvs. sarılıyor ve kurumaya bırakılıyor. balon söndürülüncedekuruyan ipler balona yapışmamış olduğundan tam yusyuvarlak lamba oluyormuş…Bizimgibiler paylaştığın için çok teşekkürler:)))

    vazelin ha bakar kör olarak yine görememişim semyıl ablaa tutkal alıyım bir daha deniycem vazelinde almam lazım tabii ki yanarım tutkalın ziyan oluşuna yanarım neyse denemeden yanılmadan olmuyor bazı şeylerteşekkerler

  4. neyse nrhnmrl’cim neden olmadığını öğrendikya bu da bir şey.sanırım şimdikileri tam top şeklinde yapabileceğiz.ben de en kısa zamanda deneyeceğim. sana da kolay gelsin:))

  5. asıl ben teşekkür ederim, bizimgibiler. bu yazıyı buraya getirmeseydin benimde hala vazelinden haberim olmayacaktı:)) sevgiler:))

  6. :)selam cok uzun suredır 10 marıfetcı olmama ragmen yenı uyelık yapma fırsatı buldum:)kırnap ıpıyle de yapılmısı var sıtede ama o sehba abajuru, bende bu sekılde kırnap ıpının malzemelerıyle yapsam nasıl olur ??yenı uyenın bu konuda yardıma ıhtıyacı var:Dsevgılerımle..