Işıltılı mor ortancalar

-

Bu çalışmayı yaparken ahşap boyama kursundan bir diyalog alıntısı:-Mor boyan eskiden mi kalmıştı?-Hayır yeni aldım.-Tüh neyse bu da değişik olsun,neden mor boya aldın?-Mora mı boyayacaksın?-Mutfağın mor mu (ne alakaysa,ya da mutfağı ne renkse tepsinin günahı ne?)-hayır.ortancalı peçeteyle uyumlu olacağı için beğendim aldım.(la havle…,ya sabır…)

-ben senin çalışmalarını hep beğeniyorum ama bu da senin nazar boncuğun olsun…Kötü bu diyor kafadan…Nedense bu mor çalışma pek bir dışlandı.İnsanları duyguları,dış görünüşleri,sahip oldukları,olmadıkları,seçtikleri,söyledikleriyle saygıyla hoşgörmek…kısacası her insanı saygıyla kabul ettiğimiz zaman gerçek modernliğe erişilebilir diye düşünüyorum.Sevgi bir tercihtir ama saygı mecburidir sözünü pek bir seviyorum son günlerde…Ya işte böyle benim mor tepsi memleket meselesi…offff offf bizim milletçe daha aşılacak çok yolumuz var.

15 yorum gelmiş

 1. pelos

  herhalde daha klasik bir renk bekliyorlardı.. insanlara farklı olanı bazen beğendirmek gerçekten zor. sana hak veriyorum. tepsiye gelince renk harika, ortancalar harika.. ellerine sağlık ben çok beğendim.

 2. fiamma1

  Ellerine sağlık sevgilihuzurlukedi, çok güzel olmuş, herhalde ben de de bir tuhaflık var ki mordan başka ne renk olabilirdi diye düşündüğümde başka bir renk yakıştıramıyorum:)))Baktıkça bakasım geliyor, bu kadar mı uyumlu olur arkadaşım güle güle kullan, yazın ve mesajın ise çok anlamlı ve harika:)

 3. dolunay82

  Siz bakmayın o arkadaşların sözlerine.Bence de harika bir renk.Kullanıldığı her yere uyum sağlar.Boyamayı bilmesemde çiçeklerle çok iç açıcı olmuş.Bu siteyi bu yüzden seviyorum.Sanki hepimizin zevki aynı aynı şeylerden hoşlanıyoruz.Anlaşıp toplanmışız gibi.Saygı ile ilgili söylediğiniz Cümlede çok hoşuma gitti.Hemen kaydediyorum.

 4. esinsel

  huzurlukedicik, sen bu işi çok iyi yapıyorsun,kutlarım.çok beğendim:)saygı kıtlığından kurtulmadığımız sürece,yukarıdaki diyalog tekrarlar durur,üzücü.

 5. aaleynaa

  benim en sevdiğim renk buuuu.çok güzel bi çalışma elinize sağlık.bide sizi yadırgayanlar muhtemelen kendilerinde bu şekilde bir çalışma yapacak cesareti bulamadıkları için böyle tepki vermişlerdir.

 6. huzurlukedi

  Ahşap boyamayı bana öğreten ve sevdiren AYNUR YAPINDI hocama teşekkür ediyorum.Çalışmalarımı beğendiğiniz için tüm 10 marifet sakinlerine de çok teşekkür ediyorum.

 7. SEMYIL

  huzurlukedicim sen hiç kimseye aldırma tam ortancalarauygun bir renk olmuş. sende çok güzel boyamışsın.ellerine zevkine sağlık.ben de giyimde pek canlı rekleri kullanmam ama masa örtülerinde böyle tepsilerde, hatta nevresim takımlarında hep canlı canlı neşeli desen ve renkleri kullanırım.ve beni keyiflendirir.senin tepsinle şöööyle sabah kahvaltısını hazırlasam veyaçayımı-kahvemi alsam ne güzel olur.:)))Arkadaşlarına gelince : onlara da “televizyonda dinledim mor parayı çağırırmış ” ondan bu renk yaptım deseydin bak gör sınıf değil tüm kurs mora boyanırdı.:)))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin