İŞTE KARS’A GÖNDERDİĞİMİZ BERELER

-

İşte arkadaşlar,nazesen ve esinselle birlikte gönderdiğimiz o minik çocuklarımıza yaptığım atkı ve bereler.pek bir maharet yok, kolaycacık yapılan bana göre şirin,işlerini epey göreceğini sandığım bereler oldu.bakalım sizler de beğenecek misiniz?

 KAPSONLU ATKI VE BERELER
KAPSONLU ATKI VE BERELER

 BUNLAR KAPSONLU ATKILARIM
BUNLAR KAPSONLU ATKILARIM
 KAPSONLU ATKI
KAPSONLU ATKI
 KAPSONLU ATKI VE BERELER
KAPSONLU ATKI VE BERELER

Gördüğünz gibi hepsini farklı yapmaya çalıştım. birbirleriylekarıştırmasınlar diye.bu aralar zamanım çok kısıtlı olduğundan fazla bere örmeyevaktim olmayınca polar alıp kapşonlu atkılar yapmaya kararverdim.her zamanki kumaş aldığım yerde polar bulamayınca ve niyetimi dükkan sahibi hanımla paylaştığımda bana elindeparça yün kaşe kumaşlar olduğunu söyledi ve neredeysepolar fiyatına vererek “benimde katkım olsun” deyincemutluluğumu siz düşünün.atkıların hepsi aynı renk olunca bende kalan yünlerden herbirinin kenarına böyle teyelden model yapıp çeşitlendirdim işte.polardan daha sıcak tutacaklarından da eminim.

86 yorum gelmiş

 1. hepside çok güzel.amaç güzel olunca…kars ta 1 yıl kaldım.soğuğunu bilirim.toprak evleri,karda yalınayak gezen çocukları..kış kıyamette bahçede çocuk yıkayan anneleri..sevgisiylede sıcacık tutacaklarından eminim.yüreğinize ,gönlünüze sağlık.

 2. gönüldenele çok güzel yazmış hislerime tercüman olmuş. amaç bu kadar güzel olunca bu berelerde dünyalar kadar güzel.

 3. cok güzel olmuslar..ellerinize yüreginize saglik. benim de üye oldugum fazla kalemin var mi? grubunda biz de dogu ve güneydogu bölgemize yardimlarda bulunuyoruz. sizin vesilenizle affiniza da siginarak kardes web adresini de sitemizde paylasayim dedim :)http://www.kardesinisec.com

 4. Arkadaşlar biz 30 kişilik bir sınıfa 15 tane falan gönderdik öğrencilerin daha atkı ve bereye ihtiyaçları var ve de ayakkabıya isteyene adres verebiliriz.Ayrıca bundan sonra sırada başka bir okul var.Nalancım Alinin okulunu yazdığı bloğun adresi neydi ?

 5. Ellerinize ve yüzreğinize sağlık, çok güzeller..Ozi2gozi, benim de oradan bir kardeşim var Kahrammaraşta, o sitede de çok güzel yardımlar yapılıyor, bazen ben de katılıyorum, buradan siteyi duyurduğun için teşekkürler…

 6. Arkadaşlar okulun öğretmeninin adresini veriyorum.Yardım etmek isteyen olursa diye.Hilal Kılıçpınar mah.nuriogulları apt.kat:2 no:6 Tutak /Agrı).İsteyene telefn ve emailde verebilirim.Bu arada Sevgili Kondor da atkıların eksik kalanlarını tamamlayacak.herkese sevgiler

 7. Semyıl abla ne kadar güzel olmuşlar hepinizin ellerine sağlık, o kadar yoğun, koşuşturmacalı ve hastanelerle dolu günler geçiriyorum ki üzülerek söylüyorum bugüne kadar ne bir şey yapabildim ne de sizleri takip edebildim, öremezsem hazır alırım diyordum onu bile yapamadım :(( Neyse nasıl olsa devam edicek değil mi bu yardımlar, ben de bir yerinden yakalamaya çalışacağım. Hepinize sevgiler…

 8. arkadaşlar hepinize güzel düşünce ve sözleriniz için teşekkür ederim.bu gün kursum olduğu için eve geç geldim. ve hemen cevapyazamadım.* gönüldenele’cim bende hep soğuğu düşünerek kalın yünden ördüm.* ozi2gozi arkadaşım ne demek böyle böyle haberimiz olucak .başka nasıl duyurabiliriz. bence diğer arkadaşlarımızda katılabilirler.* nazesencim 15 den fazla gönderdik 30 u yakalayamadık ama üzülme yinede 20-25 olmuştur.* kondorcum ,çok sevindim .atkılara şimdiden teşekkürler.* sibelcim geçmiş olsun inşallah önemli bir şey yoktur.gönüller bir olsun üzülme,zaten amacımız da bu etkinlğimizielimizden geldiğince devam ettirmek. inşallah seninlede diğer bir okulda buluşuruz. yeterki sağlığımız yerinde olsun.Benimde bu aralar gönlüm çok üzgündü ama bu uğraşlar gerçekten moral oluyor. bir an kendimi unutuyorum.* bbuketcim, ben biraz kolayada kaçıyorum. kalın yünle örüyorum. o yüzdende kalın şiş kullandım. markalara görenumara değişiyor. ben Nako nun 9 nolu şişini kullandım.(diğer şişlerin 6-7 si gibi) 2yüz 2ters lastik ördüm.56 ilmek ile başladım. lastik olduğundan esneyebiliyor.neredeyse bana bile oldu. küçük olmuyor.evet arkadaşlarım hepinize tekrar ve tek tek teşekkür ediyorum.sevgiler.

 9. arkadaşlar bunlar birwr sosyal sorumluluk projesi bence.bizde altınörgü forumda her ay bir yere(huuzrevi-çocukesirgeme..)birşeyler örüp yolluyoruz.bu ay extradanda bingöl e evdeki kitap ve giyeceklerimizi göndererek oradaki minikleri sevindirdik.bende sizlerin yazdığı okullara yardım etmeye çalışıcam.bu günde atv nin kermesi için bir koli gönderdim.21-22 kasım beşiktaş balmumcu istek vakfı kollejinde olacakmış..hepinize gönül dolusu sevgiler.doğudaki çocuklarımızı itmiyelim kazanalım..

 10. Şemyıl ablacım, sizin ve nazesen ile esinsel hanımın ellerinize, sıcacık gönüllerinize sağlık. HARİKASINIZ :)

 11. embircim, teşekkür ederim.bbuket bir şey değil canım.nagice hanım, yaptıklarız çok güzel. elimiz erdiği gücümüz yettiğince çalışmalarımı sürdürecem.ben de ATV yi yeni öğrendm. MNG kargo ücretsiz olarakkoli gönderimini üstlenmiş.birkaç parça bende hazırladım.yarın gönderiyorum. “ATV-Müge Anlı kermes için”diye adres kısmına yazılırsa hemen alıyorlarmış.sevgiler.

 12. Geçmiş olsun Sibellacım.Sende işlerin hallolunca katılırsın bizlere.ATV yi öğrenmek iyi oldu.Mng kargonun ücretsiz götürmesi de çok iyi bunları.

 13. sibelcim çok geçmiş olsun.biz senin yüreğindekileri biliyoruz.önce sağlık canım, sonrası nasılsa gelir,daha ne işler yaparız.sağolsunlar semyıl ve nazesen yazmışlar.bizde de sağlık sorunu vardı.ancak bugün bsayar başına oturabildim.yazılarınızı okumak çok iyi geldi arkadaşlar,hepinize gönülden sevgiler.

 14. Arkadaşlar Hilal Öğretmenle konuştum gmailde paketler gitmiş.Adanadan Nimet hanımda atkı göndermiş.Çok teşekkür ediyor ve çocukların sevincini anlatamam diyor.Çocuklar mektup yazmak istemişler bize bende onlar yazsın sende mail olarak gönder Hilalcim dedim.Herkese selamlarını gönderdi.herkese çok teşekkür ediyorum.

 15. ay çok sevindim nazesencim. cuma gönderdik bu günçarşamba .çok iyi 3-4 günde ellerinde olmuş demekki.birden gözümün önüne geldi çocuklar.( bende hemen senaryolaştırıyorum :) )canlarım benim, ne güzel düşünmüşler.mektup yazmayı o minik yürekleriyle.bende böyle mutlu oldum,sanki o mektuplar elimdeymişgibi hissettim sen söyleyince.şimdi aklıma geldi. benim bir yazıma SUPERSKY “içimköpük köpük oldu” demişti.Güneşedoğru gülecek ama , gerçekten benim yüreğim de şu an köpük köpük oldu. :))) evet kısaca duygularım böyle.nazesencim teşekkürler…

 16. bende çok mutlu oldum,semyıl hislerimi anlatmışsın canim :)bu güzel duyguları yaşattığın için sana sonsuz teşekkürler nazesencim,içim kıpır kıpır. o güzel çocukların yanındayım şimdi:)

 17. arkadaşlar bende 4 tane bere ve okul çantası gönderiyorum.çantalar kullanılmuş ama idare eder.bingöl için arkadaş getirmişti fakat oranın çanta ihtiyacı karşılandı.onun için bende hilal öğretmene göndericem..

 18. arkadaşlar şimdi ben anlamadım………ben burdan bişiler göndermeye kalksam mng kargo bunu ücretsiz olarak alıyormu…..ama ben okullara göndermek istiyorum. orayada mı ücretsiz alıyor yoksa atv ye mi

 19. ben halen örme aşamasındayım hoş ihtiyaç bitmez ama dönderilenler 30 bere ve atkıya ulaştımı. nazesen yaa semyıl abla kim takipte bunları.İhtiyaç dışı birşeylere zaman ayırana kadar olayı farklı yöne mi çevireceğiz. Yada ne bileyim daha farklı adreslere mi?

 20. * asyacım MNG kargo sadece ATV de Müge Anlı’nın yaptığı kermes için. bizimle ilgisi yok. biz kendi imkanlarımızla postahaneden gönderdik 3Kg yakındı gönderdiğimiz (yün olduğu için pek ağır değildi) 3.75 YTL.tuttu. hiç bir şey değil.* kondor’cum bizim gönderdiklerimiz 20 kadardı.nagice de4 adet bere gönderiyormuş nerden bakarsan daha 6-7 eksik var. örmek zamanını alıyorsa benim yaptığım gibipolardan kapşonlu atkı da yapabilirsin. makineyede gerek yok eldede kolaylıkla 15-20 cm.lik kısmını dikebilirsin.daha kolay ve cabuk olabilir. (yukarıda 3.resimdeki gibi)şimdiden ellerine sağlık. tekrar görüşmek üzere.

 21. arkadaşlar ben dün 4 tane bere ve okul çantası gönderdim.hilal öğretmene haber verebilirmisiniz.3 gün sonra falan orada olurmuş ama yinede şu barkotla netten kontrol edebilirmiş gelip gelmediğini-KP00065504406-ppt.gov.tr sanırım.dilerim miniklerimiz sıcacık giyerler.ben bingöle gönderi yaptığım içim ne evde ne elimde bişey kalmadı.bir başka projenizde yine yanınızda olmak dileğiyle..hepinizin eline yüreğine sağlık..

 22. arkadaşlar hepinizin o sıcacık yüreklerine sağlık….çok güzel bir paylaşım içindesiniz ben malesef henüz hiçbirşey yapamadım…ama ilerde inşallah yapmak istiyorum…bende kızımın küçülmüşlerini ve kıyafet tarzı birşeyler gönderebilirim.bunun için kime ulaşabileceğimi yazarsanız sevinirim ama dediğim gibi biraz daha sonra özel nedenlerden dolayı..hepinizi yürekten alkışlıyorum..sevgiler

 23. nazokiraze,yukarıda belirttiğim nazesenin yazısında adresler var .yazı da birhayli yorum var ama baştan bir göz atarsanızbulacaksınız.yaklaşık 1 ay önce istanbuldaki arkadaşlarla ve ankaradannalan hanımla buluştuğumuzda 1ay veya 45 gün de birbir okul seçip ihtiyaclarına göre yardım etmeye karar verdik.şimdiki kars daki okulda atkı ve bereye ihtiyaç vardı.bundan sonraki okul sanırım nalan hanımın belirttiği okulolacak onda da çocukların çamaşıra ihtiyacları varmış.kısmetse onlara destek olucağız.okulları birlikte secebiliriz.sizlerinde bildiği veya duyduğu okulları buradan paylaşabiliriz.ona göre de kendimize hepimizin katkıları ile yol çizebileriz.görüşmek üzere. teşekkürler. sevgiyle kalın.

 24. Sevgili Kondor ben takipteyim bereler şimdi tamamlandı Hilalin okulu için ama sen çorap ta gönderebilirsin arkadaşım.Nagice Hilale haber verdim kolinin yola çıktığını ,Nazo Kiraze adresi yazıyorum postaneden.Hepinizin güzel yüreklerine çok teşekkürler .Aralık ortalarına doğru da 2.okul için işe koyuluruz.Sevgiler herkese

 25. nazesen bende bitirdim gibi artık aralıkta kararlanacak okula gönderirim aradada elimdeki sayıyı artırma yoluna giderim herhalde bu daha mantıklı olacak.

 26. Çocuklar yeni bereleriyle
  Çocuklar yeni bereleriyle

  Tamam kondor.Arkadaşlar bereleri aian çocukların resimleri bakın ne kadar mutlular.Yakında mailleri de gelir.Esinsel ve Semyıl sizlere mail olarakta gönderirirm resimleri.Herkese çok teşekkür ediyorum.

 27. çoooooooooook güzel yapmışsınız çoooooooook sevindiklerine eminim bende onların adına çooooooook teşekkür ederim.ellerinize,emeklerinize sağlık :))

 28. çocuklar masumlar.her ne olursa olsun biz bu çiçekleri soldurmazsak eğer iyi günler bizlerim diyorum.resim çok anlaşılır değil ama eminimki mutlulukları yüzlerindedir.sitenizde yayınlarsanız nazesen resmi çok daha net our ve daha çok kişi ile paylaşma imkanınız olabilir diye düşünüyorum.hepinizin eline yüreğine sağlık..

 29. nutkum tutuldu. çok çok mutluyum.söylenecek hiç bir şeybulamıyorum.NAZESEN’cim bu güzelliğe sebep ,öncü olduğun için ve bize emek ve duygularıyla katılan arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum.kondorcum, bende meraklı turşucu 2. resmi büyüttüm amaokuyamadım.

 30. Esra abla seni çok seviyoruz demişler.Bunu hepimize yazılmış kabul edin arkadaşlar.Daha 2 resim var onlarıda bloğa koyuyorum.ben onlara 2 yıldır kırtasiye malzemesi de yolluyorum eylül ayında.Daha eskiden tanıdıkları için benim adımı yazmış olabilirler ama Hilal öğretmen hepinize selam söylediklerini ve tüm gönderilerin sahiplerini çok sevdiklerini söyledi.Daha mailleri de gelecek onuda hepinize kopyalarım.Peki bu arada Adanadan Nimet hanım kim ? On marifetten ilk onun paketi gitmiş?

 31. esracım tabiiki seni yazsınlar buradaki yazınla kendi adımasöylüyorum (her ne kadar yaşça ben büyük olsamda)benimde esra ablam oldun. öncüm oldun.canım bana göre açıklama yapmana hiç gerek yok . fikrimizi eyleme dönüştürebilmenin keyfindeyim ben.Ama yinede merak ettim işte orada ne yazıyor diye :))))napiiim huyum kurusun.

 32. arkadaşlar ben olaya geç uyananlardanım. sağolsun nazesen bana adresi göndermiş. 2, 3 bere hazır dahada örmek istiyorum. ama bir yandanda tereddüt yaşıyorum çocukların ihtiyaçları bittimi acaba diye.resimde bazı çocuklarda bere yok o da içimi burktu, kararsız kaldım göndereyimmi yoksa başka bir okula gönderilmek üzere saklıyayımmı. acaba nazesen öğretmenin telefonunu yazsan bana onamı sorayım.

 33. bbuketcim çocukların hepsinin bereleri tamammış bu gün konuştuk öğretmenle sen diğer okula saklayabilirsin.Haberleşir topluca yollarız.

 34. Nalan abla, Esra abla, Semyıl abla yeni okulu belirlediniz mi, yoksa daha belli değil mi ? Ben ve ablam atkı ve bere örüyoruz ve çorap gibi bir kaç ihtiyaç da alabiliriz diye düşünüyoruz ama kaç çocuk var, kaç kız kaç erkek ve nelere ihtiyaç var gibi şeyleri bilseydik iyi olacaktı. hadi noolur birinizden cevap bekliyorum. Hepinizi öpüyorum :))

 35. sibelcim henüz belirlemedik. sanırım bayramdan sonra olacak.esra ile de bu konuda görüşemedim.nagice, bilemiyorum. hilal öğretmen nazesen ile irtibat kuruyor. şimdi onada sorarım.sevgiler.

 36. Sevgili Nagice kolin ulaşmış bak Hilal ne yazmış;mrb esra abla Nagehan hanımdan paket geldi.ulaşamadım ona letişim adresi olmayınca Nagehan hanımada gönülden teşekkürler ediyoruz bizi cok mutlu ettigini iletebilirseniz seviniriz.Bende teşekkür ediyorum arkadaşlar hepinize tüm ilgilenenlere.Yeni okulu bayramdan sonra açıklayalım yine hep birlikte toplanır postaya veririrz.Sevgiler arkadaşlar

 37. Sevgili arkadaşlar işte bir okul daha bakın facebookta üye olduğum bir yardım grubunda okudum bu yazıyı;okuyun lütfen ve karar verelim yeni okula .Bu merkez kanalıyla da gönderebiliriz isterseniz.Tüm duyarlı hanımlar haydi iş başına…..sayın sevgi mağazasının kurucuları selam ve saygılarımı iletir şimdiden kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar,hayırlı bayramlar dilerim. Biraz geç oldu ama ne zaman yardım yaparsanız o zaman çocuklar bayram eder burası yeni bir yerleşim yeri çok fakir öğrencilerimiz var. Gerçekten yırtık lastikle okula gelen öğrencilerimiz var. bunlara giyecek türü yardım yapmanızı rica ediyorum. 180 taneye yakın öğrencimiz var.1.sınıftan 8.sınıfa kadar öğrencimiz var 19 tane ana sınıfı öğrencimiz var. selamlar saygılarEsentepe okulu Eleşkir AĞRItel 04727112710 05053130871Müdürü İsmail Ağsakal

 38. Esra ablacım ben de bu haberi bekliyordum. Biz ablamla beraber bir miktar atkı ve bere ördük ve halen örmeye devam ediyoruz, bir de çorap gibi bazı ihtiyaçlardan da alabildiğimiz kadar almak istiyoruz. Bana bu yukardaki okul çok uygun geldi, anladığım kadarıyla her yaştan çocuk için ne gönderilebilirse ihtiyaçları var. Diğer arkadaşlara da çağrı yapalım ve bir zaman belirleyip, belki okul müdürüyle de konuşup birleşip kendimiz gönderelim diyorum ben, sen ne düşünüyorsun? Cevabını bekliyorum :)

 39. Evet bende Sibelcim bu okul uygun arkadaşlara çağrı yapalım bende ansiklopedilerde var .Her şey gönderilebilinir.Sevgiler.

 40. bir arkadaşım elindeki ansiklopedileri göndermek istiyordu.ona adresi veriyim.başka bir şeyler de ayarlamaya çalışırım..bloglarımızda yani bloğu olan arkadaşlar bloglarında da yayınlarsa ses getirir diye düşünüyorum.

 41. okul müdürümüz ismail beyle konuştum.Anlattıklarını yazacak dermanım yok efendim sabah sabah gittim, yok oldum yine. Belirli bir ihtiyaç bile sayamayacak kadar elzem bir durum yani.Camlar naylonla kaplı, okul soğuk ve sıvanamadığı için suyu içine akıtan bir okul. Lafın kısası elinizden ne gelirse, davranın arkadaşlar.

 42. evet arkadaşlar ben yeni bereler,yelekler örmeye başlıyorum,ama anladığım kadarıyla da ,çok şeylere ihtiyaçları var.kalem-silgi defter,tebeşir, ana sınıfları için masal kitapları … vs. şimdiden herkese kolay gelsin.

 43. Boncuk Hanım neden kızalım ama okulun adresi Müdürün telefonları var ve de biz kendimiz postalarız postaneden bunları .Ayrıca kondor okul Müdürüyle konuşmuş,okumadınız o bölümü herhalde.Sizde telefon edip sorabilirsiniz.Yardım isteğini yapan yerin de adresi belli ama ben en azından iyiliğe aracı oldukları için teşekkür ettim onlara.

 44. Yoo ben tüm yorumları okudum ama sonuç biri kötü bi amaca niyetlendiyse tabiiki adreste verir telefon da .yani bişekilde güven oluşturmak zorunda. Haa bu okul sahte veya bu müdür numara yapıyor falan asla demiyorum, kimse yanlış anlamasın beni. Ama bilmediğimiz bir kaynaktan olunca ben ilk etapta şüpheyle bakıyorum. Hayatta neler görüyoruz.Ancak verilen adresteki okula gidip görrülürse tamamdır. Başımla beraber. Biliyosunuz depremde bile onca muhtaç insana giden yardımlar nasıl yağmalandı, cebe indirildi. Yani her durumda bu başımıza gelebilir. Daha önce yine sizin vasıtanızla yapılan yardım gibi , birinin tanıyıp gerçekten zor durumda olduğunu bildiği bir yere giderse daha iyi olur demek istedim ben.

 45. Boncuk Hanım kaygılarınızda haksız sayılmazsınız. Artık hiç birşey gerçek bir zemin üstünde değil. Ama ben telf. sesi samimi buldum.(yanılma payımla beraber) Fazlada düşünmek istemiyorum. Olupta vermiyenide ,olupta ağlayınıda Allaha havale etmek istiyorum. Ve bugün gönderebileceklerimi hazırlıyorum. Ördüğüm atkı-bereleri, bir kaç kıyafet, çocuk ayakkabısı, kitap ve birazda oyuncak koydum çok değil ama ben görevimi yapıp rahatlamak istiyorum. İnşallah gerçek bir yara merhem olabilir.

 46. Arkadaşlar mng kargo indirim yapıyormuş sordum bu haberi bildiren guruba.Onlar toplu gönderecekmiş ama biz en azından ptt kargo ile gönderip işi garantiye alırız.Birde ben eski bir ziraat bankalıyım en azından Eleşkirtte şube varsa sorabilirim önümüzdeki hafta bu okulu.Kondora katılıyorum.Mühim olan bizlerin ruhen rahatlaması ve çocukların yüzündeki gülümsemeler.

 47. art niyetli kişilerin (en hafif şekliyle böyle adlandırıyorum)iyi niyetleri sürekli suistimal etmeleri bizleri bu dereceşüpheci ve güvensiz yaptı.boncuk hanım kaygılarında haksız değil araştırmakta tabiki de yarar var ama bende kondor ve nazesene katılıyorum.

 48. Sabah işe geldiğimde kulüp mdr. beni aradı. İlk görüşmemizde telf. almıştı. Nazesenin Ağrı’daki bu yeni okul adresini tedarik ettiği Sevgi Mağazısı okula yardım gönderecekmiş fakat kargo ücretini okula ödemeli gönderebileceklerini iletmişler. Okul müdürüde bu konuda bir yardımım olup olamayacağını sordu. Ne yazıkki elimden bu konuda birşey gelmiyor. MNG Kargonun durumunu ilettim. Ve kargomuda yolladım. Gelişmelerden haberiniz olsun diye yazdım.

 49. Direk okula gönderilen paketlerde ptt indirim yapıyor özellikle kitapta basılı matbua diye bu biraz kolaylık sağlar bence

 50. Kızlar bu güzel yardımlarınızı ben geçen hafta farkettim ve kardesiniseç sitesini inceledim Cengiz beye mail yollamaya çalıştım adres kapanmış sanırım mailim bana geri geldi.Bende doğudaki kardeşlerime atkı,bere v.s. göndermek istiyorum ama hangi okula göndermeliyim bilemedim yardımcı olursanız.Burdaki çocuk esirgeme kurumuyla görüştüm belki bu tür bişeyi çocuklar ister lazımdır diye başlarından savdılar üzüldüm doğrusu…Benide bilgilendirin el ele birşeyler yapalım…

 51. ayyyy bu bir sevinc cıglıgı cunku bende gecen sene birkac arkadasla beraber atkı ve şapka örüp kız yurduna verdik bu gibi yardımlasmalara her zaman acıgım hala boyle insanlar oldugu icin seviniyor hepinizi öpuyorum

 52. Kızlar ben bişeyler örmeye başladım dikişten pek anlamam ama elimden geldiğince yapmaya çalışıcem nasip olursa bayramdan sonra yollayacağım bere türü şeye ihtiyacı olan okul varsa lütfen beni bilgilendirin bende facebookta bu verdiğiniz linkleri paylaşıyorum arkadaşlarımı bilgilendiriyorum.Sevgilerimle…

 53. Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için bende okul araştıryordum geçen sene yardım ettiğimiz okul öğretmenlerinden biri evlenip gene doğuda bir okula tayin oldu.Ondan çocukların durumunu öğrenebiliriz.Sude duru facebookta bir yardım grubunuz mu var bende üyeyim.

 54. sevgili arkadaşlar, şimdiden bir iki bir şeyler yapıp hazırlarsak sanırım okul bulduğumuzda da hemencecik gönderebiliriz.bu arada okul günleri yaklaştığından bir çok yerde indirimli kalem defter,silgi vb… satışlarını da takip ederek bu tarz malzemelerde biriktirebiliriz.lütfen yanlış anlaşılmasınkimseyi yönlendirmek veya emrivaki yapmak istemiyorum ama öremem yapamam deyipte katılmak gönlünden geçenler için söylüyorum.bir fikir sadecesesiberin belirttiği site de çok güzel hesap numaralarını kaydettim sesibercim :))

 55. merhaba. Ben de Behçet Uz’daki çocuklar için bere ördüm. Yeni bitti daha. Yeniden bere örmek zor gelir ama okul belirlendiğinde kırtayise yardımı yapabilirim. semyıl dediğin gibi ucuz malzemeler satılmaya başladı.

 56. olsun adadeniz:)) ellerin dert görmesin. amac aynı nasılsa.hatta okuyan çocuklarımızın eski sınıfa ait ders kitapları bile olur.

 57. eski ders kitapları değil ama ben de yardımcı kaynak kitaplar var aslında. Onları hiç düşünmemiştim. Eskiden ne güzel abilerimizin ablalarımızın kitaplarını kullanırdık. Gereksiz kitap tüketimi olmazdı. Şimdi milli eğitimnin verdiği kitapları öğretmenler beyenmiyor bir de yardımcı kitaplar alıyoruz. Ne ziyan…

 58. adadenizi göndeririz onları oracıktakilerin ellerine doğru dürüst bir kitap gitmiyor sanıyorum. o kaynak kitapları asılonlara kaynak olacaktır. ziyan edilenleri düşünürsek zaten neler neler geliyor aklıma da …. neyse…

 59. adadenizi şu an bir gelişme yok. bayramdan sonra herhaldenazesende araştırıyor.bulduğumuzda paylaşırım.:))

 60. ne güzel iller yapılıyormuşta benim dünyadan haberim yok bende elişi örme konusunda çok acemi olduğumdan sesiberin verdiği hesap numarlrını kydettim bile ayrıca buradaki metroda çok ucuz kırtasiye malzemelri eğer belirlenen okul olursa alıp yollamak isterim doğrusu

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Haraşo ponponlu atkı yapımı

| | 0 Yorum

Selamlar, haraşo tekniği ile yapabileceğiniz ponponlu pembe atkı tarifi. Örmesi basit, hızlıca örmeyi sevenlere uygun bir model Malzemeler Alize superlana 8 no şiş 10 ilmek alınarak başlanır. 42 cm haraşo...

Pratik örgü erkek atkısı yapımı

| | 2 Yorum

Merhaba. Herkese, büyük ve küçük beylere, hatta rengini değiştirdiğinizde hanımlara da çok yakışacak, severek kullanacağız bir örgü atkı modeli hazırladım. Yapımı da oldukça kolay ve sade bir örgü atkı oldu....

Püsküllü erkek atkısı yapımı

| | 0 Yorum

Orta ayarda kalınlıkta bir ip ile 50 ilmek başladım atkımı yapmaya. Eğer ince bir yün kullanacaksanız ilmek sayısını arttırmanızı tavsiye ederim. Atkımı yaparken model olarak 1 ters 1 düz lastik...

Çift iplikli atkı yapımı

| | 0 Yorum

Malzemeler: Krem rengi ve buklet iplik. 5 numara örgü şişi. Tarifi: İki ipliği bir arada öreceğiz atkımızı yaparaken. 24 ilmek alın. Tarifi kurarken 1 kesin 1 dolayın. Bu şekilde 24...

Siyah kolay atkı yapımı

| | 0 Yorum

Uzun upuzun bir atkıdır kendileri. Kadir İnanır’ın meşhur beyaz atkısının siyah versiyonu gibi İster dolayıp boyunluk gibi kullansın isterse düz bıraksın. Fark etmez her hali gayet güzel duruyor. Hadi geçelim...

Haraşo atkı örgüsü

| | 0 Yorum

Atkımı örerken boyuna değil enine örme işlemini gerçekleştirdim. Bu atkıyı örerken uzun boylu şişleri kullandım. Yapımı oldukça basit oldu. Çocuklarınıza kısa sürede örebileceğiniz bir atkı modeli. Atkıya 250 ilmek ile başladım...

Çiçekli örgü bebek atkısı yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba, bebişlere sıcacık bir atkı yapalım, üstünü de çiçekle süsleyelim. Öreceklere kolay gelsin. Bu kolay örgü atkı modelinin yapılışına geçelim isterseniz. Malzemeler Kartopu Flora beyaz 3.5 mm tığ Bebe yünü...

İki renkli atkı yapımı

| | 0 Yorum

İki renkli ve de iki parçalı atkı yapımı. Kullanılan malzemeler: 2 adet farklı renkte yün iplik. Ben gri ve koyu mavi (teal tonu) kullandım. 5 numara örgü şişi. Minik yuvarlak...

Ebruli renk, ponponlu atkı örgüsü

| | 0 Yorum

Merhabalar, umarım iyisinizdir sevgili dostlar. Kış ayında giyilen, takılan her şey koyuya bürünüyor resmen. Hadi içimiz açılsın alın tuhafiyeden ebruli ipleri, rengarenk atkılara bürünelim Geçelim bu kolay mı kolay atkı...

Pembe ponponlu atkı yapımı

| | 0 Yorum

Havalar böyle soğuk gidiyorken, okullu minik hanımlara bu güzel atkıdan örmek istemez misiniz? Hadi tarife bir göz atalım : Kullanılan malzemeler: 5 numara örgü şişi, pembe gümüş simli fantezi yün...

Kalp motifli bebek atkısı örgüsü

| | 0 Yorum

Merhaba, sevimli bir bebek atkısı yapımı paylaşıyorum sizinle. Krem ve yeşil renkte bebe yünü 3,5 no şiş 31 ilmek atılarak başlanır. 3 sıra haraşo örülür. İki taraftan 4’er ilmek haraşo...