Perşembe, Nisan 27, 2017
Jöle kutusundan kalemlik

Jöle kutusundan kalemlik

8

Bu seferki biraz ilkokul düzeyinin üstünde ama yinede kolay bir çalışma. Jöle kutusunu iğrenç bir şekilde defter kabıyla kaplamıştım. sonra şampuan şişesinden vazo yapınca bunu da yapıyım dedim.Öncelikle beyaz peçeteyle kapladım çünkü boyamak istiyordum. Prit ile yapıştırdım beyaz peçeteleri. 3 kat üst üste yapıştırdım.

bitmiş kalemlik
bitmiş kalemlik

beyaz peçeteyle kaplanmış
beyaz peçeteyle kaplanmış

Sonra guaj boya ile boyadım bi güzel bordo kırmız ve turuncu renklere. 2 3 kat boyadım tam istediğim renk oldu.

boyanmış
boyanmış

sonra bi güzel peçetelerimi yapıştırdım :)

bitmiş kalemlik
bitmiş kalemlik

8 YORUMLAR

  1. teşekkür ederim… düşündüm düşündüm plastiği nasıl boyarım diye… peçete kaplarsam peteçeyi boyayabilirim hem de dokusu güzel oldu :)

  2. güzel bir geri dönüşüm olmuş..kutluyorum sizi..bende deterjan kutularıyla bozacağım kafayı neredeyse..şimdide yumuşatıcının kutusu var..nasıl yapsak ne yapsak bilmiyorum..çok güzeller..eline sağlık..

  3. çok güzell,oğullarımın jöle kutularına bakıp bakıp bunları nasıl değerlendiririm kolay yoldan diye düşünüyordum.çok iyi birfikir verdiniz..elinize sağlık

  4. o jölenin hepsini kendin mi bitirdin asmunikal? yapmayın etmeyin yazıktır saçlarınıza.bu arada çalışma keçe gibi duruyor. okumasam öyle sanırdım. pritle peçete yapıştırmak şeytanın aklına gelmez, ilahi sen:))

  5. valla o jöle miladiyelik inanır mısınız ? artık bozulmuştu. Benim saçlarım uzun süremem de kardeşimin kısaydı o sürerdi. Şimdi o da yok. Kullanmıyoruz merak etmeyin…Herkese teşekkürler. Çok bebek işi yapmak ama kediler sevimli :P