Perşembe, Ekim 27, 2016
Kâğıttan kocaman güzel kâse

Kâğıttan kocaman güzel kâse

31

Bu geri dönüşüm çalışmasını çok ama çookk severek yaptım…Hiç bu kadar eğlenmemiştim :)

kağıtları böyle şeritler halinde kestim..Ve bir kurşun kaleme dolayarak bir sürü minik rulolar oluşturdum…

Sonra evdeki kocaman bir kaseyi kalıp gibi kullanaraaakkkkkk…..

Bütün minik rulolarımı böyle birbirine yapıştıra yapıştıra kasemin etrafını kaplamaya başladım…

Tutkalı hiç kaseye değdirmedim…Sadece kağıt rulolar birbirine yapıştı…

Sonra kağıttan kasemi kalıbın üzerinden çıkarttım…Önce içini dışını beyaz tutkalla bir kat sıvadım…Sonra da içine dışına bol bol sprey vernik sıktım…

Verniği o kadar bol kullandım ki, hem içini-dışını, hem ruloların içindeki delikleri kapattı…Ve kâsem iyice sertleşti….

Evet, bu geri dönüşüm çalışmasındaki tek masraf, vernik masrafıydı…Defalarca, kat kat vernikledim…Çünkü bu kâsenin kemik gibi sert olmasını istiyorum…

Şu haliyle suya sokup yıkasanız bile bozulmaz…Çünkü içini dışını beyaz tutkalla, sonra da vernikle geçtiğim için son derece sert, adeta seramiktenmiş gibi sağlam bir kase oldu….

Sanırım ben bir harikayım :))))

Hepinizi sevgiyle öpüyorum :)

31 YORUMLAR

 1. harika gerçekten ! bravoo :)) bir sonrakine bazı deliklere cam boncuk koymalısınız ,harika olur :)))(kendim yapamıyorum diye sizinkine karışıyorum affedin !)

 2. harika olmuş figen abla.daha öncede bloğunda yazmıştım.ne becerikli kadınsın sennnnn…ben de en kısa zamanda deneyeceğim.teşekkürler paylaştığın için…

 3. anaaa sizler ciddi ciddi mi beğendiniz yaa :)))ay çok sağolun canlar..bunu yaparken kendi kendime-yaw ben neler saçmalıyorum yaa? demiştim..iyi ki vazgeçmemişim…çok teşekkürler ediyorum sağolun…hepinizi kocaman öpüyorum :)

 4. bence oluristersek yapın ve paylaşın bizimlede merak ettim bende:)) figen ablacıma zaten klafım yok dökütürmüş herzaman ki gib:D:D

 5. emeğinize ve elinize sağlık… haaarika olmuş! Sağlıklı günlerde kullanın :)Tüm müdavimlere sevgiler

 6. Sanırım ben bir harikayım :))))

  Gerçekten öylesiniz.Bayılırım böyle işlere,ellerinize sağlık çok beğendim.

 7. çok güzel ve orjinal olmuş, başka yerde bulunmaz ki, bir tane. ellerinize sağlık. bizlerle de paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 8. figen abla nasil kesfettin enterasan oldugu kadar cokta gosterisli,,,bende bayliyorum geri donusumlere bi elimden tutan olsa cok isleryapicam :)))

 9. aklıma ne getirdiniz biliyor musunuz Figenabla,bunu kağıt kıvırma sanatı varya o şekilde de yapabilirsiniz ve o zaman ne olur hayal bile edemedim.

 10. Ellerinize sağlık figen hanım. Gerçekten çok emekli ama çok güzel olmuş. renkli mecmuaların sayfalarından da yapıp denemek lazım bazı katalogların sayfaları hem daha sert oluyor dayanıklı olur :) Çok beğendim gerçekten, ellerinize sağlık.

 11. Çok güzel olmuş gerçekten. Daha büyük bir kabın etrafında yapıp ters haliyle abajur,avize bile olur gibi geldi bana?=) Peki kullandığınız yapıştırıcı nedir? Sıcak silikonla denesem kaseyede muhakkak değer,onu nasıl çözdünüz acaba?

 12. ben 13 yaşındayım pek anlamadımda şey abla o kase nasıl yıkncak nasıl yapıştırdın onları lütfen yanıtla abla bende öle rulolar yapmıştım bunu görmeden önce bunu gördüm yaptığım ruloları böyle kullancam ama soruma yanıt verirmisin abla?