Salı, Ekim 25, 2016
kafayı yumurta süslemeye takınca…

kafayı yumurta süslemeye takınca…

12

bu, onlarca yapıp ona buna şuna armağan ettiğim yumurta süsleme çeşidim.yumurtanın içini boşalttıktan sonra su bazlı verniğin içine toz yaldız katarak boyadım.sonra sprey vernik.ve sonra da dövme yapıştırdım.tepesine de çeşitli materyallerle elimde yaptığım süslemeleri monte ettim.çok sevimli çok hoş duruyorlar.çok da güzel hediyelik eşya oldular.

bu yumurtacığımı alüminyum folyo görünümünde izolabant ile kapladım.

bunların da gördüğünüz gibi birtanesini grafon kağıdıyla; birtanesini de merserize iplerle süsledim.

bunu hemen hemen herkes yapmıştır.yumurta kafa yada kardanadam şeklinde.ben de bu kardanadamı okulda yapmıştım zamanında.ödev olarak :)

bunu da peçete ile kapladım sadece.

12 YORUMLAR

  1. Çok güzel olmuşlar, bu konuda epey çalışmış biri olarak çok beğendim, eline sağlık yeniyol…Burda neduk ablanın yumurta oymaları vardır, onlarıda bir incele istersen..

  2. Çok güzeller, ellerinize sağlık. Çooook eskiden, şöyle 1979-80 lerde denemiştim yumurta süslemeyi böyle, ama dayanıksız olduğu için ilk taşınmada mefta oldular. Sonra bir yerde okumuştum içine birşey dolduruyorlar kırılmayı önlemek için ama neydi hatırlamıyorum, bilen var mı?

  3. Bende bir tane yapıyorum yumurta çok nazik olmak lazım çabuk kırılıyor boyadıktan sonra içini doldurmayı düşünüyorum sanırım o zaman kırılmaz bir yöntemim daha var ama denemedim henüz.Ellerinize sağlık:)

  4. yumurtaların içleri boş.ama nasıl dolcak neyle dolcakki?söyleyin bakim.zaten öyle nazik narim hemen kırılır diye yükseklere asıyorum.yada vitrinde duruyor.

  5. Ben İçlerini sulandırdığım alçı veya derzle dolduyorum, kuruduktan sonra boyamasını yapıyorum. ÇOK NAZİKLER ÇÜNKÜ, BİRKAÇ TANESİ KIRILDI ÇOK ÜZÜLDÜM. tAŞININCA DÜŞÜNEMİYORUM BİLE NELER OLACAĞINI.