KAĞIT SÜSLER

-

Bunların nasıl yapıldığını anlamışsınızdır. Değişik boylarda kağıtlar kesiliyor. Ama en kısa ortaya getiriliyor. Sonra her iki yana eşit uzunluktaki kağıt şeritler denk getirilerek kısa şeridin bir arkasına, bir önüne yarleştiriliyor. Uçları yapıştırılıyor ya da zımbalanıyor. Sonra da asılınca bu manzara çıkıyor ortaya….Buradan aldım...Hoş değil mi?

6 yorum gelmiş

  1. ufudik

    Ben de aynen valla….Çocukluğumda çok yaptırıdı öğretmenimiz. Ama bunu unutmuştum açıkçası.Bu yazı anımsattı ve çok sevindim….

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
ufudik

24 yıllık Edebiyat öğretmeniyim. Oğlumla ve kedimizle birlikte yaşıyoruz. Sanatı ve emek ürünü her şeyi severim. Mesleğimi ve insanları çok seviyorum. Dünyayı daha güzel hale getirmek için elimden ne gelirse yapmak istiyorum.

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...