Kağıttan tablo

-

Kağıttan tablo

Herkese merhaba! Bir geri dönüşüm projesine daha var mısınız? :) Yukarıdaki şekilde bir tablo yaptım. İşte adım adım yapılışı… :) İhtiyacımız olanlar bunlar ve sonrası için bir taban kağıdı. Tabanı ben kitap kapaklarını birleştirerek oluşturdum. Fırça yerine ince olan başka bir şey de kullanabilirsiniz. Uzun bir kürdan gibi..

Kağıttan tablo

Aşağıdaki gibi sarmaya başlıyoruz.

Kağıttan tablo
1. Sonra oluşan çubuğun 5-6 cm kadar olan kısmını düzleştiriyoruz.
2. Daha sonra düzleştirdiğimiz yeri fırça ile sarıyoruz.
3. Düz olan kısmı bitince fırçayı çıkarıp elimizde sarmaya başlıyoruz. Bu kısımda kuvvet harcamak lazım. Elle sarınca merkezi sabit tutup çubuk kısmını sarın.
Sonunda bir yuvarlak elde etmiş oluyoruz.

Kağıttan tablo
Bunlardan çok çok yapıyoruz. :) Yapmak istediğimiz tabloya göre değişiyor tabii ama ben 70-80 tane kullanmışımdır. 2 tane de büyük yuvarlak. Büyük olan yuvarlak için gazetenin 1 sayfasını kullandım.

Kağıttan tablo
Bunları tamamlayınca sıra geldi şekli çizmeye. Ben 2 tane kitap kapağını birleştirerek taban oluşturdum. Bunun yerine siz istediğiniz boyutta bir mukavva, koli kartonları veya herhangi dayanıklı bir tür kullanabilirsiniz. Ben önce bir kalp çizdim, sonra onu kestim. Bu yaptığımız yuvarlakları da rastgele yapıştırdım. Arada bazı boşluklar oldu, onlar için boyutu küçük kağıtları çubuk yaptıktan sonra sarıp yuvarlak oluşturarak doldurabilirsiniz. A4 kağıdın yarısı kadar olabilir mesela :)

Kağıttan tablo
Asmak için de taban kısmın üstlerinden görüldüğü gibi iki delik açıp ip geçirdim. Onu askı olarak kullandım. Siz daha farklı şekilde de yapabilirsiniz tabii :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
BeyniSulanmis

Geri dönüşüme bayyıllıyyorrum.