Kanaviçe şablonları – flamingo

-

Kanaviçe şablonları, özellikle de basit ve güzdel bir flamingo kanaviçe şeması arıyorsanız bu çalışma tam size göre. Biz bu flamingo kaneviçe panoyu Google araması ile bulduk, bakarak kareli kağıt üzerine çizimini yaptık, ordan da etamine aktardık. Yazık ki Google araması sizi fazla spesifik bir yere götürmüyor, ola ki sahibi haber verirse o zaman kaynağını tam olarak ekleriz ama bizim görüğümüz yer tam olarak burası:

Kaynak

Aşağıda gördüğünüz gibi etamin üzerine flamingo kasnak panomuzu hazırladık. Üstelik hiç kanaviçe bilmeyenler için nasıl kanaviçe işlenir, kanaviçe malzemeleri nelerdir, kaneviçe şablon ya da şema etamin üzerine nasıl aktarılır, kanaviçe işlerken yapılan hatalar nasıl düzeltilir, bunları da videomuzda kapsamaya çalıştık. Umarız eğer çarpı işi yani kanaviçe bilmiyorsanız ya da deneyimsiz iseniz bu video sizin de hoşunuza gider. Onun da linki işte burada:

Etamin üzerine flamingolu kanaviçe pano işleme videosu:

İyi seyirler!

Bu flamingodan başka, direkt olarak şema şeklinde çıkarılmış bir flamingo şablonu daha bulduk, onu da paylaşmak istiyoruz:

Direkt olarak bu şemanın çıktısını alıp çalışabilir ya da ekrandan bakarak da biraz dikkatli olursanız kolayca kumaşın üzerine aktarım yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan renkler elbette ki pembe (açık ve koyu olmak üzere 2 ton), siyah ve sarı nakış ipi. Videoda anlattık gerçi ama bir daha fade edelim: Kasnak olmadan etamin işlemek pek kolay olmaz çünkü kasnak etamin kumaşının gergin olmasını ve rahat çalışmanızı sağlar. Ayrıca kasnağı güzel bir çerçeve olarak da kullanabilirsiniz. Etamin iğnesi de, iplik geçecek yeri genişçe, ucu da diğer iğnelere göre küt bir iğnedir. Etamin kumaşı, etamin iğnesi, nakış ipi, kasnak ve makası alın, başlayın kanaviçe işlemeye. Kolay gelsin!

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Kış temalı etamin işleme pano yapımı

| | 5 Yorum

Kış geceleri uzundur, öyle yaz gecelerine benzemez. İşten çıkar eve gelirsin, yemeğini yersin, çocuklarınla oynarsın bakarsın saat hala çok erkendir. Televizyon izlersin, kitap okursun vakit geçmek bilmez. Ama eline aldığın...