Kapıma Mektupluk Yaptım…

-

Bu zamanda mektup mu kaldı diyebilsiniz:) Ama o lafın gelişi. Faturalar için yaptım bunu. Sayaç kapıda okunduğu için faturaları yere bırakıp gidiyorlardı. Nezamandır yapmayı istiyordum. Nihayet bitti. Gazete kağıtlarını rulo yapıp kapladım. Tamamen el yapımı ve tamamen geri dönüşüm oldu:)) Figen abla siyaha boyayıp altın yaldızla yaldızla demişti. Seni mi kırıcam ablacım. Nasıl olmuş. Umarım beğenirsiniz. Şahsen ben beğendim:)) Bu da ham hali:

Yapım hikayesi bloğumda

16 yorum gelmiş

  1. Gazeteden yaptığınıza inanamadım. Aklınıza, ellerinize sağlık.Yanlış anlamazsanız o gülleri oradan alın derim. Belki biraz daha koyu bir renk veya farklı bir malzeme. Biraz sanki basite indirgemiş yaptığınızı.Belki nazar boncuklarından falan bir şeyde koyablirsiniz yerine.

  2. çok teşekkür ederim pinklycim. beğenmene sevindim. çok ahım şahım olmasa da işimi görür. ayrıca maliyet sıfır. biraz el emeği okadar:))

  3. mtnaz11; msj yolladım silindi. 503 sorunu… çok teşekkür ederim. evet gülleri bende hiç beğenmedim. çok basitleştirdi. kocam illa kırmızı gül tak diyince bunları yaptım. o çok beğendi erkek değil mi işte. ben hiç tutmadım ama gönlü olsun diye yapıştırdım. böyle kalacak sanmayın tez zamanda sökücem. hatta hemen şimdi gidip sökeyim en iyisi :))mavişim çok sağolasın. sen nasılsın. doğacak bebişin kız mı erkek miydi? sanırım yaklaştı zaman. Allah hayırlısıyla kurtarsın ikinizi de:)

  4. Marifetli melek, çok güzel oldu, blogunda yaparken görmüştüm. Ben de gülleri kaldır diyecektim tam, minik kozalak, palamut türü birşeylerde gider, hatta ceviz fındık:)

  5. sağol banu ablacım yorumun için. evet söktüm bile onları. kozalak olabilir. başka ne olabilir fikirlerinizi bekliyorum. gülleri siyaha boyayıp da deniycem bakalım nasıl olur. veya kozalak siyah mı olmalı ne renk olmalı sizce:))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...