Karakalem denemelerim

-

Karakalem
Merhaba :) Beni paylaştığım takılarımla tanıdı belki birçoğunuz, ama bugün farklı bir şey paylaşmak istedim sizlerle. Geçen gün elime, yaptığım bu 2 karakalem çalışması geçti ve sizin de fikirlerinizi almak istedim, çok amatörce olduklarını biliyorum gerçi :)

Resim yapmayı seviyorum, fakat bunun için çok zaman ayırdığımı söyleyemeyeceğim. Ismek’in resim kurslarını bilirsiniz, geçen yıl 2 hafta kadar gitme fırsatım olmuştu. Fakat devam edemedim.

Karakalem
İnşallah bu yıl bir resim kursuna gitmeyi planlıyorum. Daha paylaşmaya değer resimler paylaşmak için sabırsızlanıyorum açıkçası :) Sevgiler..

18 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Merhaba , bence gayet güzeller. Sadece ilk gözlemeim naçizane fikrim şudur ki resim yaparken forma yönelik çizgiler atmaya gayret göstermelisin mesela üzüm aslında yuvarlak ve yumuşak formlara sahiptir. Eğer üzüme boyut kazndırmak istersek çizgileri döndürerik atmamız gerek düz atarsak belki bu bir tarz olabilir özgün olabilir ama 2 boyutlu gözkürü yani tamamen senin seçimin… Ben de içmimarım bu arada:D

 2. Avatar photo

  Öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler :) Kursta yapılmış bir çizimin aynısını çizmeye çalışmıştık, öyle bir çizimim bu da. Yoksa size tamamen katılıyorum, üç boyutlu o görüntüyü, ve nesnenin gerçek dokusunu, formunu yansıtmak çok önemli bence. Bundan sonraki denemelerimde buna özellikle dikkat edeceğim, kulağıma küpe oldu :)

  Bu arada, iç mimarlık hayallerimin mesleklerinden biriydi. Seneye farklı bir lisans programından mezun olacağım, yüksek lisansımı mimarlık üzerine yapsam ne olabilirim diye düşünüyordum, belki bu konuda da yardımcı olabilirsiniz :)

 3. Avatar photo

  bence devam ettiğiniz takdirde çok güzel şeyler olacak. zaten bu haliyle de çok hoş görünüyor resimleriniz, amatörlüğün yetenekle birleştiği yerdeler, naif bir halleri var. biraz eğitimle çok oturaklı çizeceğe benziyorsunuz. bana hissettirdiği bu bu çizimlerin. gözümü okşadı. elinize sağlık.

 4. Avatar photo

  Benim gördüğüm kadarıyla 1 aylık sıkı bir eğitim bile özellikle mimarlık veya içmimarlıkta istediğiniz 3 boyutlu düşünme ve eskiz çalışmanıza olarak sağlar. Onun harcinde hobi amaçlı çalışmak istiyorum derseniz kendi kendinizi gayet güzel yetiştirebilirsiniz gözünüz çok iyi çünkü…

 5. Avatar photo

  @shane çok çok teşekkürler. Devam etmeyi düşünüyorum ama zaman ayıramıyorum, belki de çok şey kaybediyorum bu yüzden :( Yorumunuzun beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam, teşvik oldum :)

  @olalabyofelyanzn sosyolojiden mezun olacağım. Artık yüksek lisans için aynı bölümü bitirme şartı özellikle özel üniversiteler de çok aranmıyor diye biliyorum. Bu nedenle bende böyle bir şey düşünüyorum, pek bilgimin olduğunu söyleyemeyeceğim ama açıkçası, ama eminim yüksek lisansta lisans eğitiminden çok farklı bir eğitim veriliyordur, belki sadece teorik olabilir diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi hiç bilgim yok :)

 6. Avatar photo

  Çok çok farklı bir bilgi verilmiyor bölümden bölüme değişir mi bilemiyorum ancak öncelikle sizin gideceğiniz bölümde temel dersleri almanız kendi bölümünüzden muaf olduğunuz derslerde olacak ve belirli bir krediyi tamamlamanız gerekecektir. Mimarlıkta aranan şartlara bakılmalı çünkü önce size bir teknik çizim dersi verilir. Uygulaması yapılır. Proje dersi alırsınız tüm çiziminizi elle yaparsını dönem bıyunca eskizler götürürsünüz bunun yanında pekiştirici ve bölüme uygun başka ek dersler alırsınız… Çeşitli yapı sistemlerinin tekniklerini öğrenmek için. 2. yıl zaten tez yılınızıdr. Danışmanınızla haftada 2 gün veya onun ayarlayacağı tarihlerde görüşmeler yapar ve dönem sonunda da tezinizi bitrirsiniz. Tabi 1. dönemde teknik çizimden sonra belki bilgisayarda 3 boyutlu çizime geçrsiniz bu autocad ve max… Gibi gibi…

 7. Avatar photo

  Tüm üniversitelerin hemen hemen buna yakındır ancak istediğiniz üniversiteyle bağlantıya geçip detaylı bilgi almalısınız sistem çok değişiyor…

 8. Avatar photo

  Çok teşekkürler anlattığınız için, gerçekten yardımcı oldunuz. Bilime Hazırlık mı deniyor tam bilmiyorum ama, yüksek lisansa kabul edildiğimde, belli ana dersleri almam gerektiğini duymuştum.

  Asıl merak ettiklerimden bir tanesi daha, mesela yüksek lisans yaptığımda, iç mimar mı olmuş olacağım yoksa sadece yüksek lisansını iç mimarlık üzerine yapmış bir sosyolog mu? :)

 9. Avatar photo

  Çok teşekkurler olalabyofelyanzn, sizi de tuttum bırakmadım resmen :) Aslında yeniden üniversiteye girme planlarım da var çok kararsızım bu konuda açıkçası :)

  Facebook sayfanızı da takibe aldım bu arada Wurm Store sayfamla :)

  Sevgiler.

 10. Avatar photo

  @bayanbecerikli, çok teşekkürler. Çizdiğim 5. 6. resim filandır bunlar, profesyonel gibi görünüyorsa sanırım bu işi bırakmamalıyım ben :))

Bir cevap yazın

Avatar photo

Takılar ve aksesuarlar yapmayı çok seviyorum. Henüz bu işte cok yeniyim, yorum ve önerilerinizi bekliyorum. :)