Pazartesi, Nisan 24, 2017
Karanfilden eski takı

Karanfilden eski takı

6

Antalya müzesinde etnografya bölümünde gördüğüm bir takı çok hoşuma gitti.Fotografını çektim ve İzmir’e gelir gelmez aynı boncuklardan bulup yaptım.Çok otantik bir Türk takısı.Umarım sizler de beğenirsiniz.İlk fotograf müzedeki,diğerleri benim yaptığım takı.

müzedeki eski takı
müzedeki eski takı

otantik takı
otantik takı
takının ucu
takının ucu
mavi boncuklu karanfilli takı
mavi boncuklu karanfilli takı

6 YORUMLAR

  1. Ben karanfilleri kaynar suda 1 saat kadar beklettim.Arada yumuşaklığını kontrol ederek çok yumuşak olmamasına çalıştım.İğne geçerken parçalanmayacak kadar olunca sudan çıkardım.

  2. Ben karanfilleri kaynar suda 1 saat kadar beklettim.Arada yumuşaklığını kontrol ederek çok yumuşak olmamasına çalıştım.İğne geçerken parçalanmayacak kadar olunca sudan çıkardım.

  3. Güzel bir yorum getirmişsin, eline, yüreğine sağlık. Müzedeki kolyenin aynısından bizde de vardı. Annemin zamanında gelinlere takılırmış 5′ i bir yerdelerle birlikte (Denizli civarında). Ara sıra ağız kokusu için bir karanfil söküp atardık ağzımıza. Bizim oralarda çiçekleri ile birlikte dizip kuruturlarmış. Belki 20-25 yıl süründü evin içinde ama karanfil kokusu hala geliyordu. Ben bir karıştırayım annemin evini bayramda. Belki bulurum.