Kartopu ile Büyük Ödüllü Yarışma Zamanı (TEKNİK VE MALZEME SERBEST)

-

buyuk-odullu-kis-yarismasi

Bilirsiniz ödüllü yarışma yapmayı severiz. İşin iyi tarafı, KARTOPU da seviyor. Biz de güçlerimizi birleştirip sizin için zevkli olacağını düşündüğümüz büyük ödüllü bir kış yarışması planladık. Bakalım nasıl bir şeymiş:

Tema: Kış. “Bu çalışma bana göre bu sebeple kışı temsil ediyor” dediğiniz her işi bekliyoruz.

Teknik ve malzeme: Serbest

Katılım süresi: 27 Ocak, gece yarısına kadar (2 gün uzattık)

Sonucun açıklanma tarihi: 3 Şubat (katılımla beraber o da uzamış oldu)

Katılım şartları: Herkes, istediği kadar çalışma ile yarışmaya katılabilir. Katılım için ilk şart, mutlaka blogunuzda, o yoksa Facebook sayfanızda ve varsa Twitter hesabınızda, yoksa kullandığınız bir başka sosyal medya hesabında bu yarışmadan kendi yazacağınız bir metinle bahsetmeniz. Bu metin, KARTOPU ve 10marifet.org’un ortaklaşa ödüllü kış yarışması düzenlediği konusuna değinmeli. Yollayacağınız yarışma yazılarının sonunda da bu metnin yer aldığı sayfanın linkini vermenizi bekliyoruz.

Yarışma için gönderilen yazılarda çalışmanın yapım aşamalarını ve sonucunu gösteren detaylı ve net fotoğraflar yer almalı, yapılışından bahsedilmelidir. İyi fotoğrafların eklenmediği yazılar, yarışma kapsamında değerlendirilemeyecektir. Bu çalışma ilk kez 10marifet’te yer almalı, blogunuzda daha önce yayınladığınız bir çalışma olmamalıdır.

Seçim: Katılım süresi dolduğunda, KARTOPU bünyesinde oluşturulacak jüri ekibi, ilk 3 kişiyi belirler.

Ödüller: Toplam 3000 TL’lik ödül: 1.ye 1500, 2.ye 1000, 3.ye 500 TL

Biz heyecanla bekliyoruz çalışmalarınızı. Hadi!

 

176 yorum gelmiş

 1. süpermiş. malzeme serbest dediğinize göre ip haricinde farklı malzemeler kullanılabilir olarak algıladım

 2. Teknik ve malzeme serbest arkadaşlar, istediğinizi kullanabilir, istediğiniz şeyi üretebilirsiniz. Sadece teması kış olsun ve bahsettiğim gönderim şartlarına uysun.

 3. @shane eserin ilk 10 a girmesi ilk 3 e girmesi gibi durumlarda kartopuna gönderilmesi eserin haklarının onlara devri eserin bir yıl boyunca onlarda kalması gibi şeyler vardı daha önceki yarışmalarda bunda da buna benzer kurallar var mı?

 4. @ornitorenk handmade; bu 10marifet üzerinde gidecek bir yarışma. Fikir Yumağı gibi değil, dolayısıyla bu tarz şartlar yok. Eserin kendisi bir yere de gitmeyecek zaten, sadece fotoğraflar üzerinden yapılacak seçim.

 5. birde yanlış mı anladım blogumuzda bu yarışmadan bahsediyoruz bu yazının linki ile, sonra yaptıklarımızla ilgili bir yazı hazırlıyoruz 10 marifet’te peki kendi blogumuzda bu yazıyı paylaşabiliyormuyuz paylaşabiliyorsak bu 10 marifette yayınlandıktan sonra mı? vs.vs.vs.

 6. :) eyvah ben karışık mı anlattım yoksa… örnek vereyim, diyelim ki ben yarışmaya katılacak bir kişiyim, blogumda şöyle bir metin yazıyorum: “10marifet.org’da Kartopu ile 10marifet’in ortak kış yarışması varmış. Teknik ve melzeme serbest, istediğimizi yapabiliriz, istediğimiz kadar çalışma ile katılabiliriz yarışmaya. Ödüller de fena değilmiş doğrusu. Siz de bir bakın (isterseniz bu duyurunun linki)” :) Böyle bir şey bile yeter, bu görseli kullanabilirsiniz… Önemli olan birkaç cümle ile bu meseleden bahsetmek ve yarışmaya göndereceğiniz yazıların sonunda bu blog postunuzun linkini vermek, biz görelim diye. Sadece ilk yarışma yazınızda verseniz dahi yeter diyecektim ama çok yazı gelir, verdiğinizi unuturuz diye korktum.

  Yarışmaya katıldığınız işleri tabii ki blogunuza koyun ama buraya gönderdikten sonra olsun…

 7. yarışmaya katılır mıyım bilmem ,ama blogumda yayınlarım postu katılmasam da benim arkadaşlar duysun bari demi :) benim blog da örümceklendi yayın yapmaya yapmaya bari bu duyuru için bir işe yarasın blogum ,çok paylaşımcıyım canım :)
  yarışmaya ben katılırsam ki bir mucize lazım lütfen aşırı yetenekliler katılmasın o zaman ben kazanamam ki :D

 8. Merhabalar geçen kış yaptığım bir yüncü dükkanı minyatürümle katılmak istemiştim fakat örğü şartınız olduğu için katılamamıştım. Evet şimdi çok adaletli bir kural koymuşsunuz :)) Herşey serbest yeterki kış teması olsun, harika bay olarak banada bir fırsat vermiş oldunuz. Kesinlikle özel olarak yapacağım bir minyatürümle yarışmanıza katılacağım..Sevgilerimle kolay gelsin….

 9. Özden Bey, bizim değildi bahsettiğiniz yarışma, Kartopu’nun Fikir Yumağı yarışmasını kastediyorsunuz sanırım. O ayrıca zaten var, biz de duyuruyoruz hatta ama o daha uzun süreli bir yarışma, burada bahsettiğim, 10marifet üzerinde süren, dediğiniz gibi teknik sınırı olmayan başka bir yarışma.

  Hepinizin işlerini inanın sabırsızlıkla bekliyoruz :)

 10. bu çok iyi haber oldu :)
  ama ben örgüden vazgeçememkii :) peki örgü ağırlıklı olursa aynı çalışmayı kartopunun fikir yumağı yarışmasına da ekleyebilir miyiz daha sonra ?

 11. @zerrinsadak; aslına bakarsanız bunu özel olarak konuşmadık ama pek zannetmiyorum. yine de bunu sizin için soracağım, buraya ekleyeceğim.

  @ayamaya; elinize sağlık :)

 12. uzun bır aradan sonra herkese merhabaa…….
  bende katılırmıyım bılmıyorum ama yayınladım:))http://www.orgutasarimlar.com/2013/12/10marifet-ve-kartopu-nun-yarsmas-varrr.html

 13. @esmabike, tam anlayamadım. yarışmanın duyurusunu blogunuzda ayrıca yapıyorsunuz, çalışmaları bize gnderiyorsunuz. bize gönderdiğiniz ilk yazının altında da blogunuzda yaptığınız yarışma duyurusunun linkini veriyorsunuz. lütfen tam açıklayamadı isem yine sorun.

  iki şey; yazdığınız metinde tam olarak “10marifet.org” demeniz bizim için önemli. sadece 10marifet demek yerine uzantısını da eklerseniz seviniriz. ikincisi, burada linklerini veriyorsunuz, harika, ama bir de yarışma için gönderdiğiniz ilk yazıda da bu linki verirseniz çok memnun oluruz.

  aklınıza, elinize sağlık…

 14. şimdi anladım. fakat bu sefer ikincisi kısmına takıldım. burada linklerini veriyorsunuz harika derken neyi kastediyorsunuz? yani yarışma için gönderdiğimiz yazıda da yarışma duyurusunun linkini de belirtelim onu mu söylüyorsunuz. Bir de, yarışma için gönderilen yazıları biz de görebilecek miyiz?

 15. @ozden_ceyhan; elinize sağlık. normal yazı nasıl gönderiyorsanız aynen öyle, hiçbir farkı yok.

  @esmabike; yani esas istediğimiz, yarışma için gönderdiğiniz yazıların sonunda o linki vermeniz. birden fazla yazı gönderecekseniz bir kere link vermeniz kafi. burada verilmesine de itirazımız elbet yok, yazıdada verin ki gözden kaçma olmasın demek istedik yalnızca.

  elbette ki tüm yarışmalarımızda olduğu gibi, siz de görebileceksiniz hepsini. biraz gelmeye başlasınlar, ana sayfadan yarışma yazılarını toplu görebileceğiniz linki ekleyeceğiz sağ tarafa.

 16. :) bizim için yarışma düzenlemek her zaman zevk. Kartopu da seviyor, birlikte yapalım dedik, iyi oldu. bakalım neler olacak, çok heyecanlı.

 17. @ornitorenk handmade; aslında çok yerinde bir soru, her zaman söylerdik bunu çünkü. bu sefer etiketleri biz ekleriz dedik gerektiği gibi. ama dilerseniz “2014 yılbaşı yarışması” ekleyebilirsiniz, seviniriz.

 18. @alonenes gerçekten her sene katıldın mı ? :) hindi moduna girebilirsem katılmayı düşünüyorum. evet düşünebilirsem hindi moduna girebilirim gibime geldi. o halde ben bi çay demliyim en iyisi. evet.

 19. selam herkese.bende az önce bloğumda linki ve duyuruyu yayınladım
  http://aysegulcebiseyler.blogspot.com
  http://aysegulcebiseyler.blogspot.com/2013/12/heyacanli-bir-etkinlikkkk.html
  az önce beceremedim ama sanırım şimdi oldu.
  birde size bir şey sormak istiyorum.bende sizde ekleyin kısmından resim eklemek istiyorum ama bir türlü olmuyor neden acaba.defalarca farklı resimlerde denedim olmuyor,resimlerim orjinal burayada üyeyim neyi yanlış yapıyorum aceppp:((

 20. sevgili shane evet o açıklamaları teker teker okudum.ben etiketi başlığı giriyorum sorun yokta ne zaman resim eklemeye başlıyorum bilgisayarımdan atacağım yeri tıklıyıp ekliyorum fakat resim indikten sonra kırmızı bir error yazısı çıkıyor ve resimi kabul etmiyor.pek çok farklı resim denedim hepsinde aynı sorun oluyor birde bu yazılar yabancı olduğundan ne diyor anlamıyorum acaba ne yapmam lazım.yardımcı olursanız çok mutlu olurum çünkü bu sorunu düzeltemezsem etkinlik için hazırladığım resimlerimide atamıycam:((

 21. çok büyük ya da çok küçük boyutlu fotoğraf ekliyor olabilir misiniz? genellikle çok büyük olduğunda çıkıyor çünkü bu uyarı. bir de farklı tarayıcıda deneyin diye önerebiliriz, yani explorer kullanıyorsanız chrome kullanmayı deneyin. bakalım ne olacak…

 22. konu anlamında bazen kafa karışıklığına düşüldüğünüz gördük; kış ama nasıl, kışlık bir şeyler mi, üzerinde kışa dair semboller olan işler mi, nedir gibi. şöyle diyelim istedik: “bu çalışma bana göre şu sebeple kışı anlatıyor” diyebildiğiniz her işi bekliyoruz. sizin için kışı yansıtan her ne ise, gönderim şartlarına uyduğu sürece yarışmaya dahil olur. e ödüller de fena değil :) hadi, daha vakit var. bekliyoruz yaptıklarınızı…

 23. @ikndesign; bu yazının altına ekleyeceğiniz yorumunuz mu? yorumlar kontrolsüz giriyor ama, inanın nedenini bilemedim. bir daha başınıza gelirse yeniden iletebilir misiniz, hele bir de ekran görüntüsü alırsanız harika olur.

 24. Herkese selamlar :) @shane bende yayınladım ilanı herkese kolay gelsin bakalım :)http://tepehomegiller.blogspot.com/2013/12/kartopu-ve-10marifetorg-odullu-ks-temal.html

 25. yarışmamızın süresini biraz uzattık, zira fark ettik ki detayını okumadan ilk bakışta bu bir örgü yarışması sanılıyor. Kartopu, yünden farklı alanlara da kaydı ama yine de hala ilk algının örgü olması normal. herkes kendi ustalık alanında işlerle katılabilir, haydi kaçırmayın :)

 26. harikasınız arkadaşlar…ben de başta örgü yarışması zannettim..teşekkürler aylın hn. uyarınız için…çok heveslendim yazıları okuyunca..bir şey yapmaya başlayacağım bugün…sevgiler…

 27. Sevgili 10marifet ne güzel bir organizasyon bu. Uzun zamandir üzerimde bir tembellik vardi. Bu yarisma sayesinde belki ondan da kurtulurum. Size ve kartopuna tesekkürler. Yarismaya girecek arkadaslara simdiden basarilar :)
  Sevgilerimle Funda

 28. harikasınız arkadaşlar… neyse ki yanlış anlaşılma olduğunu fark ettik, o da sayenizde oldu, yol yakınken sadece örgü olmadığını duyurduk. katılacak olanları bekliyoruz, katılmayacak olanlar da yine de duyurmaya yardım ederse şahane olur. ilk defa bu kadar büyük ödüllü yarışma yapıyoruz ya, heyecanlı oluyor ;)

 29. sevgili shane ben iki tane yarışma için yazı hazırladım fakat etiket bölümü çıkmıyor ben de yayınlayamadım.yardımcı olursan sevinirim

 30. sevgili alonenes, etiketler bölümünü kaldırdık, hiç sıkıntı etmeyin. fazla etiketler büyük sıkıntıya neden oluyor, o nedenle etiket ekleme görevini tamamen biz üstlendik. ellerinize sağlık…

 31. yarışmayı katılmak için başvurdum el becerime güvenirim değişik bir fikir olduğunuda düşünerek yarışmaya katıldım fakat resimleri yüklemede yada yazıda bir problem olabilir teknolojiyi kullanma konusunda felaket ötesiyim bir hata olup olmadığını yarışmaya katılıp katılamadığımı nasıl öğrenebilirim lütfen yardımcı olun

 32. Merhaba shane .Yarışma duyurumu yaptım,hazırlıklarımı tamamladım.Eksik bir şeyim var mı acaba ? Bir göz atarsan sevinirim:))

 33. sevgili sema karakose; ben size cevap verene kadar çalışmanız yayına girmiş bile. kusuruma bakmayın lütfen.

  sevgili makasindansi; blogunuzdaki yazınız gayet güzel, şimdi çalışmanızı onaya bekliyoruz o zaman :) hatta yolladınız sandım ama onayda göremedim, diğer iki yazınız beklemekte şu an, göndermediniz değil mi henüz?

 34. shane Merhabalar,

  İki sorum olacak ilki yarışma için çektiğim fotoğrafları bir türlü yükleyemiyorum. Boyutunu küçülttüm ama yine de yüklenemiyor ne yapabilirim?

  İkincisi yarışma için yaptığım çalışmayı dün bloğuma yükledim sonra yarışma içeriği ile ilgi okurken dikkatimi çekti “Bu çalışma ilk kez 10marifet’te yer almalı, blogunuzda daha önce yayınladığınız bir çalışma olmamalıdır.” ibaresini bu yarışma için yeni bir çalışma olmalı, eski postlardan olmamalı diyerek anladım ve bloğuma koymakta bir sakınca görmedim :( hemen postu kaldırdım bir sorun olur mu? :(

 35. Fasulye size tavsiyem, bu siteye yuklemek istedıgınız buyuk pikselli resimleri once varsa facebook hesabınıza yuklemektir, facebook yonetımı otomatik olarak faceye yuklediğiniz resimlerin boyutları kucultuyor, oyle alıyor face hesabınıza, sonra faceten bu resimlerin kopyası bilgisayarınıza alıp bu siteye tereyagından kıl çekermiş gibi kolayca yukleyebilirsiniz, ebatı kuculmuş olur cunku hepsinin. Ben bunu nereden ogrendım dersiniz, diktiğim çiçekli elbisemin profesyonel resimlerini ebatları buyık diye bu siteye yükleyemiyordum bi turlu, sonra facebook sayafama yukledim onları, sonra faceteki resimlerimin kopyasını bilgisayar dosyama adım ama facebook hesabımdan kopyasını aldım, ebatı kuculmuş olan çiçekli elbisemin resimleri bu siteye kolayca yukleyebilmiştim bunun sayesinde.

 36. Merhaba Fasulyedesign, fotoğraflar büyük olabilir, aylar’ın dediği gibi, boyutlarını küçülterek denerseniz sevinirim. İkinci sorunuz için ise, tamam, tabii ki olur. Yarışma bittikten sonra yeniden koyablirsiniz. Bekliyoruz :)

 37. uzun bi aradan sonra tekrar sizinleyim.Aslında sık sık ziyaret ediyorum ama yazı ekleyemiyordum. Yarışma sayesinde yine paylaşım heyecanı yaşamaya başladım. iki çalışmayla yarışmaya katılıyorum. biraz önce onaya gönderdim. umarım eksik bi şey yoktur. tüm katılanlara başarılar ve elişi tadında güzel günler. sevgiyle kalın:)

 38. herkese başarılar diliyorum çok yakında çalışmamı ekleyeceğim bende. son günler artık.çok az kaldı.10 marifete yakışır çalışmalar gördük göreceğiz son günlerde son bombalar patlayacak gibi hissediyorum.çok sıkı takipteyim şu anda:)eklenen her yeni çalışmayı hemen görmem gerekli diyorum. zira benim çalışmama benzer birşey çıkarmı diye tırsmaktayım:)herkese başarılar.saygılar.

 39. herkese başarılar diliyorum çok yakında çalışmamı ekleyeceğim bende. son günler artık.çok az kaldı.10 marifete yakışır çalışmalar gördük göreceğiz son günlerde son bombalar patlayacak gibi hissediyorum.çok sıkı takipteyim şu anda:)eklenen her yeni çalışmayı hemen görmem gerekli diyorum. zira benim çalışmama benzer birşey çıkar mı diye sürekli bakınıyorum)herkese başarılar.saygılar.

 40. herkese başarılar diliyorum çok yakında çalışmamı ekleyeceğim bende. son günler artık.çok az kaldı.10 marifete yakışır çalışmalar gördük göreceğiz son günlerde son bombalar patlayacak gibi hissediyorum.çok sıkı takipteyim şu anda:)eklenen her yeni çalışmayı hemen görmem gerekli diyorum. zira benim çalışmama benzer bir şey çıkar mı diye sürekli bakınıyorum)herkese başarılar.saygılar.

 41. evet yarışmak güzeldir, güzeldir de beni üzen şey dün bana 10 mariftetteki profilimden e-mail postamı bulup 2 mesajın gelmesi idi; yarışmaya katılan bir ürünün altına yazmış olduğum yorumumu kınayan 2 kişi mesaj atmış, efendim yarışmaya katılan biri olarak neden başkasının lehine yorum yazıyormuşum gibi fesat dolu, saçma sapan mesajlar ıdı bunlar. Bu kişilere buradan cevabım: yarışmaya katılmış olmam bir şey değiştirmez, ben gönlümün birincisine yorum yazmışım yazmamışım neden bu sizi ilgilendiriyor??? Kuralları sevmem, boş yere çiğnediğim görülmüştür, evet. İçe kapanık değilim ama gerekmezse ona buna yorum yazmam. Birine yorum yazdıysam da bunu başkaları yadırgamamalı bence. Bazı şeyleri hayatta ciddiye alırım ama kapılmam, bu yarışma olsa bile.
  Bir yanda istediğim her şeyi başkasının ürünü için yazabilirim, öte yanda yorumuma yada davranışıma bu kişiler katılmak mecbur değiller. Bu yüzden benimle bir sorunları varsa onlara aittir. Hayata en önemli şey kazançlarınızı kullanmak değil. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan KAYIPLARIMIZDAN KAZANÇ sağlamamızdır. Bu zeka ve açık yüreklilik gerektirir. AKILLI insanlarla FESAT VE KISKANÇ insanlar arasındaki FARK budur. İnsanlar tercihleriyle yaşarlar bu hayatta. Ben ister birine yorum yazarım ister yazmam. Sanatı severim. Ve hoşuma giden sanat eserin altına da yorum yazmakta özgürüm. Hep olumlu yaklaşırım. Adımlarımda “kim ne der” diye düşünmem. Bu mesajları atan cahil kişilerle polemiğe de girmem. Herkese başarılar…

 42. @samuer; yazı yolladınız ancak daha yayınlanmadı mı acaba yoksa teknik başka bir sorun mu var?

  @aylar; enteresan olmuş başkasına olumlu yorum yazmanıza tepki gelmesi.

  bir de son olarak, ayrıca duyuru yazısı yazdım ama buradan da söylemiş olalım, tarihin hafta sonuna denk gelmiş olduğunu fark edince, pazar gününü de katalım bari dedik, pazartesi gece yarısına aldık son gönderim tarihini. bilginiz olsun.

 43. ben de yarışmaya katıldım ,diğer yarışmacılara da yorum yaptım. milletin işi gücü yok eposta yoluyla laf sokuyor yahuu !! şurdan bir bardak su ver desen üşenirler, eposta atmaya üşenmemişler hayret.

 44. yarışmaya yazı gönderenlerin yarışma bitene kadar başka yazılara yorum yapması yasak.

  uyduruyorum tabii ki :)

 45. Merhaba shane,
  Öncelikle bu güzel yarışma için 10marifet.org ve Kartopu’ya çoook teşekkürler.Bende yarışmaya katılmak için yaptığım çalışmayı gönderdim.Onay aşaması bitmiş sanırım fakat hala sitede göremedim, bilgilendirirseniz çok sevinirim..Kolay gelsin ve herkese başarılar :)

 46. :)))) ilk cümleyi okuyunca “aaa nasıl yani” dedim. çok hoşsun sevgili shane:).
  hoşlandıklarıma yorum yaptım ,yaparımda. çok güzel çalışmalar var. El emeğinin kötüsü olur mu? herkesin emeğine yüreğine sağlık.

 47. @pithonyx; elinize sağlık. biraz zaman alıyor, çok kalabalık onay listemiz genellikle. fazla uzatmamaya çalışıyoruz inanın.

  @huber; değil mi ama? :)

 48. shane, çok teşekkürler, yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
  Tabii ki böylesine güzel bir yarışma için yoğunluk olmazsa olmaz, size kolaylıklar diliyorum :)

 49. Vallahi zulaltan, bu saatten sonra 10 marifetteki profil yazımda e-mail posta bilgimi ve ”Yabancıyım” olan sözcüğünü sildim, zira bana gelen mesajlardan birinde e-mail postamın içinde geçen Mehinli olan soyadıma değinmiş, yabancı olduğuma laf edilmişti, yabancısın niye yarışmaya katılıyorsun diyerekten. ailarmehinli diye geçen posta bilgime ” Ne biçim ad bu ailar, İranlı mısın nesin sen ki yarışmaya katılıyorsun? ” diye isyan etmiş. İranlı değilim ve Mehinli babamın soyadıdır, kullanıyor olduğum posta eski bir postam, oysa şimdi kızlık soyadımı kullanmıyor, Türk olan eşimin soyadını taşıyorum, buna rağmen yeni e-posta açma gereği duymadım. Ayrıca İranlı olsam yada olmasam ne fark eder? Aylar olan adımı postam için ingilizce olarak ailar diye yazmıştım, o kadar; Türkiye’de 2002’den beri yaşamaktayım, aslen Türkmen’im ve adım da Türkmen kökenlidir, doğurduğum çocuğum Türk vatandaşıdır ve Türk adını taşımaktadır, ve ben kendimi bu topraklara yabancı olarak kesinlikle görmüyorum. İnsan ırka yahut dine göre yargılanmamalı, bunu yapan da büyük ayıp etmiş olur. Milliyet denilen kavramı araştırırken, sen yabancısın deyip, aynı ülkede birlikte yaşadığın insanları aşağılayıp kökene, ırka göre yargılamak ne kadar doğru? Halbuki hangimiz bu dünyada yaşayacağımız yaşamı seçtik ki? Hangimiz Ermeni, Türkmen, Türk veya Kürt olmak istedik ki. Ama doğduk dünyaya getirildik, beğendik beğenmedik, sonuçta kökümüzle yaşamak zorundayız. Ben bir türk ailesine yabancı gelin olarak gelirken zaten bu toprakların örf ve adetleri kabul ederek girmiştim. Öyle olmasa oğluma Türk kökenli bi’ isim koyar mıydım? Her şeyden önce insanız. Peki, bu yok yabancı yok Türk’tür tartışması yüzünden kavga etmek zorunda mı insanlar? Hayata nefretle bakıp, başka insanların kökenlere değinmek hiç doğru değil. Önemli olan insan olmayı unutmayıp, diğer insanları ezmemektir. Saygılar

 50. Sevgili Adeniz Cicileri, kendi çalışmamız dışında hepimizin bir favorisi vardır elbet ;) gene de size de bol şans dilerim :)))

 51. benim de birkaç sorum olucak tüm yorumları okuyamadım, göz gezdirdim biraz ama göremedim sorularımın cevaplarını. işlerin ne kadar ayrıntılı yapılış aşaması fotoğraflarını bekliyosunuz? ben daha önce yaptığım 2 oyuncağımla katılmak istiyorum ama elimde çok az yapılış aşaması fotoğrafı var?

 52. @aylar; size hak veriyorum demek bile gereksiz. insanları ırk, inanış ya da milliyete göre ayırmak zaten olacak iş değil.

  @melekkutlu; umarız yetiştirirsiniz, hadi gayret.

  @duygu bircan; isterseniz yarışma için yayına alınan yazılara biraz göz gezdirin, daha bir fikir verici olacak. işinizin her yönüyle görülmesi, insanlara nasıl yapıldığı hakkında yeterli bilgi veriyor olması gerekli: http://10marifet.org/etiket/2014-yilbasi-yarismasi/ Sizin tarzınıza bir şekilde yakın diye düşünürsek, mesela şu fikir verebilir: http://10marifet.org/yazi/beyaz-kis-melegi-orgu-oyuncaklar/ (yani benzemiyorlar tabii ama siz anladınız bence, aynı şekilde modern ve karakteristik örgü çalışmalar bunlar da).

 53. Yarışma için hazırladığım çalışma dün nihayet bitti. Akşam fotoğrafları yüklemek istedim ama bu konuda pek usta sayılmam. Bir sürü aksilikler oldu. Önce fotoğrafların boyutu büyük geldi. Bende kolaj yaptım. diğerlerinin de boyutunu küçülttüm. Valla uyumaya gittiğimde sabahın 6 sı olmuştu. Şimdi merakla yazımın onaydan çıkmasını bekliyorum. İnşallah bir aksilik olmaz.
  Çalışmalara bakıyorum da maşallah hepsi birbirinden güzel. Bu güzel gurubu kurduğunuz için teşekkürler. Aylin hanım iyi ki varsınız….

 54. shane merhabalar dün saat akşam 9 da yarışma çalışmamı yükledim bir sürü aksilik oldu tam sırasıyla dizemedim fotoları çok fazlaydı ama yükledim onaya gönderdim hala gözükmüyor bir problem olmaz değilmi??çok uğraştım gerçekten işi yapabilmek için çünkü.

 55. shane merhabalar dün saat akşam 9 da yarışma çalışmamı yükledim bir sürü aksilik oldu tam sırasıyla dizemedim fotoları çok fazlaydı ama yükledim onaya gönderdim hala gözükmüyor bir problem olmaz değilmi.
  çok uğraştım gerçekten işi yapabilmek için çünkü.

 56. Galiba son çalışmalar çok geç saatlere kadar uykusuz bırakmış hepimizi :) Ben de nihayet Cumartesi sabah 6 da bitirdim yazımı. Şimdi heyecanla yayınlanmasını bekliyorum. Bol şans diliyorum herkese :))

 57. sevgili arkadaşlar, merak etmeyin hepsini bu gece kontrol etmeye çalışacağım. sıkıntı varsa size bildiririm, yarışmaya gecikme ihtimaliniz yok endişe etmeyin.

  @anekzura; duyuruda her şey uygun, ellerinize sağlık.

 58. Slm facemde paylaştı kış temali ıkı hobimi paylaştım ama onaylandı mı bilmiyorum yazıyı beceremedim galiba yarışmadaki herkese başarılar daha önce haberm olsa daha ıyı hazırlanırdım.tam benim ilgı alanıım kartopuna yakışır bır yarışma oldu hakeden kazansın emeği gecen arkadaşlara teşekkürler.:)

 59. Slm facemde paylaştı kış temali ıkı hobimi paylaştım ama onaylandı mı bilmiyorum yazıyı beceremedim galiba yarışmadaki herkese başarılr

 60. aylin hanımcım ben yazıya etiket ekliyemiyorum ama anlamadım benim bilgisayarımda mı görünmüyor sol tarafta etiket ekle kısmı çıkmıyor bende yeni bir düzenleme mi geldi acaba

 61. @anekzura; etiketleri biz ekliyoruz artık, merak etmeyin.

  @hulyatiryaki; paylaşımınız için teşekkürler. ancak yazınız gerçekten tam gelememiş, isterseniz yeniden deneyin.

 62. Sevgili shane son hali ile yazımı resimleri ile yolladım. Umarım projem benim engiiiiin internet bilgimin yüzünden heba olamaz. Bakalım bu son halini beğenecek misiniz :))

 63. Shane merhabalar ayın 25ınde gonderdıgım calısmamı duzenleyebıldım dun gece lutfen en son gonderdıgım .`benım kıs evım `yazısını dıkkate alırmısın 3 farklı calisma gonderdım ev tabak tablo olmak uzere.yanlız ev fotolari cok karismıstı duzenledım.lutfen son evım yayına gırsın.tesekkurler.

 64. @asiyealtinkaynak; teşekkürler, şu an üzerinde uğraşıyoruz yazılarınızın.

  @anekzura; yayında :)

  @ahsaprolyef; yayında :)

  @cansunundikisatolyesi; elimize ulaştı, birazdan yayına hazırlayacağım.

 65. arkadaşlar kim ilgileniyorsa bu sayfayla lütfen sesime kulak versin çünkü şuan sinirimden ağlıyorum akşamdan beri uğraşıyorum ve her yolu denedim genede o kadar emek emek hazırladığım çalışmamı bir türlü yükleyemedim.bu kadar büyük bir site ve bu kadar faaliyeti geniş çaplı bir sitenin neden dilinden anlamıyoruz yahu niye türkçe değilde yabancı bişeyler çıkıp duruyor,şimsi saat 24 oldu direk elendim hemde hiç katılamadan o kadar çektiğim emeğe günah değilmi,bence adaletsizlik bu.zira günlerdir binbir heves kaç çeşit iş yaptım buraya katılmak için hele bu gün çektiğim heyacan ve sıkıntının haddi hesabı yok ama sonuç sıfır çok üzgünüm ya gerçekten çok üzgünüm.şimdi bloğuma koysam oradan baksanızda seçmelere katılabilsem onada olmaz diyeceksiniz,oysa benim makinam 5 megapiksel gayet görseli süper boyutları oldukça ideal kaldıki eşimin aipont dahil 3 telefon ve birde tabletle çekilmiş resimleri bile denedim genede olmadı nasıl saçma bir iştir hiç anlamadım,lütfen birisi beni duysunnnnnnnnnnnnnnnnn

 66. sevgili aysegulcebiseyler.ben de çok iyi sayılmam yükleme konusunda ama bi yerden duymuştum.yanlış anlamadıysam.refimleri önce face ekleyin.sadece sizi görbileceğiniz.o zaman resimler küçülür. masa üstüne alır .oradan yazıya ekleyebilirsiniz. umarım anlatabilmişimdir.ya da doğru anlamışımdır. kolay gelsin

 67. zamana hiç dikkat etmemişim sevgili aysegulcebiseyler.süre dolmuş.üzüldüm sizin adınıza.sevgiler.

 68. Katılan tüm arkadaşlara şans diliyorum ve tabii juriye de… Jurinin işi gerçekten zor bu sene öyle çalışmalar var ki baktıkça bakasım geliyor. İyi olan kazansın….

 69. aysegulcebiseyler, evet bunu ilk ben yazmıştım, cunku bi ara ben de çiçekli kıyafetimi resimleri bi türlü siteye yükleyemiyordum, sonra face hesabıma yükledim, meğer face otomatik olarak buyuk çaplı resimleri küçülttüp öyle hesabına alıyormuş, cunku ben faceteki çiçekli kıfetli resimlerimi face hesabımdan direkt masama kopyalayıp bu siteye yükleyebilmiştim ama sanırsam yarışma süresi dolmuş, yazık oldu valla emeğinize, bir ara ben de bir türlü resim yükleyemiyordum buraya ama insan kafasına koyunca yapıyor, yavaşça öğreniyor, ama siz gene de paylaşım yapın, hiç olmasa görelim emeğinizi. İnanın, yarışma için resim hazırlarken, resim yayına ve metin yazarken insan 5-6 saatini bu işe harcıyor, günün yarısı gidiyordu fotoğrfaları yüklemek için, malum yapım aşamalı resimler söz konusu olunca ha deyince kolay oluyor bu işler. Ama olumlu düşünün, belki seneye yeni bi’ yarışma düzenlenir ve bomba gibi karşımızda olursunuz ;)

 70. @aysegulcebiseyler; bize her zaman mail atıp yardım isteyebilirsiniz, öncelikle bunu söyleyeyim. sitenin alt yapısından kaynaklı, değiştiremediğimiz bazı ingilizce uyarılar kalmış olabilir, kusura bakmayın. fotoğraflar istenen boyutlara uymadığında pek çok sitede terslik yaşanır, bu bize has bir özellik değil. başvuru süresi dahilinde epey uğraşmışsınız anlaılan, bu nedenle bugün de gönderdiğiniz takdirde çalışmanızı alacağız. şöyle yapalım: eğer ki fotoğrafları yükleyemezseniz, ben blogunuzdan alıp kaydediyorum şu anda. açıklamalarınızı yazın, fotoğrafsız gönderin, ben ekleyeceğim. yalnız blogunuzdan yazıyı şu an kaldırmanız lazım, yarışma şartlarına göre önce bizde yayınlanması gerekiyor işin. daha sonra koyarsınız yeniden. bir de sitenizde yarışmamızın duyurusu olmuş olmalı, yukarıdaki yazıda belirttiğim üzere.

  (fotoğraf boyutunu değiştirmek için çeşitli yollar var, facebook’a koyup onun küçülttüğü halini almak pratik zeka ürünü bir yol olmuş. deneyebilirsiniz ama olmuyorsa dediğim gibi ben ekleyeceğim)

  sizden haber bekliyorum.

 71. Son yazdığım yorum ve attığım mail karşılığında da yanıt alamadığıma göre, zaten dün biten yarışmamızın resmi kapanış duyurusunu da buradan yapalım. Şimdi değerlendirme zamanı. Top jüride. Biz de merak içinde bekliyor olacağız. Cuma günü duyurumuzu yapmak hedefimiz. Parmakları çaprazlayalım :)

 72. merhabalar shane ve yardım için yorum yazan tüm arkadaşlara kocaman bir teşekkürü borç biliyorum,zira insan karşısında bir muhatap bulabildiğine ve sorunlarına yardımcı olmak için birilerinin onu ciddiye aldığını ve çözüm için çabaladığını görmesi kadar güzel bir şey yok…

  ben o gün gerçekten yoğun çabalar sarfedip uğraşmama rağmen başarılı olamayınca gerçekten çok üzüldüm birde gece yarısı süre dolucak stresi bir yandan uykusuzluk bir yandan tepeme vurmuştu,eğer sizleri üzecek kalbinizi kıracak bir şey söylemişsem hakkınızı helal edin lütfen niyetim asla kimseyi zan altında bırakmak olamaz,sadece insani bir tepki biraz hırs yaptım sanki rabbim esirgesin özümde asla öyle bi,ri değilimdir elhamdülillah…

  geleyim işin ertesi gün kısmına doğrusu bugün bilgisyarımı açıp bakınca bir kez daha şaşırdım,bana meil atıp ertesi gün resimleri kabul edicez yazını hazırlayıp gönder demişsiniz,ben buna hem çok mutlu oldum hemde bir kez daha üzüldüm:((
  sebebiyse ben dün hiç bilgisayarımın başına oturamadım çünkü bu etkinliği falan unuttum,misafirlerim geşlecekti akşama kadar evin içinde kendimi kaybetmiş şekilde koşturup durdum,temizlikti,yemekti,ikramlıklardı,hediyelerdi derken bütün günümü ve gecemi gelecek misafirlerime adamıştım sanki…o sebeplede gece yarısına kadar onlarla ilgilenip uğurladım sonrasında uykusuzluktan baygınlık geçirmiş halde sızmışım bu sabah birde ne göreyim kartopundan meil:))

  dedimki hey yarabbim nasrettin hocanın eşeğini bir kaybettirip bir buldurduğun gibi benide bir heveslendirip,bir hüzünlendiriyorsun,bu defada süre geçmiş son şansımıda gene olmayacak şekilde kaybetmişim bilsem ertesi gün meil geşleceğini uyurmuyum hiç bilgisayarın tepesinde nöbete dururdum:))

  her neyse bunca çabaya rağmen katılamıyorsam muhahkkak bunda bir hayır vardır diye düşünüyorum,katılan arkadaşlarımada canı gönülden başarılar diliyorum,her kim kazanırsa güle güle harcasın inşALLAH,ben katılamadığıma neden bu kadar üzüldüm derseniz onca çabam sadece niyetimi gerçekleştirebilmek içindi,,,çünkü bu etkinlikten kazanırda böyle toplu bir parayı alırsam umreye gitmeye niyetlenmiştim,ve bunun içinde çok dua etmiştim demekki vakti değilmiş henüz nasip olmadı,başka etkinliklere artık diyelimm:)))

  kusura bakmayın baya mektup yazdım ama ayrıntılı anlatabileyimde yanlış anlaşılmıyım istedim,olurya size kızıp tepki için cevap yazmadığımı düşünürsünüz diye..

  neyse yaşadığım onca eğlenceli zamanda bana çok keyifli günler yaşattı,, çünkü önce etkinliğin sadece örgü üzerine olduğunu sandığımdan gidip bir çuval rengarenk kartopu yünü kucaklayıp geldim eve kaç gün boyunca kardan adamlı,kuzinesinde kestane pişen evi,dışarıda kardan adam yapan çucukları,minderde uyuyan kediyi,penceresi pervazları pembe panjurlu kulübesi olan kar temalı bir tek kişilik battaniye ördüm,camından bakınca dışarıdaki kar kütleleri görülebilen kocaman bir battaniye tek kişilik lakin iş birleştirmeye gelince pes ettim hepsini tıktım çekmeceye duruyor,sebebiyse kendi sayfamdada duyurusunu yaptığım halde ben dikkat etmemişim 15 ocakta süre doldu yetiştiremedim zannetmiştim,vazgeçtim günler sonra bir bakayım kaznan arkadaşımıza diye girdim bu kez süre uzatıldı yazısını gördüm aman bir heveslendim,yeniden yeni bir hazırlıkla katılayım dedim,kafamda tasarladım ama hiç bir malzemeyi bulamıyorum oturduğum semtte satan tek yer yok,eşime anlatıp rica ettim tamam ben seni karşıyakaya götürürüm ne istersen buluruz dedi sağolsun ama bir yağmur yağıyor sormayın sanki testiden boşalırcasına ,,bu arada o gün son gün 27 ocak ve ikindi vakti olmuş,o dükkan bu dükkan koşturuyoruz fakat bir türlü fanus bulamıyoruz ne akvaryumcuda var ne cam eşyacılarda,velhasıl umudumuzu yitirip vazgeçeceğimiz son anda şansımızı denediğimiz son dükknda fanusu bulduk bu kez kar spreyini bulamıyoruz o kırtasiye senin bu market benim yağmurun altında sudan çıkmış balık gibi koşturp duruyoruz,gülermisin ağlarmısın ben şimdi bile gülüyorum,garibim eşim hevesim kırılmasın diye teselli eder oğlum ben acıktım üşüdüm diye isyan eder,malzemeleri toplayıp evin yolunu bulduğumuzda saat 8 i geçmişti,bu kezde benim yetiştirme telaşım başladı dakikalarla yarışıyorum,eşim çocuğu uyutur,ben bir o yana bir bu yana koşturmaca,sanırsın dünyayı kurtarıcam,hayalimdeki bambaşka birşeydi vakit darlığından ortaya çıkansa bambaşka

  diyeceğim son dakikasına kadar çabaladım ama nasip olmadı,eşim beklemeye dayanamayıp uymuştu ertesi sabah merakla sordu gülüm yetiştirebildinmi diye bende mahçup şekilde anlattım kabul ederlermi bilmiyorum sayfama ekledim diye,sağolsun teselli etti,sağlık olsun kabul etmeselerde sen çabaladın üzülme diye,oysa ben kendimden çok onları koşturup yorduğuma üzülmüştüm

  son söz katılamasam,kazanamasam bile her anı ayrı heyecanlı ve özel günler geçirdim şimdiyse gece lambamı takıp hayallere dalıyorum ve hep tebessümle anılarımı geçirdiğim anları hayal edip mutlu oluyorum,bir dahaki kartopu etkinliğinide heyecanla bekliyorum..TEŞEKÜRLER KARTOPU HAYATIMA KATTIĞIN HEYECAN İÇİNNNNNNNNNNNNN:))))

 73. sevgili aysegulcebiseyler; öyle bir anlatmışsınız ki, ne diyeceğimizi bilemedik :) birkaç arkadaşımızdan yanıt alamadık ama siz ve bir üyemiz daha epey uğraştı, asıl gönderimi de yarışma bitim saatine kadar yapmış olduğunuz için gönlümüz razı gelmiyor yarışma dışı bırakmaya, siz eğer dediğim gibi hemen yazı gönderirseniz ben fotoğraf eklemesini yapacağım. bir de yarışma duyurusu yaparsanız blogunuzda, işlem tamam. yarışmaya dahil edeceğiz çalışmanızı. hadi bekliyoruz.

 74. e bu kadar şeyden sonra yine de yarışmaya katılamazsanız gerçekten bi hayır var bu işte sevgili aysegulcebiseyler.hadi bakalım hayırlısı:)

 75. merhaba herkese:) bu sene yarışmaya katılamadım ben de.. bir daha ki seferlere inşallah:) bütün işler öyle özenli, emekli ve orjinal ki hepsini ayrı ayrı inceledim ve hayran kaldım… bu tür yarışmalara verilen önemin ve özenin de arttığını düşünüyorum ve çok seviniyorum:)
  tüm katılımcı arkadaşlara başarılar diliyorum.. hepinizin ellerine, emeklerine sağlık:)
  shane, sizlere de kolay gelsin:) sevgiler..

 76. shane gönderdim ama geldimi bilmiyorum onay bekliyor diyen bir yazı çıktı,umarım becerebilmişimdir de gelmiştir çünkü oldukça ayrıntılı yazıp anlattım,,birde resimleri sen almışmıydın kaldırdımya o bakımdan:((

  top sende artık gerisini nasıl hallediceksin bende bilmiyorum şu an,bu işlerle uğraşmaktan migrenim azdı valla

 77. göremedik sevgili shane. çok merak ediyorum aysegulcebiseyler’in çalışmasını.epey bi maceralı oldu da ondan:)

 78. doğal malzemeler kullanılmış. ucundan kulağından bana biraz yakınlık varmış.” demek ki ordan tanınışıyormuşuz ” derler biraz oralarda:))

 79. Sevgili aysegulcebiseyler ellerinize sağlık,bol şanslar.Ben bile olmayacak
  diye hop oturup hop kalktım inanın:)

 80. Destegini esirgemen butun arkadaslarima ve emegi shaneye cani gonulden kocaman bir tesekkuru borc biliyorum,hepinize bol sanslar diliyorum,burada oyle emekle yapilmis isler vaki benimki anlarinda basit kalabilir.ben ailecek ugrastigimiz icin cokmkiymet veriyorum herkese tekrar tesekkurl ve sevgilerrrrr

 81. Destegini esirgemen butun arkadaslarima ve emeg icin shaneye cani gonulden kocaman bir tesekkuru borc biliyorum,hepinize bol sanslar diliyorum,burada oyle emekle yapilmis isler varki benimki yanlarinda basit kalabilir.ben ailecek ugrastigimiz icin cok kiymet veriyorum herkese tekrar tesekkurler ve sevgilerrrrr

 82. shane ne zaman açıklanacak sonuç merakla bekliyoruz gerçekten açıklandımı yoksa ben göremedim.çok iyi minyatürler var şansımız varmı bilinmez gerçi ama??heyecanla bekliyoruz

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...