11 yorum gelmiş

  1. kızmam ama bi şartla, bana porselenleştirme sıvısı nasıl kullanılıyor anlatırsanız :)))dün gidip aldım, şekerlikten yapacağım..

  2. Sevgili sergun ben porselenleştirme sıvısını yapma kumaş çiçeğe uygulamıştım, vazo süslemek için.Çiçeğin rengini değiştirmek için önce “renk öldürücü” sprey sıktım, tamamen beyaz oldu böylece.Sonra bir miktar porselenleştirme sıvısını bir kaba döktüm ve çiçeğin her tarafının sıvıya bulanmasını sağladım, fazlalığı elimle sıyırdım.Elimle istediğim şekli verdikten sonra da kuruttum.1-2 gün sonra da boyadım ve vernikledim.Kaseler harika, Neduk’un bahsettiği aletten almak lazım.

  3. bu fikre bayıldım, evdeki asetat kağıtları ve klasik zımba teli ile yapıcam, kesin yapıcam, vallahi deneyeceğim. Hala taşlarımı boyamaya gidemedim ama olsun :))

  4. Yazıyı yollayana bakmadan tam sergunluk bir çalışma dedim, meğer zaten o yollamış.Noblesse anlatmış detaylıca. Ben de hiç kullanmadım. Merakla bekliyorum çalışmanı.

  5. dün denedim porselenleştirme işini, aynen noblesse’nin tarif ettiği gibi yaptım. şu an evde kuruyor bakalım akşam gidince göreceğiz ne olmuş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin