Keçe bir aşk…

-

keçe iğneleme
Merhaba, yaklaşık 5-6 yıldır takip ettiğim bir yer 10marifet, bana birçok konuda yeni ufuklar açtığı için teşekkür ederim öncelikle. Gördüğüm birçok şeyi denememe vesile olmuştur. Ama asıl konuyu kaçırmışım ben :) Keçe işlerinde özellikle plakalar kullanılarak yapılan çalışmalar çok ilgimi çekmiyordu, o yüzden keçe konusunda başlık gördüğümde çok ilgilenmedim ne yazık ki, ama sonunda bu yaz tesadüfen iğneleme ile ilgili yazıları keşfettim. Nasıl olur bu diyerek evde bulunan yorgan yünlerinden yine evde iğne uçlarını keserek yaptığım denemeler beni ıslak keçeye de götürdü. Yine evdeki yünleri kullanarak hatta onları boyayarak çalışmalar yaptım, sonra bu iş için satılan yünleri keşfettim, hatta ıslak keçe konusunda kursa gittim. Şu an geldiğim nokta ekru renk ıslak keçe yapılan çalışmaların boyanması noktasında. Bu aşk, bundan sonra da hayatımın büyük bir yerini dolduracak. Tekrar teşekkür ediyorum.

İlk yaptığım yorgan yünleri ile iğneleme çalışmalarından (tabi keçe iğnesini aldıktan ve bir miktar kırdıktan sonra)

keçe iğneleme
Bu da ilk denediğim yorgan yünlerinden ıslak keçe tekniği ile çanta. Islak keçe tekniği ile kurs sırasında yaptığım boyunluk.

keçe iğneleme
Islak keçe tekniği ile yaptığım şal/atkı.

keçe iğneleme
Yukarıda bahsettiğim doğal renk ıslak keçe çalışması boyama denemesi (boyunluk olacak kendisi)

keçe iğneleme

keçe iğneleme
Daha fazla çalışma için facebook sayfam

16 yorum gelmiş

  1. needle felting ( igneleme ) ve nuno felting ( islak kece) benim de severek yaptigim teknikler. Ozellikle kedi cok basarili olmus , tebrik ederim elinize saglik.

  2. harika, tebrik ederim. 10marifet’in sizlere ilham kaynağı olması bizim için en büyük mutluluk. yeni yazılarınızı bekliyoruz, hoş geldiniz.

  3. Başta kedi olmak üzere hepssiine bayıldım. Çok güzel olmuşlar. Aramıza hoşgeldiniz. Devamını bekliyoruz :()

  4. Bu ne yauu! :D O kadar yazmışım yazmışım sonunda yüzüm ne halde görünmüş :D Zecege :) vallahi yanlışlıkla olmuştur. Şimdi görüyorum. İfade hatası!
    Umarım yanlış anlamamışsındır. :)

  5. kedinin içine kasnak koydunuzmu yani iskeletini ben bugün bir vidyo da izlerim telden yaptılar üstüne süngerkoyrular telin onun üstünede keçeyi işlediler iran kedisi yaptılar çok güzeldi oda isterseniz linki :http://www.youtube.com/watch?v=w03etiWO6ss ilk bailarında fotoğraflarını gösteriyorlar ama sonra yapılışınıda gösteriyorlar . sizde öyle mi yaptınız ?

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...