Keçe çanta ve cüzdanlar

-

yakma-cicek-suslemeli-kece-canta-modelleri
Bir müddettir domino taşları gibi hayal gücüm! Yani bir tek resim, çiçek, renk, bir sonraki yapacağım işin ipucunu veriyor. Ana tema belli oluyor. Sonra yaptığım işle birlikte ondaki bir başka şekil, renk, boncuk, iplik ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir şey bir sonrakine zemin hazırlıyor. Bazen diyorum ki bunun da bir sonu var elbet, bu çantaların, cüzdanların, o çok sevdiğim nazarlıklarımın… Ama sonra hooop yeniden yeniden değişikleri, yenileri, hiç aklımda olmayanları sıraya giriveriyorlar zihnimde. Bu sebeptendir ki, “hayal gücüm hiç gelişmemiş benim”den “hayal gücüm nasıl da umman!”a doğru yolalıyorum ağır ağır… Hissediyorum ki içimden gelenlere kulak verdiğim sürece, neredeyse tamamı bana özgü, kendi tasarımım olan şeyler üretmeye devam edeceğim! Şimdi ve Rabbim izin verirse uzun yıllar…

Diyeceğim o ki hayal gücü mühim, ona fırsat vermek, ortaya çıkmasına izin vermek ondan da mühim, sanıyorum en mühimi de az biraz cesur olabilmek… Bence böyle ama sizler belki de çok başka düşünüyorsunuz yaratıcılık konusunda, aslında çok da merak ediyorum sizlerde yaratıcılığı besleyen ne? Paylaşırsak belki daha da güzel işler çıkarabiliriz ortaya ;)

Çantaları nasıl yaptığımı anlatmayayım bu sefer, hep anlattım, çok anlattım ama misal o hercai menekşeleri anmadan olmaz ;) Çok sevilesi, çok ama çok narin menekşelerimle yaptığım güzel cüzdanımı hiç kimselere kıyamadığımı söyleyebilirim bir de. Sevgiler

Blogum 

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
esencan

İki çocuklu bir anneyim, çalışıyorum. İş ve çocuklar dışında kalan zamanlarımı keyif aldığım hobilerimle değerlendiriyorum... Keyif almak ve keyif vermek için yaşıyorum... Son zamanlarda keçelerle takılsam da ilk ve en büyük aşkın kanaviçe...

6 yorum gelmiş

 1. leynum

  Vallahi keçeye kızlara şapka ve pelerin yapmakla ilk kez bulaşmış oldum… Ama artık bir çanta yapmak farz oldu :)))) İlk fırsatta kendime bir çanta yapacağım … Sayenizde :))))

 2. sm_bebeksekerleri

  her zaman ki gibi yine çok güzel. Ben eski üyelerinizden Rengarenkhobiler. hediyeleşme olanağı bulmuş sizi tanıdığıma da çok sevinmiştim. Şimdiler de kendimi yeni bir alanda buldum. Aslında tam da bu yazınıza uygun. Hayalgücümü ve kendi tasarımlarımı daha rahat gösterme imkanı buldum. Bence tamamen ruh haliyle alakalı oluyor bu iş.

 3. esencan

  Selmacım :) Çok memnun oldum hem senden bir ses gelmesine hem de yeni işinize :) Hayırlı uğurlu, bol bereketli olsun ;)
  Senin gönderdiğin güzel hediyelerimizi kullanıyoruz ve seni anıyoruz :)
  Sevgiler, selamlar :)
  Hayal gücünüz ve ilhamınız hep bol olsun, kardeşinle…

 4. sm_bebeksekerleri

  evet uzun zamandır bebekten dolayı buralardan uzak kaldım. İki çocuklu bir anne olmayı ancak sindirebildim diyeyim:)) Bizde çantaları en kıymetlimiz olarak saklıyoruz. Benim için olan elişi çantam olarak hep yanımdaydı. Kızım da sadece düğünlerde takıyo günlük kullanılmazmış:)))
  Güzel dileklerin için çok teşekkürler. Desteğin beni çok mutlu eder.Sevgiyle kalın…

 5. esencan

  Sen kuzuna söyle günlük kullansın çantasını, “eskiyince Esen teyzen yenisini ve daha güzelini yapacakmış sana” de bir de :) Bana yaz, ben de yapıp yollayayım yenilerini, hem sana, hem kızına :) Çok samimiyim dememe gerek yok ama diyeyim yine de :)
  Sevgiler Selmacım :) Öp kuzularını benim için

Bir Cevap Yazın