Keçe çantalar ve çiçekli kapı çelengi

-

iki-renkli-kece-cantalar-ve-suslu-cicekli-kapi-celengi

Keçe çantalarımın ebatlarını biraz büyüttüm bu sefer, çünkü kullanacak arkadaşım bir öğretmen ve içine dosya sığacak bir çanta istedi benden. Model yine tanıdık, renkler farklı bu sefer, biri yine yakma çiçekli, diğeri de dilek ağaçlı :) Bu minik ağaçları çok seviyorum, değişik yerlerde kullanmaya devam edeceğim :)  Çantaları kalıpla kestim, kestiğim parçaları ikiye kesip, değişik renklerle birleştirdim, birleştirirken birini çarpılarla (iki kat 8 numara nakış ipliğiyle) diğerini de minik minik dikişlerle yaptım. Dikişle yaptığımın üstünü sutaşıyla süsledim, hem kamufle oldu yaptığım dikişler, hem de daha estetik durdu :) Yakma çiçek yapımını bilmeyenler varsa, benim yaptığım gibi 10marifet videolarından öğrenebilirler :) Gayet basit ve zevkli.

Kapı çelengini kardeşiyle birlikte kreşe giden kızım için yaptım. 9 yaşında ama kreşe başladı geçen hafta :) Evde bakacak kimse olmadığı için bir süre kreşin büyükler için olan etüt grubuna devam ediyor. Bizi büyük bir sıkıntıdan kurtaran oğlumun kreşine minicik bir teşekkür için bu çelenk :) Onun yapımı da gayet basit. Hazır aldığımız köpük halkaya önce istediğimiz renk kurdeleyi doluyoruz. Sonrasında sıcak silikon yardımıyla, yaprak, çiçek, boncuk, kelebek, kuş vs. ile süslüyoruz.

Sevgiler herkese, kolay gelsin ;)

Not: Anchor Butik dergisinde deniz temalı panom çıktı, onun haberi de blogumda :)

2 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İki çocuklu bir anneyim, çalışıyorum. İş ve çocuklar dışında kalan zamanlarımı keyif aldığım hobilerimle değerlendiriyorum... Keyif almak ve keyif vermek için yaşıyorum... Son zamanlarda keçelerle takılsam da ilk ve en büyük aşkın kanaviçe...