Perşembe, Mayıs 25, 2017
Keçe çiçekli kapı çelengi ve yakma çiçekler

Keçe çiçekli kapı çelengi ve yakma çiçekler

2

pembe-mor-kece-sisekler-ile-suslu-yesil-kapi-celengi-kendin-yap

Pembe, fuşya ve mor tonlarında keçe çiçeklerle süslü bir kapı çelengi hazırladım. Halka şeklinde köpük aldım tuhafiyeden. Boy boy bu halkalar, ben en ufağıyla yapıyorum çelenklerimi. İlkin organze kurdele ile sardım köpüğün tamamını. Sonra saten kurdele ile şekilde görüldüğü gibi tekrar sardım.

Keçe çiçek yapımını 10marifet videolarında bizzat anlatmıştım :) Çok zevkli ve çok basit yapımı.

Değişik ebatlarda ince keçe ile hazırladığım çiçeklerin ortalarına  inciler diktim. Hazırladığım çiçekleri sıcak silikonla -boşluk kalmayacak şekilde- yapıştırdım halkaya. Ben orta kısmını doldurdum ama siz isterseniz tamamını da kaplayabilirsiniz çiçeklerle. Üst kısma kapıya asmak için kurdelesini bağladım, fotoğrafta tam gözükmese de bir nazar boncuğu ekledim, kapı süsümüz hazır oldu ;)

yakma-cicekler-ile-kalem-susleme

Yakma çiçeklerimi bu kez, 43 yaşında başlayacağım yüksek lisans eğitimim için kullanacağım kalemlerimi süslemekte kullandım :)

Kendime ve tüm öğrencilere zihin açıklığı diliyorum, hayırlı olsun yeni eğitim yılı :)

Blogum…

2 YORUMLAR

  1. çok güzel olmuş ellerinize sağlık.ayrıca yüksek lisans eğitiminiz için tebrik ederim:)Renk uyumları çok güzel.Ben de kapı süsü yapmayı çok istiyorum ama denemedim hiç :) bloguma da beklerim.iyi çalışmalar:))

  2. kayaatolye çok teşekkürler :) Kapı süsünü mutlaka deneyin, hem kolay, hem çok zevkli :) Tebrik için de ayrıca teşekkürler :)
    Bloğunuza da geliyorum :) Sevgiler