Keçe ev nikah hatırası

-

kece-ev-seklinde-nikah-sekerleri-6
Kızımın kır düğünü konseptindeki düğünü için nikah hatıralarını kendim hazırladım. Keçe ve pachwork kumaşları kullanarak oluştururken, 10marifet’in bana hediyesi olan ve bugüne kadar sakladığım keçe kitinde bulunan rengarenk keçeleri de kullandım. Bunun için sevgili Aylin Hanım’a ve Ceren’e çok teşekkür ederim. Keçeden çift kat kestiğim evlerin bir katının üzerine kumaşlarla çatı, pencere ve kapı oluşturdum. Bunları nakış ipliği ile battaniye dikişi ile diktim. Sonra iki keçeyi aynı yöntemle birleştirdim. İçine elyaf koyarak üç boyutlu hale getirdim. Arkasına isimler düğün tarihi ve mıknatıs yapıştırdım.

kece-ev-seklinde-nikah-sekerleri

kece-ev-seklinde-nikah-sekerleri-1

kece-ev-seklinde-nikah-sekerleri-2

kece-ev-seklinde-nikah-sekerleri-4

kece-ev-seklinde-nikah-sekerleri-5

4 yorum gelmiş

  1. güzel yorumlarınıza çok teşekkür ederim. Cherry Blossom girl adımı arıyor olmanız benim için ne büyük mutluluk. Aylin Hanım yıllardır süren güzel dostluğunuz paha biçilmez. Oya hanımcığım gerçekten de buzdolabımın üzerinde bir köy kurdum. Şirinler köyü.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Mimar, her türlü, el işi, nakış, pachwork, takı, dikiş, dekorasyon önerileri, örgü, keçe, moda, boyama ve daha ne varsa hepsine meraklı, gezenti, hayalperest bir kadınım.