Cuma, Ekim 21, 2016
Keçe iğneleme ile tavşancık yapımı (video)

Keçe iğneleme ile tavşancık yapımı (video)

6

keçe iğneleme

Keçe yün iğneleme ile yapılan birbirinden güzel figürleri, boncukları her zaman ilgiyle izliyoruz. Keçe yünün kullanımı kalıp keçe kadar yaygın değil malum. Bununla birlikte biraz el alışınca çok güzel şeyler yapılabilir diye düşünüyorum. Ben ufaktan çalışmaya başladım, bu konuda ilk hedefim sevgili ecerce‘nin tırnağı kadar olabilmek :) Bu konuda çeşitli videolar var izlenip fikir alınabilecek. Şu video dün dikkatimi çekti; hızlandırılmış bir şekilde keçe iğneleme ile küçük bir tavşan yapımı gösteriliyor. Bana cesaret verici geldi, paylaşmak istedim.

6 YORUMLAR

  1. vayy kadın ne kadar güzel tavşan yaptı hayran kaldım :) sabunlu su kullanmıyorlar mı bu keçe işinde kadın yaparken göremedim

  2. evet bu çalışmada sabunlu suya gerek kalmadı anladığım kadarıyla. daha sıkı ve yoğun bir sonuç istediğimiz zaman sabunlu su devreye girebilir diye düşünüyorum ama işte ecerce’ye sormamız lazım :)

  3. shane, estağfurullah diyerek başlamak istiyorum:) çok çok teşekkür ederim güzel düşüncelerinize:):) ben de bu cesaretlendirici videoları izleyerek başladım keçe iğnelemeye, çok güzel anlatımlar var gerçekten ve sizin de başlamış olmanız heyecanlandırdı beni:) keçe iğneleme de su-sabun kullanılmıyor bildiğim kadarıyla ama bazı birleşim noktaları zamanla açılabiliyor belki o noktalarda denemek lazım..

  4. teşekkürler sevgili ecerce… birkaç minik deneme yapıp göndereceğim, siz de şurası şöyle olsa daha iyi olurdu dersiniz belki, o zaman herkes için yol gösterici olur hem…