Keçe iğneleme – karakter tasarımı

-

Keçe iğneleme
Keçe iğnelemeye devam. Model karakterlemek için kullanmış olduğum en zor malzeme sanırsam yün keçe. Karakter tasarımının yanı sıra keçeyi iğneleme süreci ciddi anlamda sabır ve emek istiyor. İki karakter yarattım Prof. Zekeriya ve mahallenin has abisi Hakkı.

Prof. Zekeriya hayatını bilimsel çalışmalara vermiş ve tüm notlarını kırmızı kaplı defterinde saklamaktadır. Defter artık defterlikten çıkmış kitap kıvamına gelmiştir. Defterini kolunun altından hiç ayırmaz. Eşinden duyduğumuza göre uyurken bile koltuğunun altında tutmakyamış. O kırmızı kaplı defterde ne yazılı olduğuyla ilgili kimsenind e bilgisi yokmuş.

Keçe iğneleme
Hakkı namı diğer demeyeceğim, pek namı yok zaten. Ama ağır abi sanırsam ismiden kaynaklı. Hakkı ya bu, her şeye maydanoz olur, insanların işlerine karışır. Her seferinde de haklı çıkarmış. İnsanlar hem onu sever hem de uzak durmaya çalışırlarmış. Hakkı’ya göre herkesin yaptığı iş boş işmiş. Eee adam kendini hakkikat bekçisi sandığı için o kendinin dışında her şeyi boş sayarmış. Bu arada Hakkı ne yapar diye merak eden olursa onun tek işi insanların işlerine karışmakmış.

4 yorum gelmiş

  1. çok güzeller ellerinize sağlık :) keçe bayan keçe bay keçe profosör derken keçe prenses de mi yapsanız ne :)

  2. İlginiz için çok teşekkürler. Prenseş için bir de sanırsam Prens tasarlamam gerekecek gibi duruyor. İlk fırsatta tasarlamayı deneyeceğim. Umarım iyi bir şeyler çıkar ortaya.

  3. Cok teşekkür ederim. En büyük teşekkürü bence siz hak ediyorsunuz. Bizlere bu güzel siteyi tasarlayıp, çalışmalarımızı paylaşamabildiğimiz için binlerce teşekkürler.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Video: Keçe iğneleme pano nasıl yapılır?

| | 2 Yorum

Keçe iğneleme tekniğini seviyoruz. Sevgili Tuğçe Hanım‘ın keçe iğneleme panolarınız da çok beğeniyoruz. O da bu videoda, böyle panoların nasıl yapıldığını öğretiyor bize. Keçe ve keçe iğneleme sevenler, merak edenlr...

Keçe iğneleme obje yapımı

| | 0 Yorum

Keçe iğneleme objelerin yapım aşamalarını siz marifetli hanımlar için fotoğrafladım. Umarım yararlı olur. Ayrıca çok yakında 10marifet video bölümünde keçe iğneleme videomuzu da izleyeceksiniz. Malzemeler: Bir parça keçe yünü. Büyüklüğü...