Keçe kalpli nikah şekeri

-

kece-nikah-sekeri-modelleri
Merhaba. Geçen Şubat ayında kendi nikahım için keçeden nikah şekeri yapmaya karar vermiştim, karar vermiştim vermesine ama modelde bir türlü karar kılamamıştım. Uzun araştırmalar sonucu daha önce yapılan keçe nikah şekerlerinden farklı bir model tasarladım ve ortaya bu gelin damat silüeti görünümünden oluşan model çıktı.

kece-nikah-sekeri-modelleri-1
Nikahıma 2 hafta gibi bir süre kalmıştı ve ben modelde uzun süre kararsızlık yaşadığım için 120 adet nikah şekerini 2 hafta içinde bitirmiş olmam gerekiyordu ve işlerimde hazır kesim hiçbir şey kullanmıyorum. Her şeyi elimle kesiyorum. Krem rengi kalp şeklindeki keçeyi kesmek en kolay olanıydı. İtiraf etmeliyim siyah keçeyi kesmek beni en zorlayan tarafı oldu, toplam 240 tane siyah gelin damat figürü kesmem gerekiyordu. Figürleri kesmeye başladığımda imkanı yok 2 hafta içinde yetiştiremem dedim neyse ki sağolsun kayınvalidem imdadıma yetişti. Figürleri kabataslak kesti ben de son şekillerini verdim. Gelinlik ve damadın yakası için beyaz keçe, gelinin boynundaki kolye görüntüsü için de sıralı inciler kullandım ve kırmızı keçeden kaplerimi de kestikten sonra sıra yapıştırma işlemine geldi. Tüllerin içine lavanta konulup bağlandı, figürleri yapıştırılan kalpleri tüle yapıştırdım, son olarak da tülün arkasına mıknatıs yapıştırdım. Yapıştırma işlemleri için sıcak silikon kullandım.
Ve 120 adet nikah şekerimi 10 gün gibi bir sürede bitirip nikahıma yetiştirdim :)

kece-nikah-sekeri-modelleri-2

1 yorum gelmiş

  1. Merhaba ,

    özelden görüşme imkanımız var mıdır? mail adresini verebilir misiniz? yapmış olduğunuz keçe nikah şekeri ile ilgili sorum olacaktı.

Bir cevap yazın

Avatar photo

Merhaba ben Sennur.Daha küçük bir kız çocuğuyken bebeklerime elbiseler diker&örerdim, kesip biçip dikmeye hep meraklıydım yani :) Keçe ile tanışmam da tamamen tesadüf eseri oldu, keçenin sadece ismini bilirken bir gün internette keçeden yapılan işleri gördüm ve kendim için nikah şekeri yapmaya karar verdim ama sadece bununla yetinmedim.Keçe işinden aldığım zevkle bu işi kendime meslek edinme yolunda ilerliyorum. İletişim adresim keceliisleratolyesi@gmail.com