Keçeden baykuş anahtarlık yapımı

-

kece-baykuslu-anahtarlik-yapimi-1
Keçeden anahtarlık nasıl yapılır? Öncelikle anahtarlığımızı hangi şekilde yapacaksak ona göre kartondan kalıp çıkarıyoruz. Ben baykuş şeklinde yaptım ona göre keçe kalıbı kestim. (Ön ve arka kısma olmak üzere toplam 2 adet kesiyoruz) Daha sonra kartondan kesmiş olduğumuz kalıbı ikiye katlayıp kulak kısmı yukarıda kalacak şekilde kesiyoruz. (Bu kalıbımızı baykuşumuzun baş kısmını yapmada kullanacağız).
Daha önce kesmiş olduğumuz ön ve arka kısma ait keçeleri birleştirip, en üstte de baş kısmına ait farklı renkte keçe kalacak şekilde dikiyoruz. Tabii dikim işlemini yaparken anahtarlığımızın askı kısmını da dikmeyi unutmuyoruz. (Dikim işlemini yaparken küçük bir kısmı açık bırakacağız, baykuşumuzun içerisine gerekli miktarda elyaf koyduktan sonra bu kısmı da dikeceğiz.)
Sonra göz kısmı için kesmiş olduğumuz keçe parçasını da baykuşumuzun baş kısmına yapıştırıyoruz. Son olarak baykuşumuzun gözlerini ve burnunu yapıştırdıktan sonra anahtarlığımız hazır. Herkese kolay gelsin… :)

Anlatımlı videosunu da hazırladım, buyrun

kece-baykuslu-anahtarlik-yapimi

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir hobisever olarak Youtube kanalımda paylaşmış olduğum kendime ait örgü, iğne oyası ve çeşitle el işlerine dair videoları bu sitede sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. İyi seyirler...

Keçe anahtarlık yapımı

| | 0 Yorum

Herkese merhaba Ayakkabı kalıbını çiziyoruz, kalıbını çıkarıyoruz ve iki taraflı olarak çizip kesiyoruz. Üzerine kar tanesi çizimi yapıp dikiyoruz. İki parçayı da birleştirip dikiyoruz. Bileği için dikdörtgen bir parça ölçüp...