Perşembe, Nisan 27, 2017
Keçeden magnetler ve yakma çiçekli kutu

Keçeden magnetler ve yakma çiçekli kutu

3

kece-magnet-modelleri
Kına gecesinde misafirlere hediye verilmek üzere yaptım bu magnetleri. Hepsi keçeden. Devamı da geliyor ama şimdilik bu kadarını göstermek istedim. Evlerin gövdelerini ve çatılarını kafama göre -kalıpsız- biraz da formları bozuk kestim. Pencere ve kapı detaylarını hazırladım, biraz çiçekle, bazılarını nakışla, dantel perdeyle, bebek getiren leyleklerle süsledim. Evlerin kapıları hep açık dikkat ederseniz, çünkü benim bu minik mahallemde herkes dost, herkes ahbap, teklif yok, kapı çalmak yok :) Mutlu, sıcacık yuvalar yapmak istedim bu evlerle, bilmem başarabildim mi ama her birinden ayrı ayrı zevk aldım :) Ağaçlar ise lazer kesimle hazırlanmış, tuhafiyeden aldığım ve üstlerine renkli boncuklar eklediğim, gövdesini nazar boncuğuyla, kalple ve kuşla süslediğim güzelim ağaçlarım… Onların da mutfakta yemek hazırlarken buzdolabı kapağından gözkırpmasını istedim :) Ve son olarak minik cupcake’ler hazırladım. Onları da battaniye dikişiyle birleştirdim, üstlerini kurdele ile krema kısımlarını boncuklarla, güllerle süsledim. İçlerine lavanta ve boncuk silikon doldurdum. Magnetleri yaparken kimi zaman dikiş, kimi zaman da sıcak silikon kullandım.

kece-sepet-
Ve bu yaptığım magnetleri koymak için hediye bir kutu hazırladım. Bütün bir keçeden kenarlarını kesmek, fazla parçaları çıkarıp, köşeleri battaniye dikişiyle dikmek suretiyle hazırladım kutuyu. Dikiş sırasında inciler kullandım. Yakma çiçeklerimin boyunu büyüttüm bu sefer. Fuşyalı, turunculu, somonlu, pembeli tül ve organzelerle hazırladım çiçeğimi. Bu kutuda da çok hoş durdu, romantik bir kutu oldu sanki :) Fotoğraflar çok istememe rağmen (ki bunu çok istememin sebebi bildiklerimi “paylaşmak” olduğu kadar “Ayın Marifetlisi Ödülü” de itiraf edeyim : )) aşamalı değil, çünkü çok vaktim yok buna ve belki tam da anlatamıyorum belki ama eksik kalan tarafları yorum kısmından sorarsanız memnuniyetle cevaplarım :) Blogum… 

3 YORUMLAR

  1. Bayıldım harikalar renkleri nasıl güzel birbirine uyumlamışsınız… keçelere devam…tebrikler…işte bende bunları yapamam :))
    sevgiler….bol kazançlar..