Keçeli işler ve kanaviçe nazarlık şablonu

-

kece-nazarlik-duvar-susu
Kanaviçe sanatçısı Filiz Türkocağı için yaptığım “deli nazarlık” kanaviçe desenine dönüştü. Filiz Türkocağı’nın bu sürprizi de beni ziyadesiyle mutlu etti ve onurlandırdı :)

keceden-cocuk-cantasi-modelleri
Oğlumun okulunda arkadaşlarının doğum günlerinde hediye etmek için hazırlıyorum bu tür çantaları. Bu baykuşlu çantayı da İrem için yaptım, ilk kez denedim ve çok da sevdim. İki kat keçe ile araya bu kez parça eklemeden çarpraz bir çanta hazırladım. Bayramlarda harçlık toplamak için gayet kullanışlı mı oldu ne :)
Bu tür çanlatar için kalıp olmasa da elinizde -misal çocukların boyama kitaplarından, posterlerden ya da internetten aldığınız çıktılardan fotokopide büyüterek istediğiniz ebatta çantalar hazırlayabilirsiniz siz de. Hayal gücünüze kalmış süsleme ve aksesuarları da ;)

kece-harf-el-yapimi-susler
Ve uzun zamandır yapmadığım aşk duvar panosu var bir de göstermek istediğim. Malzemeleri gayet basit. İstediğiniz boyut ve karakterde çıktı aldığınız harfleri düzgünce kesip ve mümkünse kolay çizilebilmesi için kartona yapıştırıp, keçeden iki adet kesiyorsunuz. Önce harfleri elinizdeki malzemelere göre süsleyip, sonrasında battaniye dikişi ile dikiyorsunuz. Harfler tamam olunca aralara boncuk koyarak birleştiriyorsunuz. Üst kısmına da kurdele ya da urgan iple askı kısmını yaptınız mı tamamdır. Ama bence bu aşk panosuna illa bir nazar boncuğu lazım ;)

kece-harf-el-yapimi-susler-
Mutlu geçsin hafta sonumuz…
Blogum

esencan

İki çocuklu bir anneyim, çalışıyorum. İş ve çocuklar dışında kalan zamanlarımı keyif aldığım hobilerimle değerlendiriyorum... Keyif almak ve keyif vermek için yaşıyorum... Son zamanlarda keçelerle takılsam da ilk ve en büyük aşkın kanaviçe...

Bir Cevap Yazın