Kimono bluz

-

Kimono bluz
Tülbentten yaptığım bluzum. Kollarında ve yakasında başka kıyafetlerimin ucundan, köşesinden tadilat niyetine kesilen kumaş artıklarını kullandım. Kimono kol ve yaka kesimine sahip olan bluzları çok severim, hemen hemen tüm bluzlarım da bu modelde zaten. Önceki hayatımda Japon falandım herhalde ;) Bir adet tülbent yeterli bu boyda bir bluz için.

Kimono bluz

Kimono bluz

22 yorum gelmiş

  1. aaa çok şeker olmuş renklerine bayıldım zulaltan sen bide saçlarını çöplerle topuz yap tam asyalı olursun :)

  2. hazalca, kalıpsız direk pratikten kestim. zaten sadece yan dikiş var omuzları ve arka kumaş katına dek geliyor . tülbenti 4’de katlayıp kestim. teşekkürler.

  3. gözleri çekik yapmakda kolay göz kalemiyle boyarsın :) karete kursunuda boşver biliyomuş gibi bir tekme atarsın hiyaa filan dersin olur biter :D :D

  4. brnnyvz çok teşekkürler beğenmene sevindim :)
    SeherK bir göz kalemi nelere kadir desene.. japon olduktan sonra çok çalışkan da olmak lazım onu napcez :)

  5. MerveGuclu çok sağol :) evet pratik ve ucuz. başka kumaşlarla da yapılır .şifon ve pazeni kullanarak mesela planlarımda var bakalım

  6. zulaltan; “Önceki hayatımda Japon falandım herhalde” cümlenize hala durup durup gülüyorum.. çok esprili yazıyorsunuz vallahi, daha sık yazı gönderin noolur : )

  7. cherry blossom girl :) çok teşekkürler sizi gülümsete biliyorsam ne mutlu bana. bazen neler yazmak istiyorumda adım 10marifet delisi olur diye endişe ediyorum :) gerçi izmir’in delisi olduğum resmi gazetede ilan edildi, 10marifette delilik kariyerimin zirvesini yaparım :) benim aile üyeleri mutsuz gün geçirdiklerinde bana gelirler biraz güldürsün diye o zamanlarda da önceki hayatımda kralın soytarısı mıydım acaba diye içimden geçiririm :) allah hep gülümsetsin o zaman sizi :)

  8. senaat, ben senin yorumu görmemişim şimdi gördüm, bazen kafatasımın içinde beyin değilde gaz tenekesi taşıdığımı düşünüyorum . güzel yorumun için çok sağ ol güzel senaat :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA