Kimono ceket tasarımım

-

Kimono ceket
2013 İlkbahar-Yaz sezonunun trendlerinden biri de Asya’ya özgü kumaş desenleri ve kimono kesimli ceketler, elbiseler… Ben de bu “pacthwork” desen görünümdeki çiçekli mavi kumaştan bir kimono ceket tasarladım. “Yalan Dünya” adlı dizide, “Deniz” (Gülse Birsel) karakteri için kullanıldı tasarlamış olduğum kimono ceket.
Kalıbını kendi ellerimle çıkarttım. Dikişi de bana ait. Ceketin bel bölümünde kalın saten siyah saten kurdele kullandım kuşak olarak.

Kimono ceket
Bel bölümünde kullanılan siyah kuşak dilerseniz ortadan, dilerseniz yandan bağlayabiliyor.

Kimono ceket
“Japone kol” diye tabir edilen geniş kesim, Japon kimonolarına özgü kollar ceketin öne çıkan noktası. Çok renkli bir çiçek desenine sahip olması birçok renkte giysiyle kolayca kombinlenebilmesini sağlıyor. Hareketli bir desen olduğu için, sade, tek renk giysilerle kombinlenmesini tavsiye ederim.
Daha detaylı bilgi için; blogumu ziyaret edebilirsiniz!

2 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Avatar photo

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü"nden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektler ile mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektro-pop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresindeki ofisinden, sadece internet üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. El yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan; aynalara, bez çantalardan; hasır şapkalara; inci kolyelerden; dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. MAĞAZALAR: Zebramo'da: www.zebramo.com/users/3048962 Dekopasaj'da: www.dekopasaj.com/berilokegulen-profil Gardrops'ta: www.gardrops.com/berilokegulen Tisho'da: www.tisho.com/dukkan/paperfaces_59823_1 Elemeğibunlar'da: www.elemegibunlar.com/uye/paperfaces