Kırkyama / patchwork örtü

-

patchwork-kirkyama-ortu-modelleri
Resimde gördüğünüz örtümü birkaç gün önce tamamladım. Bu örtüyü dikmek bana çok keyif verdi. Ben her kırkyama bir iş gördüğümde “aaa ben de yapayım bundan” diye atlayanlardanım, itiraf edeyim.

Eskiden yokluktan kıyıda köşede kalan kumaşlarla yapılan patchwork tekniğinin günümüzde bu kadar sevilerek kullanılmasının sebebinin artık yokluk olmadığını biliyoruz; daha çok estetik olarak gözümüze ve ruhumuza hitap ettiği için ve de biricik bir iş üretmenin bir yolu olduğu için sanırım son zamanların en gözde tekniklerinden birisi.

Nasıl olmasın ki? İşte karşınızda duruyor, sizde de “ben de yapayım bundan” duygusu uyandırmıyor mu? Daha fazlasını görmek istiyorsanız Periferi Bodrum bloguma beklerim. İyi bir hafta dileğiyle, sevgiler benden size…

2 yorum gelmiş

  1. kırkyama her zaman eskiyi hatırlatır ve hislendiririr, benim açımdan böyle. çok severim, bu da çok güzel olmuş. emeğinize sağlık.

  2. Sanırım pek çoğumuza öyle… Anneannemizden, babaannemizden kalan bir anıdır bazen kırkyama bir örtü. Benim için de öyle. Teşekkürler…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Bodrum'da yaşıyor. Kumaşları, nakış makinesini, kurdeleleri, fiyonkları ve renkleri çok seviyor. Tasarlayıp gerçekleştirme süreci ve birilerinin ortaya çıkan bu işi beğenmesi onu mutlu ediyor. Elle yapılan işlerin o işleri yapan kişinin ruhundan, kişiliğinden bir öz taşıdığına ve el işlerini özel kıldığına inanıyor.