Kırmızı Başlıklı Kız keçe beceri kitabı

-

keceden-cocuklar-icin-beceri-kitabi
Kırmızı Başlıklı Kız beceri kitabı. Herkesin çok bildiği masaldan esinlenilerek tasarlandı. Hem kız hem de erkek çocuklarının oynayabileceği, orman ve hayvan temaların ağırlıklı olarak işlendiği bir kitap.
Bu kitabın özelliği kapak sayfasında, kitabı tasarladığım çocuğun adını yazmam, babası ve annesiyle fotoğraflarını koymam oldu. Son derece sempatik, uzun süre kullanılacak ve saklanacak bir kitap.
Kitap içerisinde giysi değiştirme, mandal kullanma, çırçır bant, düğme, çıt çıt, eşleştirme, düğme geçirme, şekiller ve renkler gibi aktiviteler ve oyunlar yer almakta. Bu videoyu izleyerek kitabın nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraflara da göz atarak, detayları yakalayabilirsiniz. İyi seyirler :)

keceden-cocuklar-icin-beceri-kitabi-2

keceden-cocuklar-icin-beceri-kitabi-3

eminegozen

Benim bu beceri kitaplarının tasarımına başlamamın hikayesi, internetten yabancı bir videoyu izlemem ve şu anda 19 aylık olan kızım Mira için bunu yapmayı delice istememle oldu. O gece heyecandan uyuyamadım. İlk kitabın yapımı bir ay sürdü, ikincisi daha kısa... Şu anda kafamda binlerce şekil, hikaye ve aktivite uçuşuyor. Annelerin ve çocukların kitaplarımı gördüklerinde verdikleri tepkiye bayılıyorum. Bu haz beni devam etmeye itekliyor. Her çocuğun böyle bir kitabı olmasını ve onunla oynadığı oyunların hafızasında yer almasını, kendi çocuklarıyla ileride oynamaya devam etmesini delicesine istiyorum. Bu yüzden tasarlamaya, yeniden tasarlamaya devam edeceğim. Eğer siz de çocuğunuz için böylesine özel bir oyuncak istiyorsanız, lütfen bana ulaşın, tanışalım, konuşalım, hikayemizi, hangi becerileri geliştirmek istediğinizi, çocuğunuzun ilgi alanlarını belirleyelim ve sizin çocuğunuzun da bir kitabı olsun. Hep oyunla ve sevgiyle kalın... Emine Gözen Işıldak

Bir Cevap Yazın