Salı, Ekim 25, 2016
Kırmızı toplar – kolye yapımı

Kırmızı toplar – kolye yapımı

5

boncuk kolye yapımı

Dağ çileği gibi kolye… Böyle bir koyeyi ilk defa yapıyorum, tekniği kolay ve eğlenceli. Ortaya çıkan sonuç da çok güzel. Elimde kalan boncukları değerlendirmek isterken ortaya böyle şirin bir kolye çıktı. Görüntüsü aynı dağ çileğini anımsatıyor.

1 tane top 4 saatimi aldı. 8 adet kum boncuğunu halka yaparak işe başlıyorum. 3 tane boncuk geçirip misinaya bir alttaki bocuğun içinden yürüterek; belli bir yüksekliğe gelene kadar devam ediyorum, kuş yuvasını andırıyor. İnciyi içine yerleştirip genişlettiğim şekilde küçülterek yapıyorum. sıkıca kapatıyorum ki misina açılmasın.

Diğerlerini görmek için de buraya buyrun!

5 YORUMLAR

  1. bende ilk kez denedim.zor olacak diye düşündüm işe başlarken ama öyle olmadı.1tane top 4saatimi aldı..ben çok yavaş yapıyorum sanırım..8adet kum boncuğunu halka yaparak işe başlıyorum.3tane boncuk geçirip misinaya bir alttaki bocuğun içinden yürüterek;belli bir yüksekliğe gelene kadar devam ediyorumkuş yuvasını andırıyor.inciyi içine yerleştirip genişlettiğim şekilde küçülterek yapıyorum.sıkıca kapatıyorum ki misina açılmasın diye…pek anlatamadım ama yapım aşamalarını çekerek anlatmayı düşünüyorum blog sayfamda:))

  2. yiyesim geliyo baktıkça.bloğunuzda yayınlayınca resimli anlatımını buradan duyurursunuz dimi?morundan yapmak istiyorum.kırmızı biraz tehlikeli geldi gözüme.bi açlık anında…gerçi mor da böğürtlen gibi olcak ama bi deniyim:)

  3. evet kırmızı çok tehlikeli..bide elinizde tutup görseniz…tıpkı dağ çileğii andırıyor.. tabiki duyururum..takip etmenizi önemle rica ederim :))