Kışa hazırlık; soba kuruldu. (Fimo)

-

Fimo
Uzun süreden sonra yeniden merhabalar. Kışa fimo hamurundan minyatür soba projesiyle başlamak istedim :) Satın aldığım kilim desenli kartpostalımı da altına serdim, oooh kış gelebilir artık. Bu arada unutmadan söyleyeyim; minyatür çamaşırlarım krapon kağıdından. Sevgilerle, Berrin :)

14 yorum gelmiş

 1. zulaltan

  eskiden aynı bu sobaya benzer bir sobamız vardı bir türlü yanmazdı iki saat yakmaya çalışırdık, yanınca da hiç bir yeri ısıtmazdı :( aynı bizim sobanın kopyası olmuş ,çok gerçekçi ellerine sağlık:) en iyi ısıtan kuzune sobalardır , üstüne soba tanımam. hem üstünde yemek pişir ,hem fırınında börek, patates pişir aaa birde kestaneler var tabii :)

 2. brnnyvz

  aynen öyle zulatan ancak dibine yanaşmak lasım ki ısınasın heeey gidi günler heeey:) seside çok güzeldir sobanın içine bir uyku verir:) TEŞEKKÜRLER beğenin için:)) kuzine sobalar daha kullanışlı eveet ay dimi bir üzerinde kestanesi olcak değme keyfine:)

 3. deliisibunlar

  Ellerine saağlık, çok çok ama çok güzel olmuş.Gerçekten çok gerçekçi ehehehe, bizim kasabadaki evde hala var bu sobadan gidince çatır çatır yakıyoruz walla.
  Filizciiim, kesinlikle katılıyorum sana.Hiç bir sobada kuzinenin tadı ve keyfi yok walla

 4. zulaltan

  selcen, bizim mutfakta kurulu kuzine. bizim mutfak geniş olduğu için kışın tüm komşular mutfakta oturur, annemin köyden gelen patatesleri pişirip ,ikram etmesini beklerler. bizim eve en çok kışın gelir bizim komşular oda kuzine hatrına :)

 5. ssserpil

  ne kadar sahici olmuş yaaa ellerıne saglık…fılızcım bu kıs bızde gelelım sızın kuzıneyı zıyaretee:)))))

 6. brnnyvz

  TEŞEKKÜRLER deliisibunlar:D sobanın yeri hakikaten bir başka çıtır çıtır çıtır çıtır bir ses sobanın kendine özgü kokusu ooof oof ne güzel:))

 7. yagmuryurek

  herşeyiyle çok güzel olmuş kestaneye bana glin arkadaşlar soba bende hala mevcut :( kestaneleri pörtletiriz hep beraber :)

 8. deliisibunlar

  filizciiim ben bu yazıyı yeni okudum,ben bu İzmir işini Faruk u beklemeden yapsam mı ne? Ziiiraaa hayatta hayır diyemiyeceğim nadir yiyeceklerdendir ,KUMPİİİR ben mezeleri getiririm.Sen at sobaya patatesleri hade hade anca :)))

 9. zulaltan

  selcen, gel yeter ki :) bizim köyden gelen patateslerimiz var, patates getirmene gerek yok .hemde çok leziz bizim komşular o yüzden kışın bizim evden çıkmıyor :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...