Salı, Ekim 25, 2016
Kıymetlim, Örgü Battaniyem

Kıymetlim, Örgü Battaniyem

8

Bu battaniye, hayatta sahip olduğum en değerli şeylerden biri. Anneannemin zamanında benim için ördüğü bu güzelim battaniyeyi o kadar seviyorum ki. Bazen çıkarıp tepe tepe kullanıyorum, bazen kıyamayıp aman bir şey olmasın diye kaldırıyorum. Renkli kareleri oturup yan yana, birlikte dizişimizi hatırlıyorum. Çok güzel şeyler ördü, işledi bizler için, çok becerikliydi. Zaman zaman paylaşırım yaptıklarını burada. Renkleriyle içimizi açsın istedim:

örgü battaniye

8 YORUMLAR

  1. benim de anneannem olsaydı keşke :( hiç örgü battaniyemde yok :( ben asla örgü yapamam beceriyorum ama bitene kadar kanser olurum ben:) siz çok şanslıymışsınız renkler desen çok güzel ama öyle olmasa bile aile büyükleri -anneanneler babaanneler dedeler büyükbabalar- bence şans bi insan için :) ben şimdi oğluma diyorum oğlum doya doya öp kokla oyna… sonra çoook arıyoruz :(  annemiz ve babamızda seviyor bizi ama onlar sanki bi başka seviyorlar. ellerine sağlık anneannenizin her neredeyse huzur içinde kalsın (duygusal ben:))

  2. doğru diyorsunuz, onların torunlarına sevgisi bir başka oluyor sanırım. umarım bizler de o günleri görürüz de anlarız ne demek olduğunu. çok başkaydı ilişkimiz, anneannelerin yeri ayrı oluyor sanırım. emeği az buz değil, basbayağı büyüttü beni. neyse, bu konu derin tabii. duygusal dileğiniz için teşekkürler. aynısını sizin anneanneciğiniz için de diliyorum, çünkü siz çok güzel söylemişsiniz.

  3. anne ,anneanne,  babaanne göremeyen sanssız kullardan biri de de benım:(((.. yazılarınızı okurken yaram sızladı..battanıye sahane ellerıne yuregıne saglık anneannenızın battanıyeden öte verdıgı sıcaklık o sevgı sefkat eşsiz bir hazıne sızın ıcın..ben yasayamadım ama ınsallah torunlarım olursa onlara öyle annaanne babaanne olacam İNŞALLAH ..ALLAH nasıp ederse

  4. Ayyyyyy! Battaniyeyi övecektim içimi açmıştı resmi… Ama öyle duygusal takılmışsınız ki ruh halim değişti :) Benim tüm ailem de ülkenin diğer ucunda.. Herkes ama herkes bir uçta ben bir uçta:) Olsun sağıklı olsunlar, biz sağlıklı olalım çocuklarımız için onların yanında oluruz ilerde, bizde onların çocuklarına öreriz , dikeriz bunlardan olmaz mı :)) Gülün bakalım… Bizim de böyle yaptıklarımızı kıymetle saklayan torunlarımız olması dileğiyle…

  5. Benim anneannem de haroşeden elbezi örer,etraflarını tığla çevirirdi.Bütün torunlarına yapmıştı.Benim ki annemde kaldı ,sayenizde aklıma düştü,alayım annemden onları.Siz de güzel günlerinizde kullanın inşallah battaniyenizi.