17 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Bu kızılderilinin adı yokmu hangi boğalardan efendim?Çok güzel olmuş ellerinize sağlıkta nerde buldunuz 1000 derecelik fırını,Yada yapmak istersek biz nerden bulucaz bu fırını :)

 2. Avatar photo

  adı bile yeter…onlarla ilgili her çalışma ilgi alanıma girer..ellerinize sağlık üstelik ilk deneme imiş…

 3. Avatar photo

  deyzi eski üyeimişsin ama bu ilk konunmuş hadi hayırlısı arkası gelir gibime geldi. Ama böyle kısadan kurtulamazsın biraz anlat bakalım ne nedir. Duvar panosu deyince orda bir duracaksın , nasılda yarım bıraktım dış cenapların mantığına kanıpta ben duvardaki panomdan, hayır onca malzememde çöp oldu. Gördükçe böylesi çalışmaları nasılda kızıyorum kendime. Ben daha kolay bir yol seçmiştim off ya kızdım şimdi kendime.

 4. Avatar photo

  Ankarada Realin girişinde çok güzel duvar panoları vardı, çok istemiştim fimodan yapsam diye. Ağaçlardan fimo toplandığı zaman yaparım diye ertelemiştim. Seramik hamuru da iyi fikir. Fakat benimkiler 300 derecede çatladılar, acaba nedendir? Bir bilen olarak yanıt bekliyorum.Diz çöken boğa olsun bu boğanın adı. ,Bu arada deyziler, ooo papatyalar sarmış siteyi bu ara. Ne güzel.

 5. Avatar photo

  @ganeja: Teşekkür ederim, kendi atölyemde pişirdim…@gunesedogru: Teşekkürler…@sesiber: Fimo ile seramik çamuru tabiki apayrı, çamurun o derecede pişmesi mümkün değil… Fimo hakkında pek bir bilgim yok… Diz çöken boğa oldu adı…Eğer sizler de seramikle ilgileniyorsanız atölyemiz var, yardımcı oluruz…

 6. Avatar photo

  Deyzi ben anlatamadım, zaten seramik çamuru diye aldım ama işte onlar pişince çatladı. Kille seramik hamuru ayrı şeyler mi? Daha sonrakileri oda sıcaklığında beklettim öyle kurudular ve oldukça sağlamlar. Daha bitmediler ama aşamalar sırasında çektiğim fotolardan biri:

 7. Avatar photo

  sesiber, aslında seramik çamuru olarak birçok çeşit sayılabilir. sanırım senin kullandığın hobi amaçlı paket halinde satılan DAS kil hamurlarından. Çatlama durumuna gelince sanırım ya iyi kurumadan pişirmiş olabilirsin ya iyi yapışmaması yada hava kalmasındandır. yaptıkların şirin gözüküyorlar, minyatür çalışıyorsun, iyi fikir :)umarım açıklayıcı olmuştur.

 8. Avatar photo

  Çok teşekkür ederim deyzi. Minyatür çalışıyorum. Fimo kesmedi beni, ev-eşya olayına girdim. Bir de heykel yaptım ama yayınlamaya cesaretim yok. Biraz soyut bir çalışma oldu.Ganeja sürpriz. :)

 9. Avatar photo

  dizçökenboğa taşa mı oturmuş yoksa eteğine mi oturmuş? noolmuş? ama yine de iyi fikirler verdi bana..bizim ekmek fırınna reca etsem pişirir mi acaba? daisyi kutlarım.

Bir cevap yazın