Pazartesi, Ekim 24, 2016
kızım artık köylü kızı (yöresel kıyafet diktim)

kızım artık köylü kızı (yöresel kıyafet diktim)

25

küçük dikiş makinemle bi gecede diktiğim yöresel kıyafet örneği paylaşmak istedim. Şalvar ve yeleği ile kızıma çok yakıştı :)

25 YORUMLAR

  1. hayır etkinlik için değil aslında ilk terzilik denemem. ramazanlıkta sahura kadar dikmiştim. bulundugum yerde heryere sordum yöresel kıyafet icin kimse dikmek istemedi bi dahaki seneye giyemez bosuna para verme bize dediler :) bende madem öyle kendim dikerim dedim. şimdi de bunun boydan olanını dikeceğim insallah. bi de heryerim sim olmasa dikerken :)

  2. teşekkür ederim arkadaşlar. bide canlı görseniz bu elbiseyi giyince paytak paytak yürüyo bide ardına bakıyo. bu kadar ucuza mal olacagını bilsem daha önceden dikerdim. terziliğe merak sardırdı kızımdan ve sizlerden beğeniler gelince

  3. ben hergün yiyorum zaten kalmadı yenecek yeri :)acemice oldu biraz ama kızımın en sevdiği elbise. bunu giyip aynaya bakınca amaniiiiin diyo :)

  4. birinci resimde çok kötü çıkmış suratı, sonra toparlanmış neyse ki… kostüm fena değil bir etkinlik için kullanılabilir ancak… daha iç açıçı bir bebek giysisi dikmeyi denemelisiniz… bi daha olmasın !

  5. :) öncelikle bi güleyim yorumuna sonra cvap veririm. şimdi bütün resimlerde kızım güzeldir o bir :) ikincisi burda konu kızımın yüzü değil elbise olmalıydı ki 10marifet derken elbise dikme marifetinden bahsediyoruz cocuk yapma marifeti değil. gelelim kostüm meselesine acemice dikildiğini zaten söylemiştim. iç açıcı konusunda senin içini ne açıyorsa onları dik beni bunlar açıyor.

  6. maykicam diyor ki;:) öncelikle bi güleyim yorumuna sonra cvap veririm. şimdi bütün resimlerde kızım güzeldir o bir :) ikincisi burda konu kızımın yüzü değil elbise olmalıydı ki 10marifet derken elbise dikme marifetinden bahsediyoruz cocuk yapma marifeti değil. gelelim kostüm meselesine acemice dikildiğini zaten söylemiştim. iç açıcı konusunda senin içini ne açıyorsa onları dik beni bunlar açıyor.

    aa olur mu ayol mayki CAM ; herşey estetik olmalı, biz jüri olarak tüm ayrıntıları değerlendiriyoruz. güzelse tüm pozları güzel olacak mazeret istemem ! (“o bir” demişsiniz ama diğer maddeleri numaralandırmamışsınız olmaz ki böyle) sadece olumlu eleştiri yapın diye keşke yazının başlığına yazsaydınız bende yorum yapmazdım buna da dikkat edelim haydi kolay gele cümlemize…

  7. olumlu olumsuz eleştirilere acığıM ama ben açığım kızıma laf söyletmem :) elbise hakkında istediğini söyle yani şöyle yapsan daha güzel olur falan diye dikişime laf söyle ama kızıma asla :)