Kızıma çeyiz; danteller ve havlu kenarı örnekleri

-

dantel masa örtüsü

Siz Neduk ablanızın eli tığ tutmaz mı sandınız? Vakti zamânında dolduruşa gelip ne modaysa ben de öreyim diye çırpındım. Bâri tekrar moda olsa da kullansa kızım. (ÇORUM)

dantel masa örtüsü

dantel masa örtüsü

dantel perde

Bu da dantel mutfak perdesi. Böyle ikili bir kanat daha var. Uyar uymaz. Ben yaptım. (ÇORUM)

dantel masa örtüsü

Buruşukluklar için özür dilerim. Tekrar kaldıracağım için ütülemedim. Maksat gösteriş olsun derken, abla olarak az biraz rezil olduğumun farkındayım. (ÇORUM)

dantel masa örtüsü

Şu çok bilindik dantel fiskos. (AĞRI)

dantel fiskos

dantel fiskos

dantel fiskos

dantel fiskos

Başka bir dantel fiskos daha. (ÇORUM)

dantel fiskos

dantel fiskos

40cm. çapında tekli bir dantel örtü. (ÇORUM)

dantel fiskos

dantel fiskos

dantel fiskos

Bu da dantel sanatı hayatımın en büyük eseri. Kendi kendimle inatlaşma eserim. Yaparım, yapamam derken, yaparım galip geldi. İlk ve son parçası budur. (ÇORUM)

havlu kenarı

havlu kenarı

havlu kenarı

havlu kenarı

havlu kenarı

Ayol havlu kenarı bile örmüşüm. Şimdi hiç sevmiyorum. (ERZİNCAN)

17 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Dilim tutuldu….. bir kendime gelmem lazım. neler neleryapmışsınız. sadece ,biliyorum tam ifadesi olmayacak amadedim ya dilim tutuldu MUHTEŞEMMMMM diyebiliyorum :))(editörüm 10 kere 20 kere tutabilirmiyim)

 2. Avatar photo

  Kıyma bize nedukcugum, azcık aklımız var onu da bağışla..Hani her dantel gördüğümde kumaşla birleştirip kullansanıza bunları sandıkta bekleteceğinize diye diye dilimde tüy bittiklerinden bunlar…Elinin tığ tutmayacağını hiç düşünemezdim bile ayrıca…BU ne muntazamlık bu ne işçilik…Benden semyıl gibi düşünüyorum 20 kez tutsam yaaa:) Bir de niye hepsini bir seferde gönderdin:)Lutfen kızına soyle kullansın bunları bunların modası geçermi ,üzümlü takımlara ayrıca bayıldım…Bu kadar yazabiliyorum cunku benimde elim tutuldu:)

 3. Avatar photo

  O büyük masa örtüsünün kumaş kısmı keten mi heyecandan sormayı unuttum:) el tutulması, keçe sendromu ,yok yok sebebini bulmaya başladım:)))

 4. Avatar photo

  bende 1 senelik evliyim ve benim yaptığım bir sürü danteller var modası geçti diye kullanmıyordum. ama bunları gördükten sonra hemen hepsini kullanıcam hepsi çok gzeller hele üzümlü harika. elinize sağlık….

 5. Avatar photo

  Hepsi muhteşem güzellikteler sevgili neduk.bence bu güzelliklerin modası asla geçmez.güle güle kullansın inşallah.tek olan parçaya hayran oldum ayrıca..

  fiamma1 diyor ki;O büyük masa örtüsünün kumaş kısmı keten mi

  fiamma ben cevaplayım;o kumaş floş işlemeli yanılmıyorsam karadeniz yöresine ait bir kumaş.bende almıştım.2 farklı deseninden 2 yarım fiskosum var.

 6. Avatar photo

  neduk ablacım bütün danteller birbirinden güzel. hepside çok emek verilerek yapılmış .fakat ben en çok kare kare bölünerek dantelle birleşen masa örtüsünü, ilk ve son parça olan yuvarlak örtüyü beğendim oda ne model öyle ablacım valla ben haytatta tek model kalsa yine yapmam çok zor çok ince iş çok sabır istiyor öyle böyle değil onun için de seni ayrıca tebrik ediyorum. ellerine kollarına sağlık.kızında en güzel günlerde kullansın.

 7. Avatar photo

  sevgili gonuldenelecigim benim sordugun üzümlü olan ilk resim farklı bir kumaş bence… Öbürü karadeniz yöresinden olabilir… Çorumun üzümleri muhteşem ayrıca…

 8. Avatar photo

  offf inanılmaz güzeller …. valla benimde semyıl gibi dilim tutuldu,ne diyeceğimi bilemiyorum.muhteşemler,ellerine sağlık nedukcum.

 9. Avatar photo

  İyi günlerde kullansın insallah,ellerine sağlık hepsi cok guzel..Bence kızın kadir kıymet biliyorsa ki sen oyle diyorsun senin ceyizde gidecek bence…

 10. Avatar photo

  şimdi konuşabildiğim gibi yazsam çok uzun olurdu çünkü kekeliyorum.. bunlar sanat eseri resmen.. serilmiş çeyiz gezmesi sanki.. :) ellerin dert görmesin inşallah… bilindik fiskos u ve başka bir fiskos u çok beğendim ben.. bayıldım.. hele o inatlaştığın var ya üzerine söylenecek söz yok.. yani nasıl ayırım yapabildim bu güzellikler arasından bilemiyorum ama… evlilik görünmese de bana resmen özendim yani :)

 11. Avatar photo

  neduk ablacım, eline emeğine sağlık. çok güzeller. kızına sen yine de ver bunları, şimdi kullanmazsa ilerde mutlaka kullanır :) annem de bana bir sürü şey örmüştü, ben istemedim. şimdi düşünüyorum gittiğimde alıyım diye :))

 12. Avatar photo

  ben bakmaya kıyamadım, bu kadar güzel olabilir.. ellerinize sağlık. Hepsi bir birinden güzel.. maşallah diyorum:))

Bir cevap yazın