59 yorum gelmiş

 1. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Peluş kaplı bir klasörüm var onda deniycem :p Sabah gözüme batıyordu kumaşını mı söksem ne yapsam diye :D

 2. nalana

  Vallaaa korkulur sizden kızlar süper üreticisiniz,önümüzdeki kriz günlerinde bu fikirlerle yıldızlaşacaksınız.-dünyanın ve ülkenin gidişatı beni çok üzüyor-

 3. embir

  Geçenlerde de yazmıştım yeni nesil beni düşündürüyor. İnşallah akılları başlarına gelir, ülkenin durumu hakkında hiçbir düşünceleri yok, çok farklı şeyler ilgilerini çekiyor. İlerde ülkemiz onlara nasıl emanet edilecek… eğitim sistemi genelde ezbere dayanıyor, yaratıcılık yok ki onlarda gördüklerini uyguluyorlar.

 4. kemankutusu

  bu klasor cantayı deneyecegim cunku yanımda tasımak zorunda oldugum kagıtlar vsvs icin cok rahat kullanabilirim.icine kumas kaplamadan yaparım boylelikle ince seffaf dosyaları icine istiflerim.harika fikir!!!tesekkurler :)

 5. nokturn

  bu çok iyi bir fikir ama ortadaki klasörleri geçireceğimiz delikli yerle kumaşla kapanmış mı?ben mi göremedim..yani kapanmaması lazım ki esprisi gitmesin..

 6. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  O delik yerler için püskül falan geçirilebilir deliklerinden. yada ince zincirleri şöyle 3 4 tane birleştirip püskül gibi bırakabiliriz.Benim dosyanın peluşunu sökmem artık valla :D Zaten söksem deforme olur sanırım. Yarın çıkayım da çanta sapı alayım…Kim yarını bekliycek kafama eserse çanta sapını da dikmeyi deneyebilirim tabi o da var…

 7. embir

  Peluş kalacaksa oldukça kokoş makyaj çantası tadında birşey olacak demektir. Yapınca fotoğrafını görmek isterim

 8. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  m1 söktüm peluşu :D Hani şu dersaneye gidecekken kullandığımız klasörler varya onun peluşlusuydu lakin o zamanlarki nasıl bir zevkse -takriben 16 yaşlarım- leopar desenli almışım dosyayı :D çanta olarak kullanamam öyle bir deseni :DDur bakalım dikiyim bugün resmini koyucam söz buraya. ;)

 9. lilacsmell

  embir diyor ki;Geçenlerde de yazmıştım yeni nesil beni düşündürüyor. İnşallah akılları başlarına gelir, ülkenin durumu hakkında hiçbir düşünceleri yok, çok farklı şeyler ilgilerini çekiyor. İlerde ülkemiz onlara nasıl emanet edilecek… eğitim sistemi genelde ezbere dayanıyor, yaratıcılık yok ki onlarda gördüklerini uyguluyorlar.

  Aynı kaygıları bir öğretmen adayı olarak ben de taşıyorum Embir.Geçen sene ücretli öğretmenlik yaparken bu durumu çok daha net gördüm.Televizyondan,internetten hazır bilgi almaya o kadar alışmışlar ki, fikir üretme,mantık yürütme yetenekleri çok az ,istiyorlardı ki yazılılarını bile ben cevaplayayım…

 10. embir

  Ailelere ve M.E.B’e büyük iş düşüyor. Gencecik beyinler geleceğimiz için faydalı işler yapmalı. Offf off

 11. alonenes

  bizde bir tane hoca internetten ödevi yasakladı.kütüphaneden araştırıyoruz.aynen kopyala yapıştır yapıyorsunuz diyor ki haklı…yüzlerce öğrencinin ödevini tek tek inceliyor asistanı ve kendisi sonra not veriyor.internetten olduğunda da o kişinin ismini bi köşeye yazıyor…

 12. embir

  En güzeli, hocanızı tebrik etmek lazım. Araştırmadan hazıra konularak yapılan şeyler kalıcı olmaz. Nitekimde olmuyor. Sonrasını görüyoruz.

 13. kemankutusu

  interneti dogru kullanmak lazım …benim kızım ingilizcesini internette gelistirdi.(ve ingilizce yeterlilik sınavını verdi universitede lisede filan hic ingilizce ders gormedigi halde)ayrıca simdi de japonca ogreniyor.kopyala yapıstırcı degildir :))her interneti kullanan sadece chet yapmıyor .samanla Çopu ayırmak lazım.bazı ogretmenler internete tamamen karsılar ki bence bu cok yanlış.

 14. embir

  Sorun internet kullanımı değil zaten. İhtiyacınız olan bilgiye nasıl ulaşırsanız kalıcı olur. Araştırarak. Yani okumadan araştırmadan yapılan işlerden de birşey olmaz. Özellikle özet yayınlar öğrencilerin öğrenmesine engel teşkil ediyor. Özeti okusalar bile akıllarında özetin özeti kalacaktır.Bu arada kızınızı tebrik etmek lazım. Sanırım dile karşı yatkınlığı var.

 15. sesiber

  interneti dogru kullanmak lazım …benim kızım ingilizcesini internette gelistirdi.(ve ingilizce yeterlilik sınavını verdi universitede lisede filan hic ingilizce ders gormedigi halde)ayrıca simdi de japonca ogreniyor.kopyala yapıstırcı degildir :))her interneti kullanan sadece chet yapmıyor .samanla Çopu ayırmak lazım.bazı ogretmenler internete tamamen karsılar ki bence bu cok yanlış.

  kemankutusuna katılıyorum. sonuçta yasaklar her zaman çekicidir. interneti yasaklayan ailelerin çocuklarını internet cafelerde görüyorum hep. ailelerinden habersiz okul saati bile oralardalar. oğlum neredeyse doğduğundan beri evde bilgisayar vardı, evin herhangi bir eşyası gibiydi ve şimdiye dek bu konuda ona hiçbir yasak kısıtlama koymadık. araştırma ödevlerini yapıp kalan vaktinde de o sırada rastladığı başka bir konuyu kendi özgür iradesiyle okuyup araştırdığını görünce ben çok mutlu oluyorum.Kopyalama, hazırcılık çocuğun ruhunda varsa özel dikkat gerekli. Anne babaların (çocuklara farkettirmeden) takip etmeleri, çocuklarıyla ilgili olmaları şart, öğretmenler okulda sınırlı saatte o kadar çocuğa ne kadar eğilebilirler ki, sonuçta genel bir kısıtlamaya gideceklerdir. Bizim zamanımızda da seviyemize göre asla yapamayacağımız dönem ödevleri verilirdi, öğrenci olup ta yapanı yapabileni görmedim, hep bir büyüğe ya da başka tanıdık bir öğretmene yaptırılırdı. Amaç neydi hala anlamış değilim. Baştan yenik başlardık olaya. Bize ne öğrettin ki bunları bizden istiyorsun diye bağırasım gelirdi. Şimdi hiç değilse seviyelerine göre ödevler veriliyor. Dün akşam oğlumun sbs sonucu girmek istediği okulları inceliyordum, ne kadar çok alana göre lise açılmış ve bu bence güzel bir olay. Herkesin yeteneğine ilgi alanına göre girebileceği okullar var. Benim zamanında olsa güzel sanatlar lisesinde okumak isterdim.Sonuçta iyi kullanılabildiği sürece eskiye göre şimdi imkan çok. Çocuklarımızın duyarlı, düzgün, verimli, vatana, millete faydalı insanlar olması önce aile terbiyesi, disiplini ve denetiminden geçiyor bence. Evde izledğimiz programlar, okuduğumuz kitaplar, gazeteler, ya da hiç okumamamız, zevklerimiz, ilgi alanlarımız, tartıştığımız veya tartışmayıp önemsemediğimiz ama tartışılması gereken güncel konular çocuk eğitiminin içine dahil.

 16. alonenes

  tabiki internet çok güzel bişey…ben sadece bir örnek verdim….ben üniverstede okuyorum ve herkes aynı şeyi yapıyor(kopyala yapıştır).durum böyle olunca hocanın haklı olduğunu düşünüyorum ben…ve üniversitede okuyan gençlik bu haldeyse gerisini siz düşünün…

 17. embir

  Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Gönüllü olarak yapmaya karar verdiğimiz bir çalışma var. Çalışmamız çocuklar ve çocuk hikayeleri üzerine. İlk aşamada ise üst sınır 14 yaş (alt sınır yok) olan çocuklarımıza kim olmak ve kiminle tanışmak isterdin sorusu yöneltiyoruz.Çevrenizdeki çocuklara bu iki soruyu yöneltip yaşı ve cinsiyeti (isterseniz adını da yazabilirsiniz) ile birlikte verdiği cevabı benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 18. embir

  Süre yok yani bu aralar bilgileri topluyoruz. Ne kadar çabuk olursa o kadar iyi olur. Özellikle yaş grubu ve cinsiyete göre o kadar ilginç cevaplar alınıyor ki.Desteğin için çok teşekkür ederim Sesiber. Bilgileri tabloya giriyoruz. İsterseniz sonunda toplanan bilgileri sizlerle de paylaşırım.

 19. embir

  Çok teşekkürler kemankutusu.İsterseniz elektronik posta adresimi vereyim yada buradaki postaya da atabilirsiniz.

 20. cevcev

  sevgili m1 kızım 14 yaşında o ve arkadaşları bu sorulara cevap vericekler ben ona bu görevi verdim sonuçları yazarım…

 21. Seybe

  embir sonuclari bizimle de paylasabilirmisin? Bende bu konular ile ilgileniyorum banada tecrube olur.. Cok merak ediyorum verilen cevaplari:)

 22. embir

  Tabi paylaşırım. Şu an aldığımız cevapları tabloya giriyoruz. İnanılmaz şeyler söylüyorlar. Parça parça olmasın araştırmanın sonunda paylaşım yaparım.

 23. saatoniki

  ben de sonuçları isterim..bu arada fikir vermek isteyen arkadaşlara şöyle bir rica duyurusu yapayım.. “kadın dergisi adı” arıyorum..postaneden isim önerilerinizi atabilirsiniz, ööle çok düşünmeli isimler olmasza iyi olur ..aklınıza geleni yazmak serbest :)

 24. Seybe

  hayirdir dergi mi cikariyorsun? Bana kalirsa adida “SAATONIKI” olsun bilen bilir bilmeyen zaten okumasin;)

 25. saatoniki

  editörlük işlerini genişlettim bu ara :) yakında genel yayın yönetmeni sonra da junior Rupert Murdoch olucam …sonra da gökyüzüne baskı yapan gaste tv çıkarcam (vallaha da kopirayt billaha da kopirayt)..kafanı kaldır oku gasteni, çimene yayıl seyret filmini yani…

 26. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ben benim çantayı dün yaptım bitirdim hala foto çekicem he iyi mi :Düst süslemeleri kaldı bir tek süslensin arzı endam edicek fotograf makinesine…m1 cim sorduğun soruya istinaden evdeki çocuk’a soruyu yönelttim…Yaş: 13Cinsiyet: ErkekTanışmak istediği kişi: Metin Üstün, ama Oğuz Aral ölmeseymiş Oğuz Aral ile tanışmak istermiş.

 27. nokturn

  embircim benim postaneye de mailini atarsan ben de yardımcı olmaya çalışırım..En yakın alt komşumun oğlu var ve onun arkadaşları…

 28. sesiber

  Bizim evdeki çocuk yarın arkadaşlarına soracakmış, rapor getirecek, ama kahkalarla güldürdü beni, şu anda okuyor ve “ne o evdeki çocuk, evdeki köpek der gibi, gariban hissettim kendimi” diyor. :))Yaş 13Cinsiyet erkekKendi olmak istermişKanuni Sultan Süleyman’ la tanışmak istermiş.

 29. nalana

  Etrafta çocuk yok katılamıyorum ama sonuçtan bende haberdar olayım lütfen ve artık suya sabuna da değelim burada bunları da böyle paylaşalım. iş işten iyice geçmeden uçuruma gittiği açıkça görülen bu trenin önüne taş kolım,taşımız kum tanesi kadar bile olsa birikince sahra olurhepinizi çooook seviyorum akıllı genç dostlarım benim

 30. zmrzilinka

  neler neler olmuş burdaa:) ne güzel! benim çevremde de hiç çocuk yok:( ama sonuçları hepimizle paylaşırsın dii mi m1?

 31. embir

  elbette paylaşırım arkadaşlar, şuana kadar aldığımız cevaplar yaş grubuna göre bazen güldürücü, bazen düşündürücüBu bilgileri niçin araştırdığımızla ilgili küçük bir ip ucu vermek istiyorum. Kendisi anne karnına yeni düşmüş bir proje, gönüllülük esası ve çocuklar üzerine binamızı yapacağız. Nalan ablanın da dediği gibi kum tanesiyiz aslında ama bu kum tanelerinden kocaman bir kaya olmak istiyoruz. İlerleyen zamanda bebeğimizin anne karnında gelişmeye başlamasıyla sizlerden tekrar katkı rica edeceğim.Yapmak istediğimiz şey çocuklarla birlikte hayal dünyalarını genişletecek (dayatma, yönlendirme olmaksızın) öyküler hazırlamak ve resimlemek. Bu sebeple öncelikle çocukların ilgi alanlarını görmek istedik. İşte böyle

 32. sesiber

  Servisteki çocuklardan cevaplar rapor halinde geldi, hem de oğlum kendi tabiriyle “konuşulanlar hastayla doktor arasında kalır şeklinde” :)) birbirlerinden etkilenmesinler diye gizli gizli sorup, sessiz almış cevapları. Yarın sınıftakiler de gelsin (onlara kağıda yazıp getirin demiş) toplu halde mail atarım.

 33. embir

  Sesibercim oğlun organizatör mü olacak acaba?Çok güldüm çoook. Canım ya bizim proje için uğraşıyor.Lütfen benim için oğluşunu öp. Çok teşekkürler

 34. embir

  üst sınır 14 yaş (alt sınır yok) olan çocuklarımıza kim olmak ve kiminle tanışmak isterdin sorusu

  Cevapları alan arkadaşlar mail atabilirler mi?

 35. alonenes

  bugün bunun gibi klasörden çanta yaptılar Derya Baykalda…çok kolaymış yapılışı…içine ve kenar boşluklara mutfaklarda kullandığımız sarı temizlik bezlerinden dikip yapıştırdılar…

 36. embir

  ya yeni yorum eklendikçe eskileri hatırlar oldum. Hep yapılacaklar listesine ekliyorum ama liste çok uzun:))

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
embir

Keçeler, ipler, boyalar kısacası renkler, eğlence, tasarım, yaratıcılık işte ben embir :)

Kedi işlemeli clutch çanta

| | 0 Yorum

Kedi işlemeli clutch çanta modeli. Çok tatlı bir Ankara kedim var, adı Ares Bey. Diğer hayvansever dostların dışarıda binbir güçlükle yaşayan bu sevimli çocuklarımıza yardım için başlattığı etkinlik için özenle...

Fil desenli el boyaması el çantası

| | 0 Yorum

Fil desenli el boyaması el çantası modeli. Fillerin uğur getirdiği söylenir. Hatta evinizde kapıya dönük 7 fil koyarsanız ev alacağınız yönünde rivayetler de vardır. Bu nedenle birçok evde bu canlının objelerine...

Çuval kumaştan çiçekli el çantası

| | 0 Yorum

Çuval kumaştan çiçekli el çantası yani portföy ya da clutch modeli. Gelin çiçeği süslemesi için kullandığım çuval kumaştan arta kalanları bu şekilde el çantası olarak değerlendirdim. Üzerini de yine elimde...

Kumaş boyama keten el çantası

| | 0 Yorum

Kumaş boyama keten el çantası modeli. Bu yıl çok moda olan kanvas ve keten kumaş üzerine çizim veya nakışlı çantalar yapıyoruz. Ebatları eni 30 cm, yüksekliği 20 cm şeklinde. İstenilen...

Nakış ve kumaş kombinli el çantası

| | 0 Yorum

Nakış ve kumaş kombinli el çantası modelim ile yine yeniden merhaba. Yalnızca siz de olsun istediğiniz tasarım çantalar için instagram hesabımı ziyaret edebilirsiniz. Çantalarımız oldukça kullanışlı. İster el çantası ister...

Wayuu mochila çanta

| | 0 Yorum

Wayuu mochila çanta modelleri bu aralar çok moda. Örmesi zahmetli ve sabır işi olsa da çok zevkli. Renk geçişleri ve desen doğaçlama çalışılmış olup şeması bulunmamakta. Wayuu mochila çantamız Alize...

Kişiye özel kumaş boyama bez çantalar

| | 0 Yorum

Kişiye özel kumaş boyama bez çantalar. Merhaba marifetli, marifetsiz, pratik, sakar, çalışkan, az çalışkan bayanlar Bu platformda yer almak gerçekten çok gurur verici. Daha uzatmadan ki uzatmayı aslında çok severim...

Ananas motifli portföy çanta

| | 0 Yorum

Ananas motifli portföy çanta modeli. Ananas meyvesini sevmeyen yoktur sanırım. Yazlık kıyafetlerde, aksesuarlarda hatta mutfak eşyalarında bile ananas modelini kullanıyoruz. Tropik objeler güzel duruyor böyle şeylerde. Ben de bir çanta...

Kanaviçe işi clutch çanta

| | 0 Yorum

Kanaviçe işi clutch çanta modeli. Herkes şimdiden bahar hazırlığı yapmaya başlamıştır. Biz de ne yapabiliriz diye düşündük ve ilkbahar ve yaz mevsimlerinde kullanılmak için rengarenk çantalar hazırladık. Artık daha da...

Püsküllü portföy çanta

| | 0 Yorum

Püsküllü portföy çanta. Krem renkli pamuklu kumaş üzerini renkli püsküllerle tasarlayarak oluşturduğum portföy çanta, etnik modelerden hoşlananlara göre. Uzun yıllardır hobi olarak takı tasarımı ve örgü aksesuarlar yapıyorum, kendim için...

Ekose kumaş ve deri detaylı clutch

| | 0 Yorum

Ekose kumaş ve deri detaylı clutch modeli. Merhabalar. Ebatları 35cm*25cm olan çantanın içinde telefonunuzu, kartlarınızı ya da anahtarınızı koymanız için cırtlı bir cep bulunmaktadır. Çantanın arka ve ön kısmında simetrik...

Kot kumaştan portföy çanta

| | 0 Yorum

Kot kumaştan portföy çanta. Kitaplarınızı, ıvır zıvırlarınızı koyabileceğiniz ya da sevdiklerinize hediye edebileceğiniz ağzı fermuarlı gayet kullanışlı ve şık bir çantadır. İçi astarlanıp temiz dikiş yapılmıştır. Kenarları kot, ortadaki desen...

Kanvas çanta – inek aplikeli

| | 0 Yorum

Kanvas kumaştan inek aplikeli, renkli fermuar detaylı çanta modeli. Oldukça geniş olan çantamız, körüklü yapısından ötürü gerçekten pek çok eşyanızı sığdırabileceğiniz bir model. Anneler bebek eşyalarını, öğrenciler kitap defterlerini rahatlıkla...

Fermuarlı kanvas çanta

| | 1 Yorum

Fermuarlı kanvas çanta, tamamen el dikimidir. Kumaşı kalın kanvas, üzeri matematik ikonları ve harf aplikeli. Fermuarı sayesinde eşyalarınızın muhafazası daha kolay. Körüklü olması sebebiyle daha geniş bir iç hacme sahip....