Pazartesi, Ekim 24, 2016
Klavyeden Ne mi Yapılır?

Klavyeden Ne mi Yapılır?

14

Klavyeden Ne mi Yapılır? Uzun Zamandır Arabamın klima butonları sıkıntılıydı. demir kollar üzerindeki plastik zamanla kırılmış olsa gerek. Buda hem çirkin bir görüntü yaratıyor,hemde işlevselliğini ortaya koyamıyordu. Şirkette vaktimin boş kaldığı bi ara gözüm yerde duran bozuk bi kaç tuşu eksik olan klavyeye ilişti.

Bozuk ve tuşlarını söktüğüm klavye
Bozuk ve tuşlarını söktüğüm klavye

Windows amblemi olan tuşları ben söktümevet windows amblemi olan tuşları ben söktüm klavyeden pişmanda değilim. Tuşları söktüğümde arkalarında hafif çıkıntılar vardı, tuşlarla beraber arabaya gittim ve önce çakmakla arka tarafındaki plasitiği erittim. takacağım yere bastırınca yumuşayan plastik oranın şeklini aldı. daha sonra ordan çıkarıp açılan yuvaların içine biraz sigara külü ve japon yapıştırıcısı damlattım. yerlerine taktığımda ise fabrika çıkışlı gibi oldu adeta….İşte böyle görünüyorSonuç: Bir IT mühendisinin arabasında, klima butunları yerine windows amblemi gören arkadaşlarım bu duruma çok güldü ve çok beğendiler.

14 YORUMLAR

  1. hani sonucu göremedik çok merak ettim doğrusu nasıl göründüğünü eklersen sevinirim bu arada aklına sağlık:)

  2. olsun olsun bu senin ilk eserin :))) tebrik ederim hiç görülmemiş orjinalitesi olan birşey yaratmışsın genelde banyo lifi ya da patik olurda burada :)))))

  3. :)) gunesedogru çok teşekkür ediyorum. ilk olduğu bi gerçek, ama son olmayacağı konusunda sizi temin edebilirim. şimdiye kadar yaptıklarımı paylaşmamanın hezimeti içerisindeyim.. :)))

  4. Orjinal olmuş tebrik ederim farklı şeyler her zaman merak uyandırır. Güneşedogru elbiseler, eldivenlerde var onlarıda unutmayalım :)

  5. Çok güzel bir geridönüşüm olmuş. Sigara külünün işlevini anlamadım.Güneşedoğru daha çok şey unutmuşsun :)) Hiç dayak yemeye niyetim yok, o nedenle en ufak ipucu vermeyeceğim :))

  6. sesiber japon yapıştırıcısı bildiğiniz gibi akışkandır, külle bir araya geldiğinde tepkimeye giriyor ve kaya sertliğinde dolgu malzemesi ve yapıştırıcı elde etmiş oluyorsunuz :))