Kolaj kutu

-
kolaj kutu
kolaj kutu

*Kolaj tekniği kullanarak bu karton eldiven kutusunu çok severek kullanacağım bir kyuya dönüştürdüm. Moda dergilerinden hoşuma giden tasarımları, stil ikonu haline gelmiş objeleri toparlayarak bir düzenleme yaptım ve kutunun üzerini tamamen bunlarla kapladım. Tabii işin tekniğine uygun olarak da Andy Warhol’u anmadan geçemeyip onun stil ikonu Marilyn Monroe’yuda bir köşeye iliştiriverdim. Kolaj deyince pop art, pop art deyince de Andy Warhol olmassa olmaz bana göre.

kolaj kutu
kolaj kutu
malzemeler
malzemeler

Çalışmayı yaparken ahşap boyamada kullanılan,dekupaj tutkalı, boyutlu boya, mozaik jel ve su bazlı vernik de kullandım. Ama dergi parçalarına birbirine yapıştırırken peligom yapıştırıcıyı tercih ettim.* Önce dergi parçalarını kutunun üstünü kaplayacak şekilde birbirine yapıştırdım.* Sonra oluşan dikdörtgen parçanın arkasına dekupaj tutkalı sürerek kutuya yapıştırdım.* Çalışmanın üzerine bir kez dekupaj tutkalı sürüp kurumaya bıraktım.* Boyutlu boya ile istediğim objelerin etrafına kontür geçtim.* Su bazlı vernik ile 2 kat vernikledim.* Mozaik jel kullanarak bazı objelerin içini doldurup boyut verdim.

ayrıntı
ayrıntı
ayrıntı
ayrıntı
ayrıntı
ayrıntı
Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

7 yorum gelmiş

  1. Kapkaracamdankelebek

    zaten kullandığım malzemeleri göstermek için o kutu içine onları koydum sevgili nedük:)hiç ben o kutuya öyle kötü davranır mıyım?şu an yatağımın başucunda içinde en sevdiğim kolyelerim var:)

Bir Cevap Yazın