Cuma, Ekim 28, 2016

Kolay Şal

18

Mart ayının soğunda çok güzel ısıtıyor. Bazen evde bile takıyorum. Kalın iple örüldüğünden çok hızlı bitiyor. 7 numara şişle tam 3 yumak kullandım.Bu şalı sevgili Bahar‘ın sitesinde görmüştüm.

18 YORUMLAR

  1. bunu da hiç beceremedim ben…örgü konusunda bunadım diyebilirim artık :(bu çalışmayı çok beğendim ablacım..ellerine sağlık…

  2. Teşekkürler arkadaşlar.Figen abla yuvarlak paspas yapmayı biliyorsan çok kolay. 32 ilmekle örüyorsun.32 ör 32 geri git8 ör 8 geri git,16 ör 16 geri git,24 ör 24 geri git,Sonra başa dön. Böyle devam ediyor. Boynuna doladığında iki ucu üst üste binene kadar örüyorsun. Düğme deliği açmana gerek yok. Delikler dönüş noktalarında kendiliğinden oluşuyor.

  3. haaa tamam ablacım…doğru diyorsun…geri gidiyorduk sırayı tamamlamadan…yemin ediyorum,yaş kırkı,kırkbeşi geçtikten sonra indan en iyi bildiği şeyleri bile artık unutuyor :(((ben hafızamı geri istiyorum yaa :'((((

  4. Bu şalın ucuna örümcek örenler de varmış. Hem daha uzun olur. Benim elimdeki ip bittiğinden bu şekilde bıraktım.

  5. BU ŞEKİL KIZ ÇOCUKLARINA ETEKTE ÇOK GÜZEL OLUR. BU ARADA BURDAN TÜM TÜRK FEDAKAR VEON MARİFETLİ TÜRK KADINLARIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLARSAĞLIK BAŞARI DİLERİM.

  6. Evet, güzel olurdu. Ama bunlar tek tek kalan yünlerden. Tanesi 1 TL. Başka kalmış mıdır bilmiyorum. Bir yüncüye uğrayayım.

  7. bence ucuna birşey yapma böyle daha şık örümceğin böyle tok bir örgüde güzel duracağını düşünmüyorumellerine sağlık seneye bende yaparım belki

  8. Eline sağlık Sakagun. Bahar’ın bloğunda da çok beğenmiştim bu modeli. Bu da çok güzel olmuş. Ben de örsem mi dedim valla.:))))

  9. Ellerine sağlık canım.Renginede bayıldım.Çelebimle,bende yapmıştım. Sanırım yakında tüm 10 marifetçilerde olucak.Üzerimizde görünce birbirimizi burdan tanıyabiliriz :)))

  10. beyaz kelebek katılıyorum, Bahar’a teşekkür edelim modeli bize kazandırdığı için Çelebi’ye de paspas benzetmesi yaptığı için