Kolonyamız Bitti…

-
Kolonya Yapımı
Kolonya Yapımı

10 Marifet olarak yeni üyelere kolonya tutmaya bayılırız :) Bir ara kolonyamız bitmişti :) Biraz su, biraz etil alkol biraz da esans… İşte tam tarifi burada nasıl kolonya yapılır da anlatılmış. Etil alkolü bulduktan sonra gerisi gayet kolay bence :) Sitede aynı zamanda kolonya çeşitleri, kolonyanın tarihçesi kısaca kolonya hakkında ne var ne yok anlatılmış…Bu yazı www.10marifet.org için hazırlanmıştır.

7 yorum gelmiş

 1. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Etil Alkol (70° ) eczanelerde satılıyormuş :p Ben çilek kolonyası yaptım :p

 2. Sibella

  Allah Allah ben o kadar sık ve düzenli baktığım halde bu yazıyı görmemişim, Miraycım yaptın mı gerçekten :)

 3. SEMYIL

  Bu yazıyı bende görmemişim… bu kadar kolay yapıldığınasasırdım. bende deniyeceğim..Fraise, çilek kolonyası yapmak hiç aklıma gelmezdi. iyi fikir. (yolda çilek kokusu duyarsam sen olabilir misin?….).

 4. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Hı hı yaptım Sibel ablacım tabi ben tarifteki gibi mililitrelik ölçü kullanamadım ama minik bir parfüm şişesi kapağıyla 1/5 oranlarıyla koydum kavanoza. Başta biraz keskin bir alkol kokusu oluyor ve hafif esans kokusu. Fakat öyle rahatsız edici değil. Alkol buharlaşınca zaten koku kalıyor. Hala çilek esansı kokuyor elim :pSEMYIL :) Ben çocukken bir reklam vardı hani “hiç tanımadığınız bir erkek size bir gün çiçek verirse” diye sanırım 8*4’ün reklamıydı :D O geldi aklıma :p

 5. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Hay hay :)Bu arada müjdemi isteriiim :)Gören var mı bilmiyorum ama torpilli’de açıklama yapılmış :

  yorumlara puanŞimdilik bildirgec’te denemeye başladığımız bir yeni özellik de yorumlara puan. Puanlar anonim olarak tutuluyor ve toplamı gösteriliyor.

  Hehehe :D Yorum tutmak istiyorum diye isyan etmek tarihe karışıyor artık holeyler :D

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin