Kolye geçmiş hayatında kim olduğunu açıkladı! Az sonra!

-
ne ki bu ki
ne ki bu ki

Bu güzelim kolye yine bir geri dönüşüm harikası! Yapılışı biraz riskli olmakla birlikte oldukça basit bir mantığa dayalı… Kolyenin şeklini, üzerindeki desenleri siz belirlerken, rengi için elinizde olan çok da birşey yok… İsterseniz köşelerine ufak taşlar da yapıştırabileceğiniz bu kolye bilin bakalım geçmiş hayatında ne imiş? :)

kolyenin ilk hali!
kolyenin ilk hali!

Bu güzel kolye günlük hayatımızda çokca karşılaştığımız bu CDnin ısıtılarak yeterince eridiğinde kesilmesi ve üzerine şekiller çizilmesi ile yapılmış! Sıcakken üst kısmına bir iğne veya çivi yardımı ile açtığımız delikle, veya yapıştırdığımız metal ile kolye, küpe, anahtarlık yapmamız mümkün!Sayfaları gezerseniz bu şekilde yapılmış birçok takıya1,2, ve ingilizce açıklamalarına ulaşmanız mümkün…

6 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    mikrodalgada eritilerek başlamışlar ilk sanıyorum cidden :) sonra adamın biri biraz çok uzun tutumuş mikrodalgada.. sonuçları pek hoş olmamış! (bkz: mikrodalganın alevler içinde kalması)birkaç fikir de fırın ızgarasının üzerine koymak ya da kaynar suda yumuşatmak ama sanıyorum bunlar mikrodalgadaki gibi çatlak efektini yaratamıyormuş…miş muş muş :)

Bir yanıt yazın