KONDORUN ÇİLESİ

-

Ben bi süredir etamindi, kanaviçeydi “yapmasım var” diye kaşın kaşın kaşındım. Tamam yapayımda ne yapayım. EE kaşınınca kaşırlar misali kendi kendimi yaktım.Marifete bir türlü kimin yolladığını hatırlayamadığım kanaviçe (nam-ı diyer çarpı işi) işiyle kaplanmış bir kutu gördüm.

Nedendir bilmiyorum kutunun üstüne karelere bölerek yola çıktım. İşte tamda orda işler sarpa sardı25*25 Ebatlarına sığabilecek motifler bulmakta zorlandım.İnternet kazan ben kepçe. Evet buluyordum amma velakin benim istediğim bir el işi kutusuydu. Ya desenleri beğenmedim yaa çıktı alınınca işlenecek kalitede olmadı yada benim tasarladığım ölçülere sığmadı. Yapacağım hevesi gelmiş gider mi? Sonuç: ne bulursam işledim. O yüzden de desenler konusunda kendimi hiç memnun edemedim.

kutu sağ ve sol yan
kutu sağ ve sol yan

Sırf bu sebeple yanlara renkleri farklı aynı desenleri çalıştım.Oysaki aklımdaki tasarım çok farklıydı.”Kendim ettim kendim buldum “şarkısını alt zemin olarak almam mümkün mü sayın 10.marifet yetkilileri daha bu işin başı.Kutu kaplama sırasında ayrı bir şok geçirdim altını beslenmeden uyguladığımda onca işin gösteriş bir tarafa yavan kaldığını gördüm.Söktüm .pamuklarla destekledim.Bu seferde şişko bir top oldumu sana( yorgan mı dolduruyorsun kardeşim.)Söktüm.Neyse ki bu sefer ayarı tutturdum.Sıra içine gelmişti sök yapıştır tarumar olan kötü yerleri kapatabilmek amacıyla içinide kaplamaya karar verdim.

kutu iç bölüm
kutu iç bölüm

Siz böyle göründüğüne bakmayın çok uyar diye aldığım harika yeşilli harçlarla hali bakılır gibi değil di.EEE alıştınız artık.Onuda söktüm Gözünü sevdiğiminin su taşları sizden iyisimi var.
Tabiyki bu kadara gelince oldurdum ya tamda bitmiş kutuya iç tasarım çalıştım.Marifette almış başını gitmiş iğneliklere bakarken…Kutuyuaç iğnelik bul oo üşengeçlerini hedef kitle sayan, kapağı aç iğneği fırlat amaçlı bir iğnelik tasarladım

Ağaç ve evin çatısındaki siyah bölümler reklam magnetlerinden mavi kısmlar ise polardan.Kutunu içinede beyaz kutuyu yapıştırdım.Küçük parçalar için.10 marifette Kondor prodüksiyon gururla sunar.

38 yorum gelmiş

 1. vaaay sen bu işte iyice ustalaşma yolundasın kondor ellerine sağlık uğraşınca daha güzel oluror be bak iyi ki o kadar uğraşmışsın sutaşlarıda harika olmuş ellerine sağlık :)

 2. kutunun üstü uğraştırmış ama değmiş. detaydaki kibrit boyundan gördüğümüz üzere iyi işçilik çıkarmışsın :)

 3. jeliboncuk beğenmediğim kutu üstündeki temalar ben iplikti, makastı öyle figürler düşünmüştüm. Ve hayalimde rengarenk değilde daha naif motifler vardı. Buda kendi havasında oldu.nrhnmrl sutaçları benim can simidi gibi kurtardı desem.Anlatım işciliğimden daha kuvvetli:)Shane hocam gelmiş, saygılar.

 4. Günaydın herkese:))sevgili kondor anladımm çok uğraşmışsın ama sonuç çok şeker olmuş.Şarkı söyleyen kuşlara bayıldım.İç tasarımda harika.Eline emeğine sağlık olsun..

 5. gönüldenele uğraşmak ne kelime “sen kim kutu kaplamak kim plansız kadın” diye söylene söylene bir kısmını çalıştım.ama bitincede aa şurası aa burası hesabı bitti.Şarkı söyleyen kuşları görünce hemen yapıverdim.Benim yıllardır kendi çizdiğim bir resme çok benzettim.Yalnız şimdi atladığım bir bomba geldi aklıma o kuşların olduğu bölümü son kare deyip özene bözene bir desen buldum.Ortası ya vurucu olsun diye kalkıp desendeki renkleri bile satın aldım.Ay olamaz desen bir kötü oldu.Figürdeki o tatlı bebek katil gibi duruyor. Söksen sökülecek gibi değil.EEE siz alıştıydınız dimikestim.Başka bir parçaya çalışıp aplike ettim.Birgün bir işimde lastik donu gibi uzamasın inanılır gibi değil.

 6. sevgili kondor kendine neden haksızlık ediyorsun da beğenmiyorsun… makaslığı, iğneliği, dizaynı, işlemeleri, kaplaması… daha hangisini sayayım? hepsi birbirinden güzel olmuş… velhasıl kelam ellerine sağlık:)

 7. neden haksızlık ediyorsun da beğenmiyorsun…

  YA SADECE KISSADAN DEMEM ODUR Kİ KAFAMDAKİ BU DEĞİLDİ.AMA BU ÇIKTI.

 8. Bence böyle çiçekli böcekli olmasının sebebinin kaderle ilgisi var. Kızın büyüdüğünde bu caanım kutu dikiş kutusu olur mu diyecek ve el koyacaktır. Makaslı falan olsa mecburen sadece dikiş kutusu olurdu. Kutuyu kendin yapsan daha az uğraşırdın, kumaşla kutu kaplamak zordur. Sutaşı da çok yakışmış bu arada. İşlemelere zaten söz yok.

 9. Harika olmuş, elinize sağlık, benim gerçekten çok hoşuma gitti:)Bi de şu magnetleri iğnelik yapmak ne güzel fikir..Şöyle bir kutu ben de yapmak istiyorum, o kadar beğendim ve özendim…

 10. Büyümeye gerek kalmadan lafını etti canım anne bana ne yapıyorsun. Geçen onunla bir kitap okuyoruz annenin ismi ne? baban ne iş yapar ?hala, teyze falan.Annenin işi ne?”iplik işi yapıyor” :)uzay bizde seni yad ediyorduk nerelerdesin sesiberi el projesinde uzay olaydı ne işlerdi dediydik.mutlulukmevsimi siz yazmasaydınız vallahi ben diyecektim bilinen bişeymiydi kimselerin dikkatini çekmedi diye. Aman yaparsınız lütfen her ayrıntıyı planlayın. Benim adetimdir “yapacam” geldi mi atlarım sök tak bi ara vazgeçesim geldi. Sırf işlemelere kıyamadımda devam ettim ki iyikide devam etmişim.

 11. çok çok güzel olmuş. bu aralar aynı dert bendede var. elimde dört çerçeve var onlara uygun desen bulucam diye öldüm valla. günlerce aradım nette. kiminin boyutu uymuyor. kiminin desenini beğenmiyorum, birde aynı ebatlarda birbirine uyumlu dört desen arıyorum, düşünsene ne kadar zor. vazgeçmekte istemedim taktım çünki. sonunda yaptım birşeyler ama çokta içime sinmedi. seni çok iyi anlıyorum. ellerine sağlık bence çok neşeli bir kutu olmuş.

 12. kondor buralardayım şeker ama pek bakamadım 10 marifete.. konularıda takip etmedim laf atan olduysa cvp vermediysem özür.. sesiberin projesini görmedim :(

 13. görünen o ki işleme öncesi daha çok zaman almış ve yorucu olmuş.Motiflerde kutu da harika, ellerine sağlık.

 14. bencede gayet güzel:) içine sinmemek ya da ben ne düşündüm ne çıktı, bunları bende çyle çok yaşıyorum ki.. plansız başlıyorum ondan herhalde.. gerçi bir ay düşünüp te nasıl plansız oluyorsa :) ama kutu çok güzel, bence de kızının kısmeti o :)

 15. hepiniz gelip güzel güzel yazıyorsunuz sağolun insan garip bir şekilde moral oluyor.

  Bir sürü teferruat düşünmüşsün.Kolay mı?

  inan Neduk bu benim için kolay kısmı ben tam bir ayrıntı insanıyım beni en çok zorlayan şey temzi iş çıkarmak.Galiba kafamdaki düşünme hızıyla yapmaya kalkıyorum eee malum el sabır ister. Ama kendimi sürekli terbiye ediyorum.Yatmadan önce bir yumurta un çırpıyıyorum kendim için.(tamam kötü bi espriydi ben gidip bir çay içeyim)

 16. kondor harika:))) 25x25lik nekadar aradın dmi ya ama harika mukemell çok hoş…kittye bayıldımm tam ustte olmuş çok güzel hepsi eline sağlık..

 17. bende diyorum ki etamin kankam jemand nerde ay yenilen pehlivan hesabı doymamışım birde perde başladım.Ondada ara takara mutfak malzemeleri birde arkadaşım başla meyve sebzeler her yerimde şema oldu inan. Ama sorun hep aynı işte her bulduğun internetten çıktısı alınınca işlenecek gibi çıkmaya biliyor. Boyutların tutmasıda ayrı bir dert öyle böyle ilerliyoruz işte. Yalnız aidayı gördüm dediğin doğruymuş dokusu bir başka.Sesiber sen yapacan ben kaşındığını anlıyorum senin nezlinde herkeze burdan yazayım dmc’nin aidakumaşlarını gözle görmeden işleme yapacağınız kumaşa karar vermeyin derim.

 18. Ben de gördüm de onları, kesin ne yapacağıma karar vermeden atlamayayım dedim. Bu kış etamin işleme aşkıyla tutuşmuştum, biliyorum ki yaza birşeyim kalmaz. Kışa yine başlar. Yazın birşey yapamıyorum yahu.Sabah mineyle konuştuk, bundan sonraki etkinlik puzzle gibi birşey olsun mu, dedik. olsun, dedik. gün yapıp, her hafta birimize birşey yapalım mı dedik, yapalım, dedik. İşte böyle:)

 19. ben de çok güzel perde modelleri var kondor mail adresini yaz kitaptan çekip gönderiyim gelincikler falan … bence de aidanin count sayılarına dikkat etmek lazım benim aldığım sıfır etamin cinsindendi bir tablo başladım küçücük oldu:) kondor sen yaptıklarını toplu halde paylaşıon herhalde ben daha bitmeden koymuşum iligili yazılara bakınca bi tane süper mario panom vardı doğru ya bitiremedim daha :)

 20. yapalım sesiberde vallahi ben bittim yetişmez diye bin telaş paralı iş olsa girişmezdim yuh bana yani:)jemand aida öyle deliklerden küçük düşüyor.Projeyi tam tasarlamadan göndermem ben reklam her zaman önemlidir derim.Sen yayınladığında aklıma gelmişti. Acel tecel yok bitmediyse biter.Bu hobi işlerinde kendime ikinici terbiyemde bu artık. Madem zevk alıyorum “bitsin kasmalarını” bünyeye sokmamak lazım.

 21. Acelemiz yok, bittiği zaman biter de biz dayanamıyoruz, ben de öyleyim bazen hobim fobim olabiliyor. El olayını sevdim ama hala sıkılmadım hayret.

 22. bbuket sen dmc şemalarına hiç baktımıydın yalnız üye olmadan göremiyorun yinede link atatyım gelen olarak lazım olan olursa bakının derim.sesiber aynen o dediğin gibi hobim fobim durumu?

 23. teşekkürler kondor sana ayrıca mesajda yazdım. kızlar laf kanaviçeden açılmışken söylemeden geçemiyeceğim hanımeli sitesine mutlaka uğrayın derim. çok çeşit var ve hepsi birbirinden güzel.

 24. kondor;ben ortalarda yokken hem elin işlemiş, hem çenen….vay vay vaaaaaay! ne yapmışsın böle, süper olmuş, hele anlatımın, okumaya doyamadım…coşmuşsun, COŞMUUUUŞ:)

 25. güneşedoğru sen kapının ardında duruyormuşsun ya görmedim daha yeni eklediydim hemen yazmışsın sağol, görmemişsin demek ama yakından çok kusuru var yalan yok ve çok uğraşmıştım allah biliyo tecrübe işte bir daha çalışsam farfinin eklediği konudaki gibi yaparım.aslen bir daha çalıştım ama onu nakış işledim ben onu yayaınlamadım yahu du ben bi foto bi konu ekleme işi yapayım dimi.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Kolay bilek iğneliği yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok kullanışlı bir bilek iğneliği hazırladım, dikiş dikerken işimizi kolaylaştıracak bir çalışma oldu 😉 ben kendi bileğime göre yaptım, siz de ölçerek kullanışlı bir iğnelik yapabilirsiniz, ilk olarak kalıbını...

Kumaştan çiçek şeklinde iğnelik yapımı

| | 0 Yorum

Bugün sizlere kumaştan çiçek şeklinde iğnelik yapımını anlatacağım. Öncelikle kare iki kumaş kesiyoruz. Tersinden birleştiriyoruz iki kumaşı. Köşelerden katlıyoruz. Önce iğneledim, sonra makinemde diktim. Kurdelemizi ayarlıyoruz. Ve diktiğimiz köşelerden kurdeleyi...

Papatya şeklinde kumaş iğnelik yapımı

| | 0 Yorum

Herkese merhaba. Puantiye severler için cici bir iğnelik çalıştım. İlk olarak 6 adet etrafı için bir adet de ortası için daire kesiyoruz, ben hepsini aynı boyutta kestim. Çizdiğim yerlerden uygun...

Keçeden kuzu iğnelik yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar keçe dostları Bu yazımda cici bici kuzumuzun yapım hikayesi var. İğnelik olarak yapıldı kendileri. Yapım aşamalarını fotoğrafladım ilgilenenler için. Umarım beğenirsiniz. Üç tane kuzu motifi çizerek başladım. Ardından kafası...

Keçe kuş iğnelik yapımı

| | 0 Yorum

Herkese merhaba, güzel bir hafta geçirmeniz dileğimle… Keçeden lavanta kokulu, masanızda rahatlıkla kullanabileceğimiz sevimli bir iğnelik hazırladım. İlk olarak kalıpları hazırladım ve kuş bedeninden 2 adet, kanatlardan iki adet diğerlerinden...

Keçeden kaktüs iğnelik yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba marifetli arkadaşlarım Çok cici bir iğnelik hazırladım, çalışma masamızda her daim yerini alabilecek işlevi büyük kendi küçük bir iğnelik. İlk olarak 6 parça aynı boyutta kestiğimiz keçe parçaları 2’şerli olarak...

Balkabağı formunda iğnedenlik dikimi

| | 0 Yorum

Merhabalar efendim, yine ben ve yine iğnedenlik yapımı. Bu sefer balkabağına benzettim iğnedenliğimi Malzemelerimiz; *Kumaş, farklı renklerde *İğne, iplik, makas *Elyaf *Boncuk Yapım aşamaları; Kalıp olarak bu çiçek kalıbını kullandım,...

İğne oyasından iğnedenlik yapımı

| | 0 Yorum

Minicik yastık üzerine iğne oyasından iğnedenlik yapma fikri geldi aklıma. Yeni şeyler keşfetme fikri kulağa hoş geliyor. Süslü bir iğnedenliğim yok. Dağınık iğnelerimi toplama fikri için minik bir yastık diktim....

İğnedenlik yapımı

| | 0 Yorum

Bu süslü iğnedenliği harika iğne oyaları yapan marifetli kayınvalidem için yaptım. Umarım görünce beğenir ve severek kullanır. Yapımı için gerekli tüm malzemeyi 1.karede görebilirsiniz. Liste halinde yazacak olursam: 2 adet...

Minik vazo yapımı (cam boyama)

| | 0 Yorum

Merhaba. Bu aralar evdeki kavonozlarla meşgulüm. Geçen sefer iğnedenlik yapmıştım bu sefer de küçük su biberonundan vazo yapacağım. İlk denemem olduğu için tabii ki acemilik var Malzemelerimiz : * Küçük...

Kavanozdan iğnedenlik yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba. Bugün sizlere iğnedenlik yapımını anlatacağım Öncelikle küçük bir kavanoz temin ediyoruz. Ben oğlumun küçük mama kavanozu kullandım. Kullanacağım tüm malzemeler bunlar -Minik kavanoz -Yuvarlak kestiğimiz kumaş -Bir parça jüt...

CD’den iğnelik yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar. İnternette görüp çok beğendiğim bir çalışma ile buradayım. Modeli gördüğüm sitede yapılış yoktu, ben de yapılışını fotoğraflarla paylaşıyorum sizlerle.. Gerekli Malzemeler: – Çeşitli desenlerde kumaş – CD, DVD de...