Konuşan Baykuşlar

-

Bu baykuşlu kolye uçlarını çok sevdim. Sanki konuşuyorlar. Şöyle diyorlar:

Düşünceli,akıl sır erdirmeye çalışan baykuş:hmmm enteresan bir düşünce anlıyorum. Neden acaba? Yok yok sanki öyle demek istemedi.

Sunucu baykuş:Ormanıma hoş geldiniz sevgili konuklar! Bugün yine gözlerineze inanamayacaksız. Çok şaşıracaksınız çok. Sizleri kucaklıyorum, kanatlarımla selamlıyorum.

Hafif hırslanmış baykuş:kafam kazan gibi oldu yahu. Düşün düşün bir yere kadar. Buraya bir gelsinde ben ona gününü gösteririm.

Evli baykuşlar:Sağdaki: Off çok yoruldum bugün.Hayatım hadi sende uyusana, ne düşünüyorsun öyle kukumav kuşları gibi.Biz baykuşuz unuttun mu?Soldaki:Yok uykum yok benim, iyiyim böyle.Tavuklar gibi erkenden yatacak değilim :)İlgili link burada.

8 yorum gelmiş

  1. Çok teşekkür ederim. Beğenmene sevindim.Ben marmara üniversitesinde İktisat okudum.Sonra yine aynı üniversite de kalkınma iktisadı ve iktisadi büyüme üstüne yüksek lisans yaptım.2008 de de istanbul üniversitesi iktisat doktora programını kazandım. Ders aşamasını geçtim ama yeterlilik sınavında başarılı olamadım.Şimdi aftan yararlanmayı düşünüyorum. Saygı ve sevgilerimle….Sizin mesleğiniz neydi?

  2. Çok teşekkür ederim. Beğenmene sevindim.Ben marmara üniversitesinde İktisat okudum.Sonra yine aynı üniversite de kalkınma iktisadı ve iktisadi büyüme üstüne yüksek lisans yaptım.2008 de de istanbul üniversitesi iktisat doktora programını kazandım. Ders aşamasını geçtim ama yeterlilik sınavında başarılı olamadım.Şimdi aftan yararlanmayı düşünüyorum. Saygı ve sevgilerimle….Sizin mesleğiniz neydi?

    Ben de Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldum. Sonra Ankara’ya yerleştim. Burada ağır ceza hukuku ağırlıklı olmak üzere stajımı tamamladım. 6 sene doldu meslekte, halen devam ediyorum. Eşim ve bir ortağımızla açtığımız bir büromuz var.Açıkçası ben senin sanatçı ya da çocuklarla ilgili bir mesleğin olduğunu düşünmüştüm. Yani paylaşımlarından çıkardığım kadarı ile, resim, müzik yada o çok sevdiğin tütüler içinde bir balerin:))Benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim:))

  3. Muhteşem, mesleğinde başarılarının devamını diliyorum. Mesajını okuduğumda ki henüz o zaman evden çıkmamıştım şimdi döndüm, çok mutlu oldum. Neşem yerine geldi. İnsaları seviyorum, insanları seviyorum diye şarkı söylemeye başladım. Bir sanatçıya benzetilmek bile çok gurur verici. Ben de sanatçı bir ruhum olduğunu düşünüyorum. Çok yönlü bir insanım.Yazdığım 100-150 şiirim var. Son zamanlarda edindiğim hobim deniz taşlarını boyamak. Onlarda yanılmıyorsam 11 tane filan oldular. Burada paylaşmayı düşünüyorum ama resimlerini çekmeye fırsatım olmadı. Bir ara heykel kursuna gitmiştim. Yaptığım iki heykelim var. Keman kursuna da gitmiştim 2 sene kadar. Notaları öğrendim. Bu aralar pek elime aldığım yok ama çalabiliyordum. Hayvanları ve doğayı çok seviyorum. Doğayla başbaşayken içimi bir sevinç kaplıyor. İnsanları seviyorum. Daha önce uluslararası kongrelerde görev almıştım. Kongreler 5 yıldızlı otellerdeydi. Çok eğlenceliydi. Seyahat etmeyi,yeni insanlar yeni kültürler tanımayı seviyorum. Yüksek lisans tezim turizm üstüneydi. Seyahat acentaları ve tur operatörleri ile ilgili. Organik tarımla da ilgileniyorum. Evde çekirdekten fidan ve tohumdan çiçek yetiştirmeyi çok seviyorum. Doktora tezi aşamasına gelebilirsem organik tarımla ilgili bir tez yazmak istiyorum. Çocuklarla da iyi anlaşııyorum. Lisedeyken fen bölümünü bitirmiştim. Ancak İktisadı seçtim. Babam ve onun babası da iktisatçı idi. Bir şirkette çalışmak istiyordum. İktisatın çok geniş bir alanı var. Ve buna uygun. O yüzden onu seçtim. Şimdi öğretim üyesi olmak istiyorum.Ancak henüz herhangi bir yere başvuru yapmadım.Biraz dinleniyorum.Yakında ders çalışmaya başlayacağım,ales ve üds sınavları da var.Ve üniversitelere öğretmenlik için başvurabilirim.Saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

  4. Yazdıklarını hayranlıkla okudum. Sanki ailemden biriymişsin gibi de seninle gurur duydum. Yazılarını okudum. İzninle bende yarattığın izlenimi açıklamak istiyorum. Öncelikle çok hassas ve kırılgan olduğunu düşünüyorum, üzüldüğün zaman başkalrını kırmak yerine daha çok içine kapanıp kendine eziyet eden birisin gibi geldi bana. Yanılma payım yüksek ama nedense böyle düşündüm. Ama bunun yanında çok naif çok zarif bi insansın. İnce detayları çok güzel yakalıyosun ve ona ilişkin hayal ettiğin resmi de paylaşıyosun. Açıkçası ben seni tanımadan sevdim.:) Bana gelince, ben de son günlerde ahşap boyama ile ilgileniyorum, haftasonu için bir projem var. Keman çaldığına çok sevindim, ben de yazın başlamak istiyorum, hep istediğim ama bir türlü fırsat bulamadığım bişey. Ben de seyahati severim, iyi ki de seviyorum çünkü işim gereği de çok sık şehirden ayrılıyorum. Turizmle ilgili tez hazırlaman ve üds, ales hikayelerin ise bana çok tanıdık geldi. Kardeşim turizmci ve şu anda o sınav maratonuna hazırlanıyor, o da öğretim üyesi olmak istiyor, bakalım hayırlısı. Tüm yazdıkların için, içini açtığın için çok ama çok teşekkür ederim. Beni şaşırtmadın. İnsanları sevmesen bu kadar güzel düşünemezdin. Mutlu günler diliyorum…

  5. Çok teşekkür ederim Bahar. Yazdıkların beni onurlandırdı, gururlandırdı ve çok mutlu etti. Sevildiğimi bilmek ne hoş. Ben de seni sevdim. İlgin için de ayrıca teşekkür ederim. Hakkımda düşündüklerin doğru. Bu kadar doğru tahminler yapman beni şaşırttı açıkçası. Kendimi olduğum gibi aktarabildiğim için mutlu oldum. Beni anlamaya çalışman ve anlaşılmak bu ne büyük zevk. Senin de insanları, anlama tanıma konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Sen de sevgi dolu bir insansın. Benzer yönlerimizin olması da çok hoş. Kardeşine de eğitim ve iş hayatında başarılar diliyorum. İltifatların için çok teşekkür ediyorum. Çok naziksin. Herşey gönlünüzce olsun. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sağlıklı, huzurlu, sevinçli günler ve geceler diliyorum.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...