Koruncuklar için örgü bluzlar

-

örgü bluzlar
Ananas motifli beyaz bluz.

örgü bluzlar
Yine ananas desenli siyah bluz (pineapple crochet motif diye aratırsanız internette motifin kalıplarına ulaşabilirsiniz).  Bu arada inanılmaz şık duruyor bu siyah bluz, ileride kendime de yaparım belki üşenmezsem.

örgü bluzlar
Bu da babydoll havası taşıyan bir bluz örneği. İnşallah beğenilir ve satılırlar. Örgü takı da yapmaya çalıştım o da ikinci partide az sonra :)

66 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  bugün çok sinir oldum benim memleket gezisi haftaya ertelendi daha bir kaç cruciani ekleyecektim, gezi planı yüzünden erken yolladım kargoyu :( kusura kalmayın takılar pek istediğim gibi olmadı :(

 2. Ellerinize sağlık; çok güzel, çok şık ve son derece modern olmuş bu bluzlar! Mutlaka alıcısı çıkar bunların eminim :) :) :)

  Bu arada sergiye çok güzel katkılar olmuş; buradan herkesi kutlamalıyım!
  Size aracılık düştü gördüğünüz gibi :)
  Sevgiler

 3. Avatar photo

  goncacığım çok teşekkürler :) memlekete gidecem bir terslik olur, bir iş gelir başıma diye kargoyu erken yolladım .daha bir kaç takı falan yapsam daha iyi olurdu içimde hep bir şeyleri eksik yapmışım hissi kalıyor benim ya.

 4. beyaz olanin bende hazir alinmis siyah benzer bir modeli var ama senin yaptigin inanki onsan bile cok daha guzel :) gorunce hemen onu hatirladim sonra asagiya bi baktim oww daha neler varmis :) uzakta olduguna sukret surekli biseyler isterdim senden :D

 5. Avatar photo

  aslında daha farklı durabilirdi doğru yünü seçmemişim daha ince bir yünle daha dökümlü dururdu. örgüde daha acemiyim geçen kış başladım örgüye zaten :)

 6. Avatar photo

  siyahın fotosu berbat çıkmış.fotoğraf makinasının ayarını bozdum bir türlü düzeltemedim bir de blog açıp kendimi rezil etmeyeyim bu berbat fotoğraf yeteneğiyle :)

 7. Avatar photo

  sevgili zulaltan, ne çok uğraşmışsınız… ne eksik kalması, daha ne olsun… elleriniz dert görmesin. çok güzel olmuşlar.

 8. Avatar photo

  Ooooooooo :) Döktürmüş birileri döktürmüüüşşşşşş :) Vallahi harikasın be Filizcim, hepsi harika görünüyor ama pembe olanına ayrıca bayıldııııımmmm :) Beyazını da çok kullanırdım ben kesinlikleeee :) Ama pembe beni vurdu hakikaten… Süpersin ne çook şey göndermişsin hakikaten, bir de takıların var ve onları da merakla bekliyorum canım benim…. Ellerine, kollarınaaaaa, kocamaaaan yüreğine, iyi niyetine, tatlı diline, alçak gönlüne sağlııkkkkkkkk :)

 9. Avatar photo

  Alçak gönlüne derken alçak gönüllülüğüne demek istedim ammaaaaaan yanlış anlaşılma olmasıııın :) Sen anlamazsın da anlayan anlasın yani :)

 10. Avatar photo

  shane, çok teşekkürler :) hayırlı bir işin içinde bulunmamı sağladığınız için çoooook minnettarım keşke daha iyilerini yapabilsem :)

 11. Avatar photo

  şenay çok yanlış anladım hatta mezurayla gönlümün alçaklığını ölçmeye çalışıyom şu an inç ölçüsüne mi yoksa cm ölçüsüne mi baksam :) allah iyiliğini versin ben seni yanlış anlar mıyım yahu !! sen çince yaz ben onu bile anlarım haha :) çok sağol edirne güzeli :)

 12. Avatar photo

  Valla zulalcim şimdi ingilizce biliyorum ama bazen birkaç cümle çevirttiriyorum bakalım doğru mu diye :) Kimi test ediyorsam ama o bile bazen farklı anlamlarda çevirebiliyor :D Çince bilmeden buraya yazmayayım hiç bilgim yok bir virgül oynatırsan hani büyük değişiklik falan oluyordur yanlış olmasın :D O kadar bilmiyorum yani :)

 13. Gözümden yaş geldi okurken; dayanamadım! “Hadi ben de gireyim lafın orta yerine! ”
  İngilizce, Rusa, Azeri ve kuş dillerini google yerine tercüme ederim.
  Flemenkçe için bacımdan yardım alırım :) :) :) :)
  Bedavasından tercümançı geldi hanım :)

 14. Avatar photo

  Çince yok mu Nurdan Hanım :) Hem kuş dili benim bildiğimden değildir kesin :) Onun yazılabilme olasılığı var mı :) O konuda da cehaetim ortaya çıktı (Sanki diğerlerini biliyormuşum gibi yazmışım ya neyse :) )

 15. Çinliler bile Çinceyi ilkokulu bitirene kadar sökemiyorlar! Onu sökecek kadar ne akıl ne de ömür olduğunu düşünmüyorum :) :)

  Kuşdili yazılır neden yazılmasın! Örnek: Begen segenegi çogok segevegedigim” :D

 16. Türkçe sular seller gibi :) İngilizce’ nin anahtarı da hazır daha nolsun :) hiiiççç haksızlık yapmayınız kendiinize efeem!

  Ayrıca bedave tercümançılık hizmetini “Koruncuklar” şerefine vereceyiz dedik bir defa demi ? :)

 17. Bir ülkeye uyum sağlamanın en iyi yolu o dili konuşmaktır demiş ulu babalar! Ön şart kendi dilini de iyi konuşmak amma!

  Netçede kafasını gözünü yara yara öğrendik valla! :)

 18. Avatar photo

  valla benim çevirmenliğimi üstlendiyseniz işiniz zor önce türkçeye çevirip sonra ingilizceye çevirmek lazım benim cümleleri :)

 19. Avatar photo

  Haha :) Evet benim bildiğim kuş diliymiş o da :) Yani kendi çapımda salladığım ve nasıl olsa kimsenin salladığını anlayamadığı dilim diyim :) Söylendiği gibi yazılıyor demek :D haha :) Allahıımmm kendime hayret etttim neler söylüyorum böyle :D Hep bu zulalten yüzünden çince falan dedi kafam daha adını duyunca karıştı değil öğrenmeye çalışmak :) Mesela ben gürcüyüm gürcüce bilirim ama yazamam :D Kuş dilini de öyle sanmıştım haha :)

 20. Sevgili Zulaltan, sizin Türkçe’ niz çok temiz bi kere! Yerel ağızları da güzel yazıyorsunuz (konuşmanızı duymadaım da o konuda ahkam kesmeyeceyim)

  Bundan iyisi Şam’ da kayısı da o kısmı Şam’dan Malatya’ ya değiştirireyim daha güvenli olur .)

 21. Yok Gürcüce çok ayrı bir dil! Rusça Slav kökenli – Gürcüce , Ermenice Hint-Sami kökenli
  Taban tabana zıt
  Ben Ukraynaca anlıyorum. Rusçaya benziyor

 22. Avatar photo

  ben hep gürcülerin rus etkisinde kalıp rusçaya yakın bir dil kullandıklarını zannederdim. bugün yeni bir şey öğrendim sayenizde

 23. :) :) :) Gel ne olursan ol yine gel! Annem Konya Kız Öğretmen Okulu mezunu! O ağzı da ona sorarım o bilir :D

  Benden kurtuluş yok kısaca :)

 24. Gürcüler tam tersi – Sovyet ittifakında öyle oldular. Eski liderlerin bir kısmı Gürcü’ydü çünkü!

  Şimdi ABD – AB eksenindeler – tam düşman kardeş olmuş vaziyetteler Rusya ile!

 25. Avatar photo

  Amanııııınnnn neler olmuş burada :) Vallahi diller festivali yaşanmış ve nedense hepsini de bir kişi biliyor :) Vallahi süpersiniz Nurdan Hanım :) gamarcoba sizede :) Gürcüce yazılışı çok farklı zaten hiç girmeyin o konuya :) Ama kendi bünyenizde neler barındırıyorsunuz vallahi süper :)

 26. Avatar photo

  Hahaha :) Kısss biz gürcistan sınırında olduğumuz için ister istemez konuşuluyor hala şimdi bile fakat öyle bir kendimize yontmuşuzki gürcistandan gelenlerle konuşuyoruz anlamıyorlar hahaha :) Boşver sen eskileri yenileri burda işte napcan onları :)

 27. “nöğrüp nişlen eyimisin” – Annem artık REM uykusuna geçtiği için şimdi cevabını sorup yazamaycam ama “ne yaparsın nasılsın iyimisin” olarak algıladım Konya merhabasını onu deyim!

 28. Avatar photo

  şenay zaten bizim dilin yarısı arapça, farça ve ingilizce kelimelerden oluşuyormuş bu durumda ben üç dil biliyorum ama bildiğimin farkında değilim sanırım :D

 29. Şenay hanım çok yaşayın emi! éÇok gezen mi çok yaşayan mı” Dil konusunda çok gezen tabii. ben süpürge gibi çat orda çat burda öğrendim işte ukalalık yapacak kadar :D

  Zulaltan kesinlikle bakacağım o videoya ;) Ders çalışıyım o şiveden de kırarız lafın belini evelallah :)

 30. Çok keyifli sohbetti sevgili Zulaltan ve Şenay Hanımlar!
  Ben izin isteyerek kaçıyorum!

  Gönlünüze, güzel ve ince düşüncenize sağlık diyorum! Şu Koruncuk’ lar nelere kadirmiş yarabbim :)

  Güzel düşler görün bu gece :)

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA