Salı, Ekim 25, 2016
Köseleden Şeker Kabı Yapımı

Köseleden Şeker Kabı Yapımı

14
bitmiş hali
bitmiş hali

İlk yazımda içki kutusundan kendi yaptığım Şeker Kabı örneğini paylaşacağım.Malzemeler:* Boş İçki Kutusu* Kösele* Eskitme Pıtpıt* Deri Bıçağı* Maket Bıçağı veya Makas* Cetvel* Deri Yapıştırıcısı* Deri veya Çiçek Boyası* Verniknasıl yapığım içeride: Öncelikle kösele içki kutusunu saracak boyutlarda kesilir.

Kesilmiş Kösele
Kesilmiş Kösele

Daha sonra seçilen desen veya yazı kurşun kalem yardımıyla kösele üzerine çizilir.

Çizim
Çizim

Çizilen desen deri bıçağı ile belirginleştirilir

Çizim
Çizim

Dilerseniz desen veya yazı etrafına pıtpıt ile süsleme yapılabilir.

pıtpıt ekleme
pıtpıt ekleme

Daha sonra kösele kutunun etrafına düzgün bir şekilde yapıştırılır. İstenilen renkte desen belirginleştirilecek şekilde boyanır.Ben bunu Şekerlik olacak şekilde yaptım. siz isterseniz Şaraplık, Çay Saklama Kabı vb..kullanabilirsiniz :)Diğer Yazılarım:El Yapımı Nikah ŞekeriDeri Kaplamalı AynaDavul Derisinden Abajur Yapımı

14 YORUMLAR

  1. @Erceylan, hoşgeldiniz çok güzel bir çalıma olmuş. kullanılan fontta, gotik temaya uymuş. eğer sizin eseriniz ise; fotoğrafların üzerine 10marifet.org veya kendi isminizi ekleyin ya da fon olarak kullanın isterseniz.

  2. Hoşgeldiniz.Çok profesyonelce bir çalışma olmuş. Anlatım da çok güzel. Köseleden birşeyler yapmak hiç aklıma gelmezdi. Ellerinize sağlık.

  3. Herkes yazmış bana yazacak birşey kalmamış. Arkadaşlarıma katılıyorum. Çok özgün, çok değişik, çok yaratıcı bir çalışma. Müthiş olmuş….