kova kapağından kapı süslerim

-

eveeetttt hepsiii aynı teknik. yoğurt kovasının kapağını ortasına çay tabağı koyarak çizip o çizdiğimiz yeri keserek çıkartıyoruz.ortası boş oluyor. sonra bu nikah şekeri tüllerinden uzun ve kalın şekilde kesip çerçevemize beyazı görünmeyecek şekilde sarıyoruz.en son biten yeri dikiyoruz.sonra tülümüzü 15 cm eninde 1 metre boyunda kesiyoruz. (ölçüler göz kararıda olur) ve tül doladığımız çerçevemizin orta kısmından kestiğimiz tülü katlamadan açık bi şekilde ve pile pile yaparak elimizde dikiyoruz.dikme işlemi bitincee orta kısma gelen tülü dışarı bakan tülün üstüne doğru elimizle düzeltiyoruz.

kayınvalideme yaptığım
kayınvalideme yaptığım

yatak odamaa
yatak odamaa
henüz olmayan çocuğumun odasının kapısına
henüz olmayan çocuğumun odasının kapısına

yani hani kestiğimiz tülü düz bi şekilde pile pile dikiyoruz ya,dikme işlemi bitince onu dışarıya doğru ikiye katlıyoruz.ve sonraa katladığımız tül dik dursun diyee süsleme yapacağımız çiçeklerimizi o tülü tutacak şekilde dikiyoruz(ya da sıcak silikonla yapıştırılabilir.ben bunları yaparken silikon tabancam yoktu) aşağı gelecek kısmına da kurdelemizi fiyonk veya üçlü fiyonk yaparak dikiyoruz.böyle elimizde bebek falan varsa onuda dikebiliriz.ve en son asabilmek için arkasına askı şeklinde kurdele dikiyoruz..buradaki kapı süsümde kova kapağından.umarım anlatabilmişimdir. yapacak olan varsa ve anlamadığı ve biryer varsa sorsun lütfennn.. sevgiyle kalıınn..

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
alaca91

Cıvıl cıvıl,her olumsuzluktan iyi bir yön çıkartan,biraz duygusal biraz pollyanna,biraz agresif,biraz çocuksu,çokta eğlenceli,taklitçi,komik..

6 yorum gelmiş

  1. esinn43

    sana bi tüyo vereyim slikon tabancam benim de yok slikonu çakmakla yapınca da kullanabiliyosun ben öle yapıyorum hehe :D

Bir Cevap Yazın