Kredi Kartıyla çiçek yapımı

-

Bu çiçeği kredi kartına yünü dolayarak yaptım. Broş olarak kullanıyorum.Komşumda bu çiçeklerin birleştirilmesi ile yapılmış bir şal var. Çok harika görünüyor.

Ortasını iğneyle birleştirdim.

43 yorum gelmiş

 1. as2003

  evet ya ama nasıl yapıldığını da anlatsaydın veya gösterebilseydin çok daha güzel olurdu. herşeyde kullanılabilir bu çiçekler değilmi.

 2. DenDenAk

  Dilevsere katılıyorum demek işede yarayabiliyormuş. Aslında motifmatikle ortası iğneyle sarılarakda yapılabilir.

  Sakagün senin için eklemiştim hatırlarsan. İp daha kalın kullanılırsa olabilir değil mi? Hemen yapıyorum denemek için. Fikir için teşekkürler.

 3. sakagun

  Teşekkürler arkadaşlar.Dendenak komşumun aradığı çiçeği senin motifmatikle yaptığın çiçek sanmıştım ama değilmiş. Motifmatikte çiçeklerin yaprakları yan duruyor. Kredi kartıyla yapıldığında farklı duruyor.Komşum şalın kredi kartıyla yapıldığını söyledi. Ama nasıl yapıldığını çıkaramamış. Internet’te çok aradım ama bulamadım. Ben de aldım elime kredi kartını, bir iki uğraştan sonra nasıl yapıldığını buldum.Yapılışını fotoğraflayarak anlatacağım. Ama bugünlerde işlerim çok yoğun. Vakit bulduğum anda ilk işim bunu anlatmak olacak.

 4. sakagun

  Biraz hızlıca yaptım. Ama bir fikir verir umarım. Burada 5 kere doladım. Ne kadar dolarsanız o kadar pofuduk olur.Kredi kartının hem altından hem de üstünden sabitliyorsunuz. Alt kısmında yaprakların birbirine bağlı olması için şu resimdeki gibi bir öncekinin ipini de içine alacak şekilde geçiyorsunuz.

  En son ortasını birleştirmek için ipin iki ucunu düğüm yapıp iğneyle karşılıklı yaprakları birbirine dikiyorsunuz. Aralardan iğneyle geçerek ortasını süslüyorsunuz. İsterseniz ortasını tığla da yapabilirsiniz.

 5. ufudik

  Aaaa Sakagün bayıldım. Çok da güzel anlatmışsın. Yeni bir şey öğrenmek çok zevk veriyor bana. Hem de böyle güzel bir şey… Çok teşekkür ederim….

 6. Aruw Collection

  Çok hoş olmuş, nasıl görmemişim şimdiye kadar diye yazıyordum ki konunun tarihine baktım :) ne büyük pot kıracakmışım meğer, konu yeniymiş :)Yani o kadar dalmışım ki örneğe ne diyeceğimi şaşırdım. Aslında çok pratik ve bilinen bir şeyin hoş bir modele dönüşmesini görebiliyoruz. Çiçeğe baktığımda lif örer gibi yapıldığını tahmin ederdim ama altından kredi kartı çıktı.Elinize sağlık, ayrıntılı fotoğraflar için de baya bir emek verilmiş.

 7. ufudik

  Aaa şaşırmalarıma devam ediyorum. Güneşedoğru bunu da bilmiyordum arkadaşım. Sizi okuyunca oturdum deneyiverdim. Çok güzel şeyler bunlar yaaa. Çok çok teşekkürler. Yeni yeni şeyler öğreniyorum.Ah bir de fotoğraf makinem yapılsa….

 8. gunesedogru

  ufudik duyanda ben lif örmeyi biliyorum sanacak, :))) bunu annem yapardı çok eskiden, o zaman kimselerde yoktu elen ele dolaşırdı, 60 lı yıllardan bahsediyorum :))

 9. esinsel

  anlatım böyle güzel olunca, insanın hemen ipe tğa davranası geliyor:)aklına, eline,emeğine sağlık arkadaşım çok güzel.değişik genişlikte kesilmiş kartonlarla da irili ufaklı yapılıp birçok yerde kullanılabilr.çok teşekkürler sakacım.

 10. Benden

  Eline sağlık Sakagun, böyle adım adım olaya vakıf olunca daha bir güzel olmuş. Resimler de çok net ve güzel çıkmış.Anlamamak imkansız.Yani bravo diyorumBu çalışmayı krem renkli tiftikle yapıp içine de inci boncuklar işlense ne hoş bir şal olur.

 11. yenihayat54

  kredi kartı ne işlere yarıyormuş:)alışveriş yerine çiçek yapalım daha iyi bence..en azından ödeme vakti gelince içimize oturmaz.))

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Kalpli kanaviçe yaka broşu

| | 0 Yorum

Merhabalar Kanaviçe uzun zamandır merak edip araştırdığım bir hobi. Ve sonunda başlayabildim ben de. Bu kalp işlemeli etamin yaka broşu da severek yaptığım takılardan biri oldu. Kalp işlemeli kanaviçe yaka...

Küçülen kağıttan pleksi broş yapımı

| | 0 Yorum

Küçülen kağıttan broş nasıl yapılır? Aslında bunu yapması çok kolay. Kağıtlar şeffaf ve bir tarafı tırtıklı bir dokuda, diğer tarafından daha mat. İnternetten bulduğunuz bir motifi veya kendi çizdiğiniz motifi,...

Etamin işleme yaka broşları

| | 0 Yorum

Merhaba, sizinle son yaptığım etamin broşları paylaşmak istiyorum. Yaka broşu kullanmayı seviyordum ve bunu etaminle birleştirmek istedim Sizc ede sade gömlekler için güzel bir detay olmadı mı? Siz de beğendiyseniz ve...

Keçe üzerine nakış işlemeli kurt broş

| | 0 Yorum

Nakış işlemek en sevdiğim şeylerden biri küçüklüğümden beri. Nakışlı işlerimi kolye ucu ya da broş olarak kullanmayı da seviyorum. Bu kurdu daha önce çizmiştim aslında. Keçe üzerine nakış olarak işledim...

Kumaş broş modelleri

| | 2 Yorum

Elbise süslemek için broş çok güzel ve şık bir aksesuar. Kumaştan diktiğim, içleri elyaf dolgulu, akrilik boya ile renklendirdiğim broş modellerimden ilham alarak siz de kendi aksesuarlarınızı yapabilirsiniz. Bu renkli...

Yamalı fincan – ahşap broş

| | 0 Yorum

Ahşapları alıp kendim kıl testere ile kesiyorum sonra da zımparalıyorum. Çizimlerim tamamen hayal gücüme kalmış. Burada da gördüğünüz gibi yamalı fincan yaptım. Akrilik boyalarımla boyayıp kurumasını bekliyorum. Sonra vernik atıyorum...

Keçe prenses lohusa broşu

| | 0 Yorum

Bir baba adayı eşine hediye olarak bu keçeden pembe prensesli lohusa broşunu hazırlattı bana… İster lohusa geceliğin ortasına ister kenarına bu şirin broş taze anne tarafından takılabilir, bebek büyüdükten sonra...

Kundaklı keçe broşlar

| | 0 Yorum

İkiz kızları birbirinden ayırabilmek için düşünüp uyguladım bu keçe broşları.. Bebek arabası tasarımı internetten alıntıdır....